IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Теми за разговор со девојка во кафич
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Теми за разговор со девојка во кафич

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
dimitar__ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimitar__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Теми за разговор со девојка во кафич
    Испратена: 15.Октомври.2010 во 21:13
За што да разговарам со девојка што ја познавам многу малце во кафич или (на состанок) ? Кажете ваше мислење
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 21:22
Зарем мислиш дека постои концепт за разговор ,па секогаш кога ќе наидеш на помалку позната девојка ќе се владееш по него?!

Ајде Димитар,биди малку инвентивен, спонтан,опуштен и се ќе биде ок.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 01:46
Не глуми нешто што не си. Почни со најобични теми, за кои што си сигурен дека таа ќе се заинтересира. И се ќе си дојде потоа...
Само опуштено.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 01:52
Za fudbal , koli , motori...голема%20насмевка...Ako nejce ona da razgovara samo neka slusa...nebitno...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 02:56
па нели е полесно да се разговара со некој кој не го познаваш,а веќе седите заедно
Тогаш можеш се да прашаш,ама баш се што сакаш,бидејчи ништо не знаеш а се сакаш да знаеш
Ќе проучуваш едноставно
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 10:13
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Ako nejce ona da razgovara samo neka slusa...nebitno...да
 
смеење Ова ме потсети на еден познаник (бај д веј колега од факс) ... кој на неговата девојка во кафич и кажувал за инфлација , дефицит , суфицит , извоз - увоз .... и од тогаш чупево од километар да го види ... бега на страна од него газење%20од%20смеење
 
Мислам дека секад ... се почиње со комплименти ... ако не го мрзи мислам ... па после си иде ... као со Брилијант масло подмачано де ... салатата да
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 11:44
Абер да се немало значи.

Баш дека не ја знаеш долго време, ќе имате повеќе теми за разговор, што вика Мрзла, ќе ја проучуваш.

Кај па ние да знаеме, прашај ја обични, безвези работи, ако има малку повеќе акал во главата и не е намќор, ќе свати, ќе го разврзе муабетот некако.

Боже бре Господе...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 11:46
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Za fudbal , koli , motori...голема%20насмевка...Ako nejce ona da razgovara samo neka slusa...nebitno...да


А што знаеш може и да упали...има девојки кои се интересираат и за овие работи.голема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 12:13
Temi za razgovor ima bezbroj... Bitno e da pokazes deka ti se dopagja. I sekako, ne stedi na komplimenti.
Incredible Blue
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 12:38
 
1. Влегувате во кафиќ...
2. Ти прв седнуваш...
3. Ти нарачуваш за двајцата по твоја желба...
4. Додека ве послужува келнерката гледаш во нејзиното деколте...
5. Додека се оддалечува зјапаш во задникот...
6. Констатираш дека и' се размачкала шминката...
7. Ја прашуваш колку дечковци имала до сега и дали ќе и' бидеш прв или втор...
8. Додека ти зборува погледнуваш на саат и помалку зеваш...
9. За крај ја прашуваш кога треба да добие...
10. На крај препушташ таа да ја плати сметката...
11. На враќање одите прво до кај тебе, ја штипнуваш за газето и препорачуваш да си викне такси.
12. Се прашуваш дали ќе ти се јави утре...
 
Е, вака само обратно.
 
голема%20насмевка
 
ПС: Ако нешто не ти е јасно, прашај ме по ЛП или вака јавно. Само потенцирај за која точка станува збор... да


Изменето од LiDivio - 17.Октомври.2010 во 12:41
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 12:43
ако си со вистинската девојка не ти треба однапред спремен говор...
не ти требаат рамки и фрази ...
викни по една пијачка за почеток и опушти се и уживајда
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 13:04
...ubavo e koga nekoja ima...sekjavanja...изненадување.........намигнувањеголема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 13:16
да
always look on the bright side of the life!
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 14:54
кажи и некој виц со Мали Џокица
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.