IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Теми за разговор со девојка во кафич
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Теми за разговор со девојка во кафич

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
Автор
Порака
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 20:04
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

смеење Ова ме потсети на еден познаник (бај д веј колега од факс) ... кој на неговата девојка во кафич и кажувал за инфлација , дефицит , суфицит , извоз - увоз .... и од тогаш чупево од километар да го види ... бега на страна од него газење%20од%20смеење
 


ВАЖНО: само вакво нешто- НЕ! среќа

И ако стварно ти се допаѓа...не гледај фудбал на ТВ-то во кафиќот !! (скоро видов вакво нешто, цццголема%20насмевка )




Изменето од Kali - 17.Октомври.2010 во 20:07
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 20:08
Па ја не сум го кажал тоа ... а не ни би го кажал ...
Ќе излезе фалба ... но си се снаоѓам во разговор доволно за да девојката си замине со насмевка на лице ... задоволна и имаме повод за следна средба ..... во кафич
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 20:10
Аха, сфатив дека е за другаротсреќа
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 20:11
Абе не ми е другар ... само го познавам дечкото ... од факс ... други ми кажвале за него
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 20:19
Originally posted by Kali Kali напиша:


И ако стварно ти се допаѓа...не гледај фудбал на ТВ-то во кафиќот !! (скоро видов вакво нешто, цццголема%20насмевка )


 
 
Да се надоврзам за уште една интересна случка со гледање фудбал во кафич и во друштво на девојка.....
 
Мажето имал спортска и ја чекал уште таа утакмица ... нормално не и обрнувал мн мн внимание на девојката и тимот на кој што ставил прима гол и во тој момент нешто девојката го прашала овој се свртил и наместо по Тв-то да пцуе он во очи се диво и живо и изнарекол смеење
Ама добро ... си доби шамар после голема%20насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 11:28
tema za razgovor moze da bide sekoja pocnuvajci od pogrebi pa se do veselbi i drugi nastani no prasajne e tvojata prikazna dali se sovpajdza so del od nejzinite zamisleni zivotni odnosno ljubovni prikazni .dokolku   potsvesno ja poznavas   nea mnogu lesno e da i se piknes pod koza   pa i da manipuliras so nea   no dokolku prikaznite vi se razlicni   i da   vi nudat milion evra za da bidete zaedno se e uzalud.prvo i osnovno e da gi zbaes koi 3-4-   temi na prikazni za devojkite vo prosek se vazni   a posle treba samo da glumis vo tie filmovi.ova sto go pisuvam e izvadok od knigata ljubovta e prikazna i koga ke ja docitas taa kniga na krajot svajkas deka nikoj ne zasluzuva zaradi nego da   glumis deka zivees nekakov si zivot za da te saka on ili taa, taa cest za da menuvas naviki ja ima saluzeno samo bog. no denes gledajci go teskiot nacin na prezivuvajne ima se sesto pomejdzu lujzdeto sekoj e spremen se da odglumi samo za da opstane-odtuka doajdza praviloto vasite privatni podatoci   ne gi kazuvajte na nikogo koga velam privatni podatoci nemislam na adresi i maticni broevi   nego vasi celi vo zivotot vasi uspesi i neuspesi...................
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 13:01
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

tema za razgovor moze da bide sekoja pocnuvajci od pogrebi pa se do veselbi i drugi nastani no prasajne e tvojata prikazna dali se sovpajdza so del od nejzinite zamisleni zivotni odnosno ljubovni prikazni .dokolku   potsvesno ja poznavas   nea mnogu lesno e da i se piknes pod koza   pa i da manipuliras so nea   no dokolku prikaznite vi se razlicni   i da   vi nudat milion evra za da bidete zaedno se e uzalud.prvo i osnovno e da gi zbaes koi 3-4-   temi na prikazni za devojkite vo prosek se vazni   a posle treba samo da glumis vo tie filmovi.ova sto go pisuvam e izvadok od knigata ljubovta e prikazna i koga ke ja docitas taa kniga na krajot svajkas deka nikoj ne zasluzuva zaradi nego da   glumis deka zivees nekakov si zivot za da te saka on ili taa, taa cest za da menuvas naviki ja ima saluzeno samo bog. no denes gledajci go teskiot nacin na prezivuvajne ima se sesto pomejdzu lujzdeto sekoj e spremen se da odglumi samo za da opstane-odtuka doajdza praviloto vasite privatni podatoci   ne gi kazuvajte na nikogo koga velam privatni podatoci nemislam na adresi i maticni broevi   nego vasi celi vo zivotot vasi uspesi i neuspesi...................



