Испечати | Затвори го прозорот

Женски парфеми

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2333
Датум на принтање: 27.Февруари.2021 во 16:34
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Женски парфеми
Постирано од: maja
Наслов: Женски парфеми
Датум на внесување: 29.Ноември.2005 во 21:03
Парфеми....

Мирисот по кој секоја девојка, жена е препознатлива и своја.Кој е вашиот парфем ,кој е тој кој се шири од вас кој го оставате зад се*е.


-------------Коментари:
Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 29.Ноември.2005 во 21:12
Мене многу ми се допаѓа кога некоја девојка ми мириса на МИСТЕРИ од Наоми

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 29.Ноември.2005 во 21:24
Mystery by Naomi Campbell

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: maja
Датум на внесување: 29.Ноември.2005 во 21:26


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 29.Ноември.2005 во 22:07


-------------


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 29.Ноември.2005 во 22:15

e jas nemam slika....ama najubav miris mi e  MUschio Blanco .... nezen miris...mrazam jaki mirisi, sakam nezni so odvaj se osekjaat, a ovoj e bas takov....:))))

 -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: maja
Датум на внесување: 29.Ноември.2005 во 22:18
Јас со години го употребувам Mushio.
Се надевам дека ке успејам да ставам слика баш од овој парфем,по кој јас а и ти Алекта сме пшрепознатливи:)

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 29.Ноември.2005 во 22:32


-------------


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 08:45
jas go koristam LIGHT BLUE OD DOLCE&GABBANA i sakam mnogu nezni parfemi


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 08:54
Најомилен ми е Red Jins - Wersace, за жал не се произведува веќе.
Го користам Laura - Laura Biagoti, Eternetty na K.K најчесто, другите ми се пропратни како Dune Kristian Dior,
Angel и many more

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 08:56
Originally posted by natalija natalija напиша:

Најомилен ми е Red Jins - Wersace, за жал не се произведува веќе.
Го користам Laura - Laura Biagoti, Eternetty na K.K најчесто, другите ми се пропратни како Dune Kristian Dior,
Angel и many more

Е неможе ма истите и ти како мене а JPG го заборави?

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 09:00
JPG го немам мила
Па исти сме што да ти правам

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 16:58


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 17:00


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 17:04


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 20:59


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 21:12


-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 21:15
ТТТТТТТУУУУУУУУУУУ   ти бе Маја  да не сакаш парфимерија да отвараш па остави некој парфем на страна

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 21:23


-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 21:24
  http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk513YYMK">Clapping Hands   И уште има http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxmk513YYMK">Clapping Hands

http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb063_ZNxmk513YYMK">

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 21:30


-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 21:32
Тоа е тоа ти незнаеш колку јас сакам кога женско ми мириса мистично тоа е тоа е тоа е абе необјасниво

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 22:39
ЕТЕ СЕГА ЗНАЕМЕ КАКО ЌЕ ГО ЗАВЕДЕМЕ БУГИ!

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2005 во 22:42
Мирисот на телото на жената,примамливо

-------------


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 01.Декември.2005 во 01:02

женски парфем.... да си знаете...сите оригинални и квалитетни парфеми...значи парфеми... би требало да се пакуваат во темно плави шишенца...се останато е тоалетна вода. Темно плавата боја му дава трајност на парфемот...ова горе не е парфем.. Маја-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 01.Декември.2005 во 01:04
Да не е намерно го ставив.Буги ја обожава НАОМИ.

Од каде ти е овој податок околу плавото шишенце?:)

-------------


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 01.Декември.2005 во 01:06
па не се разбирам многу во женски парфеми... ама имам читано, и татко ми стално и купуваше на мајка ми парфеми во темно плави шишенца..и се доста скапи. Парфемите се обично 70-80% парфем остатокот чист алкохол... а тоалетните се обратно....

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 01.Декември.2005 во 01:08
Интересен податок:)

-------------


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 01.Декември.2005 во 01:11
ахам... и сите оригинални парфеми се прават од многу различни билки или што ти ја знам што уште не... и за да добијат јак концентрат 100милилитри кој знае колку треба од тие билки да се соберат, ако е оригинал... зато се и многу скапи, а у принцип само во фабрика има 100% парфем...во продажба не, па потоа тоа се раствора и во зависност од колку % има парфем колку чист алкохол зависи и цената на мирисот... уфф се изморив  ова нешто знам од еден пријател што има парфимерија уствари има 3

-------------


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 01.Декември.2005 во 01:20
Aj nekoj neka stavi nekoj maski parfem.......pr. Pino Silvestre......
 


