IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Декорации за свадба
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Декорации за свадба

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2013 во 18:28

Сезоната на свадбените прослави одамна е започната, но никогаш не е доцна за нови идеи и предлози. Затоа, за ова лето ви предлагаме да уживате во експлозијата од летни бои и да се оттргнете од едноставните бели нијанси.

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-01

Пробудете ја креативноста и бидете уникатна невеста која на себе покрај кристално белиот фустан ќе има шарен мини букет, ќе го закити својот сакан со шарено, свежо цвеќе и ќе ужива во ресторанот преполн со бои и дезени.

Ви нудиме неколку декорации кои ќе ви бидат од голема помош, ако допрва треба да се одлучувате за боите и моделите. Не штедете ја креативноста...

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-02

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-03

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-04

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-05

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-06

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-07

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-08

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-09

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-10

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-11

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-12

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-13

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-14

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-15Изменето од Valerija - 27.Декември.2013 во 18:31
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2013 во 18:30

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-16

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-17

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-18

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-19

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-20

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-21

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-22

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-23

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-24

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-25

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-26

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-27

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-28

eksplozija-od-boi-vo-svadbenite-dekoracii-29Изменето од Valerija - 27.Декември.2013 во 18:32
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2014 во 08:04


Изменето од Valerija - 26.Јануари.2018 во 21:37
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2014 во 08:04


Изменето од Valerija - 26.Јануари.2018 во 21:37
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2014 во 09:28
Слика

Слика
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2014 во 09:29
Слика

Слика
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2014 во 09:35
Слика

Слика

ArchitectureArtDesigns-215-630x350.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2014 во 09:39
Слика
Изменето од Valerija - 28.Февруари.2014 во 09:40
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 15:56
http://4.bp.blogspot.com/_-D1-WDt95Ck/TTUbAHphhKI/AAAAAAAACAI/Vk-dOCIkfK0/s1600/IMG_6960.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 15:57


Изменето од Valerija - 26.Јануари.2018 во 21:38
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 16:01
http://www.ibsdesign.com/bridal/images/nace/table4_3.jpg
http://www.ibsdesign.com/bridal/images/nace/table1_3.jpgИзменето од Valerija - 01.Март.2014 во 16:01
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 16:06
http://designsbyhemingway.com/blog/wp-content/uploads/2009/03/red-rose-crystals-sweetheart-table.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-hJrLD2K7Q9E/T_swlUOEtTI/AAAAAAAALsw/LWPg1Wa-4BA/s1600/wedding-reception-decor-long-table-tablescape-centerpieces-modern-romance-glampinkpurplewedding-28.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2014 во 16:08
http://bios.weddingbee.com/pics/103213/cp.jpg

http://weddingzidea.com/wp-content/uploads/2012/07/red-wedding-table-centerpieces.jpg

http://kateryanlinens.com/newsletters/feb2010_files/12.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 15:56
http://www.thesweetestoccasion.com/wp-content/uploads/2010/08/traditional-bridal-shower-ideas.jpgИзменето од Valerija - 26.Јануари.2018 во 21:36
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.