Ме интересира која девојка би сакала да разговара на тема погреб и како би изгледало тоа изненадување

Значи седнуваш у кафич со девојка која не ја познаваш и едноставно започнуваш муабет на тема погреб ?? збунетост

И не ми замерувајте,,,,, призинавам де, некои работи ептен буквално ги сфаќам намигнување
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 13:09
...mozebi zenskata e tazna,збунетост...pa poleka ke otkriesh zoshto...изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 13:10
Originally posted by Mindy Mindy напиша:


Ме интересира која девојка би сакала да разговара на тема погреб и како би изгледало тоа изненадување

Значи седнуваш у кафич со девојка која не ја познаваш и едноставно започнуваш муабет на тема погреб ?? збунетост

И не ми замерувајте,,,,, призинавам де, некои работи ептен буквално ги сфаќам намигнување
 
Следниот пат ќе се препуштите на повесели теми од погреб... 40 дена помен! изненадување
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 18:12
тема%
го сакам црно и jако
- jас сакам капучино.
-а може и една кока кола?
- немам цигари...даj тука една?!
- види ги оние на соседната маса, како се лигават..не си гледат годините!!!
- ма пусти ова...каде ке одиме после??немам слободен терен....аjде пиj кафулето...ке одиме во Иван, белки родителите му ги нема...па ке можеме малку вако и онако...
...
jас имам само за кафе пари...
- бе даj сега....ке платиш кафето а jас колата...
аjде оти ке избега автобусот!!!
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 11:32
Ко за првпат најкорисно е (бар мене ми било) да се разврзат муабети кој каде сака да излегува најчесто, по кои и по какви места, што те интересира од музика, какви занимации имаш во слободно време, каде живееш, каде си учел, студирал, каде работи и што ,луѓе што ги познавате заедно......такви општи муабети за да стекнеш основна престава за особата отприлика каква е и од каде доаѓа, со колку слободно време располага, со кои фаци се дружи.
После понатака се продлабочуваат разговорите на секој состанок.
Јас барем мислам дека така се почнува, опуштено, незадолжително.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 13:39
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Ко за првпат најкорисно е (бар мене ми било) да се разврзат муабети кој каде сака да излегува најчесто, по кои и по какви места, што те интересира од музика, какви занимации имаш во слободно време, каде живееш, каде си учел, студирал, каде работи и што ,луѓе што ги познавате заедно......такви општи муабети за да стекнеш основна престава за особата отприлика каква е и од каде доаѓа, со колку слободно време располага, со кои фаци се дружи.
После понатака се продлабочуваат разговорите на секој состанок.
Јас барем мислам дека така се почнува, опуштено, незадолжително.
 
изненадување Ова баш ми личи на опуштено и незадолжително, ко утре да ќе се земаат... голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 16:43
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by Mindy Mindy напиша:


Ме интересира која девојка би сакала да разговара на тема погреб и како би изгледало тоа изненадување

Значи седнуваш у кафич со девојка која не ја познаваш и едноставно започнуваш муабет на тема погреб ?? збунетост

И не ми замерувајте,,,,, призинавам де, некои работи ептен буквално ги сфаќам намигнување
 
Следниот пат ќе се препуштите на повесели теми од погреб... 40 дена помен! изненадување


Boze Gospode , sto bi rekla Tiggy изненадување смеење
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 17:54
Добро , што ли се случи со dejanpp  збунетостзбунетостзбунетостзбунетост


јас го цитирав за да ми објасни каков е тој разговор на тема погреб , бидејќи он спомнал , ама ни трага од него


Изгледа не требаше да прашам, пошто незгодно му е на дечкото да одговори тага
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.