IDIVIDI forum ¬еб саЉт
почетна страница почетна страница > —тил на живот > ћода и убавина
  јктивни теми јктивни теми RSS - ∆енски парфеми
  наЉчести прашаЬа наЉчести прашаЬа  ѕребаруваЉ форум   Ќастани   –егистрираЉте се –егистрираЉте се  ¬лез ¬лез

∆енски парфеми

 ¬неси реплика ¬неси реплика страница  123 47>
јвтор
ѕорака ќбратен редослед
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 104952
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар “ема: ∆енски парфеми
    »спратена: 04.ћаЉ.2019 во 09:34

Acqua di Gioia by Giorgio Armani

zenski-parfemi-so-koi-ke-mirisate-na-leto-8.jpg»зменето од Valerija - 04.ћаЉ.2019 во 09:34
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Mazak  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор


–егистриран: 24.ћаЉ.2015
ЋокациЉа: YesImSupercool
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 629
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Mazak ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 01.£ули.2015 во 01:44
Originally posted by јнастеа јнастеа напиша:


ќд Estee Lаuder. ќвоЉ дефинитивно Эе ми биде парфем на летово.
÷ел ден ми е во носот, откачив по него. —тварно е Chic. Ъубов

УBe content with what you have. You have enough to live a happy life.Ф
 он врв
јнастеа  ликни и види ги опциите
јдминистратор
јдминистратор
Ћик (аватар)
ѕ»ѕ» долгиот чорап

–егистриран: 07.јприл.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 35441
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ јнастеа ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 01.£ули.2015 во 00:52

ќд Estee Lаuder. ќвоЉ дефинитивно Эе ми биде парфем на летово.
÷ел ден ми е во носот, откачив по него. —тварно е Chic. Ъубов он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 104952
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 18.ћаЉ.2015 во 21:53

—езона на моите омилени парфемчиЬасреЭа»зменето од Valerija - 04.ћаЉ.2019 во 09:33
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 104952
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 06.ћаЉ.2015 во 16:47
Ð ÐµÐЈÑƒÐїÑ‚Ð∞Ñ‚ со ÑÐїÐ¸ÐºÐ∞ ÐЈÐ∞ photos of  Ð´Ð¾ÐїÑ‡Ðµ гÐ∞бÐ∞нÐ∞ ÐґÐµÐ½ÑÐºÐ¸ пÐ∞рфем ÐїÐ∞ÑШÑ‚ Ð±ÐїÑƒ

—и го купив после долго времесреЭа


»зменето од Valerija - 04.ћаЉ.2019 во 09:34
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
јнастеа  ликни и види ги опциите
јдминистратор
јдминистратор
Ћик (аватар)
ѕ»ѕ» долгиот чорап

–егистриран: 07.јприл.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 35441
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ јнастеа ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 14.јприл.2015 во 18:27

—акав да си го купам од Escada Turquoise Summer, ама многу ми е слаткасто-цветенне знам
 он врв
Devojcence  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор


–егистриран: 28.ћарт.2015
ЋокациЉа: Skopje
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 497
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Devojcence ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 14.јприл.2015 во 16:52
Vip212 rose na carolina hererra.
 он врв
evangeline  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 22.јвгуст.2011
ЋокациЉа: Naxos
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 6756
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ evangeline ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 13.јприл.2015 во 23:04
—ега за сега, овоЉ.
јма треба да си наЉдам фаворитче за летово, се мислам Light Blue пак и пак во наредниве 101 годзамисленост

¬нимаваЉ кому му веруваш.
» Гаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

 он врв
lotus flower  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 08.—ептември.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 6937
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ lotus flower ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 10.‘евруари.2015 во 15:46
Пенифер Ћопез оваа недела го претстави неЉзиниот нов парфем Д£LuxeУ. ѕарфемот коЉ Эе биде достапен во пролет, има овошно-цветен мирис создаден од бергамонт, малина и ананас, а посебна нота му додаваат ружата и коренот од ирис.
ѕарфемот Д£LuxeУ е во соработка со Coty, истите претставници кои стоЉат зад претходните парфеми на ПеЉ Ћо. ƒизаЉнот на шишето е инспириран од Ъубовта на Пенифер кон модата, луксузноста и животинските принтови. “окму затоа, за претставуваЬето на парфемот и Пенифер одбрала секси фустан во животински принт.


 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 104952
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 22.£ануари.2015 во 08:21

ЌаЉдобрите женски парфеми за оваа зима


¬о зима потребно е малку да ги заЉакнете мирисните ноти кои студените денови Эе ги направат поприЉатни и потопли.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-01.jpg

“окму затоа, ако немате идеЉа со каков парфем да се подновите, а потребна ви е промена и освежуваЬе, пробаЉте еден од овие предлози:

Gucci Premiere 

јко сакате сите да се прашуваат коЉа сте штом влезете во просториЉата, тогаш овие мирисни ноти се создадени за вас.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-02.jpg


Diesel Loverdose

ѕарфем коЉ го привлекува спротивниот пол со опоЉната мешавината на ванила и сладунец.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-03.jpg


Versace Vanitas

«а сите жени кои од дома не излегуваат без гламурозен изглед. Ќеговите ноти од црн чаЉ и кедар се уживаЬе за сите сетила.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-04.jpeg


Hugo Boss Nuit Pour Femme

ќдличен аксесоар на секоЉ мал црн фустан. »деален е за свечени вечерни прилики од кои не сакате да си заминете сами.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-05.jpg


Lancôme La Vie Est Belle

Д омплициранУ парфем коЉ се состои од вкупно 64 мирисни ноти, па ако сте жена коЉа постоЉано сака нешто ново и различно - ова е идеалниот избор коЉ никогаш нема да ви досади.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-06.jpg

£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
BIBI_G_3  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)
—“ј–ќ—≈ƒ≈Ћ≈÷

–егистриран: 21.јвгуст.2013
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 2372
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ BIBI_G_3 ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 07.јвгуст.2014 во 12:22
ovoj ...ljubav na prvo pomirisuvanje  трепкаЬе

Ќ≈ѕќѕ–ј¬Ћ»¬ ќѕ“»ћ»—“
 он врв
јнастеа  ликни и види ги опциите
јдминистратор
јдминистратор
Ћик (аватар)
ѕ»ѕ» долгиот чорап

–егистриран: 07.јприл.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 35441
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ јнастеа ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 15.£уни.2014 во 22:57
Saharienne, многу ми е егзотичен за во лето.

»зменето од јнастеа - 15.£уни.2014 во 22:59
 он врв
јнастеа  ликни и види ги опциите
јдминистратор
јдминистратор
Ћик (аватар)
ѕ»ѕ» долгиот чорап

–егистриран: 07.јприл.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 35441
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ јнастеа ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 03.ћаЉ.2014 во 22:31

”бав ми е за во пролет.


 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 104952
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 03.јприл.2014 во 10:07

7 женски парфеми на кои нема да им одолеете оваа пролет

ѕролетта ни пристигна, а заедно со новите колекции и високи потпетици, доЉде времето за избор на нов пролетен парфем.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-01

–ешивме да ви Ља олесниме работата со овие 7 слатки предлози во кои вреди да вложите.

Chloe - "Rose de Chloe"

ќвоЉ парфем е наменет за постоЉаните романтичарки кои зад себе оставаат елегантен облак со цветен мирис. ћирисот на Chloe е споЉ од рози, магнолии и бел мошус.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-02


Dolce & Gabbana - "Dolce"

ѕовторно романтичен и префинет мирис коЉ е наменет за елегантните и ненаметливи жени. ћириса на цвет на папаЉа, Љужноафрикански цвет и нероли.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-03


Dior - "Miss Dior Blooming Bouquet"

Не ги маГепса нежните девоЉки кои сакаат опоЉни мириси. Ќежен е, но и доволно силен за да го користите и како вечерен парфем.

—поЉ од праска, роза, божур и бел мошус.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-04


Versace - "Bright Crystal Absolu"

—екси, но сепак полесен од вообичаените парфеми, наЉновиот Versace парфем е создаден за заводничките кои обожаваат слатки мириси.

—одржи овошна нота на шипка и малина помешана со божур, лотус, магнолиЉа и мошус.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-05


Kenzo - "Floralista"

Ќаменет исклучиво за девоЉките кои сакаат да се одвоЉуваат од останатите по своЉот мирис, а Ъубители се исклучиво овошни ароми.

÷ветот од праска, крушка и Љаболка, во комбинациЉа со нежен божур се основните ноти на овоЉ парфем.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-06


Marc Jacobs - "Daisy Delight" 

Ѕаш како сите претходни, така и овоЉ Daisy парфем е весел, разигран, наменет за девоЉките кои сакаат слатки мириси.

 омбинациЉата на Љаболка, ирис, гардениЉа, божур, мошус и сандаловина сигурно Эе ве освои од прва.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-07


Burberry - "Brit Rhythm for Women"

Ћесен парфем коЉ е препорачлив како дневна вариЉанта, а содржи ноти на лаванда, мошус, цвет од портокал и неролиЉа.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-08»зменето од Valerija - 03.јприл.2014 во 10:07
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
 ¬неси реплика ¬неси реплика страница  123 47>
  —подели тема   

—кок до ќвластуваЬа  ликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

—траницата е генерирана за 0,250 секунди.