Постирано од: maja
Датум на внесување: 01.Декември.2005 во 01:24
Originally posted by veni vidi vici veni vidi vici напиша:

Aj nekoj neka stavi nekoj maski parfem.......pr. Pino Silvestre......

 

Нова тема за машки парфеми

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 01.Декември.2005 во 13:19Strumfeta, овој така?

-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 01.Декември.2005 во 13:34

Originally posted by brmm brmm напиша:

па не се разбирам многу во женски парфеми... ама имам читано, и татко ми стално и купуваше на мајка ми парфеми во темно плави шишенца..и се доста скапи. Парфемите се обично 70-80% парфем остатокот чист алкохол... а тоалетните се обратно....

ПАРФЕМИТЕ ИМААТ МАСЛА ВО НИВ ЗАТОА Е И НИВНАТА ТРАЈНОСТ....-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: vatrena
Датум на внесување: 02.Декември.2005 во 17:04
версаче

-------------


Постирано од: laura
Датум на внесување: 02.Декември.2005 во 17:14
STILL JLO -The best

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 02.Декември.2005 во 21:53


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 02.Декември.2005 во 22:47


За оние кој го сакаат мирисот на МОШУСОТ

-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 03.Декември.2005 во 19:56
The image “http://www.perfumeemporium.com/BigPics_w/NaomiCampbell_w.jpg” cannot be displayed, because it contains errors. http://rds.yahoo.com/S=96062857/K=NAOMI+PERFUMES/v=2/SID=e/TID=I999_73/l=II/R=12/SS=i/OID=b5cd47e472b233c0/SIG=1jt57vo34/EXP=1133722156/*-http%3A//images.search.yahoo.com/search/images/view?back=http%3A%2F%2Fimages.search.yahoo.com%2Fsearch%2Fimages%3Fp%3DNAOMI%2BPERFUMES%26ei%3DUTF-8%26fl%3D0%26qp_p%3Dnaomi%2Bperfumes%26imgsz%3Dall%26fr%3DFP-tab-web-t%26b%3D1&h=240&w=262&imgcurl=www.cosmopolitan.de%2Fimages%2Fupload%2Fbeauty%2F030311_naomi%2Fparfums_co_gr.jpg&imgurl=www.cosmopolitan.de%2Fimages%2Fupload%2Fbeauty%2F030311_naomi%2Fparfums_co_gr.jpg&size=12.8kB&name=parfums_co_gr.jpg&rcurl=http%3A%2F%2Fwww.cosmopolitan.de%2Fbeauty%2Fnaomi.html&rurl=http%3A%2F%2Fwww.cosmopolitan.de%2Fbeauty%2Fnaomi.html&p=NAOMI+PERFUMES&type=jpeg&no=12&tt=59&ei=UTF-8">Go to fullsize image ПРВО ГО КОРИСТЕВ ЗЛАТНИОВ НО ОТКАКО ИЗЛЕЗЕ МИСТЕРИ ГО КОРИСТАМ САМО НЕГО


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 03.Декември.2005 во 20:03
Прекрасен избор Синдарела имаш направено :)

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 12.Декември.2005 во 01:40


Денес го добив поклон,прекрасен парфем :)

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 28.Декември.2005 во 22:52
naomi cambel 

-------------


Постирано од: Клементина
Датум на внесување: 28.Декември.2005 во 23:13-------------
precious..


Постирано од: Клементина
Датум на внесување: 28.Декември.2005 во 23:17

i ovaj definitivno

 -------------
precious..


Постирано од: Клементина
Датум на внесување: 28.Декември.2005 во 23:24
ne smeam ovaj da go zaboravam

-------------
precious..


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 29.Декември.2005 во 09:16
Originally posted by Клементина Клементина напиша:dobar, dobar


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: rebeka
Датум на внесување: 02.Јануари.2006 во 12:46
KAKO SE SNAJDOV SO OVA STAVANJETO NA SLIKI, UZASNO AUF

-------------

mnjkl


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 02.Јануари.2006 во 15:23
А да питам јас нешто? Може да ми препорачате некој парфем со мирис на јасмин? Само јасмин!
За Поклон!


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: angelce
Датум на внесување: 02.Јануари.2006 во 15:31
omilen parfen Glow od JLO i noviot miami glow isto od Jlo.samo niv gi koristam i nikoj drug deka se prekrasni

-------------
was ist los?


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 09.Јануари.2006 во 19:45
ej da vi kazam, go kupiv parfemot Naomi Cambel mnogu ubavo mirise, ne znam go ima li nekoi koristeno , ama eve jas go kupiv i ovaj mesec ke go trosam

-------------


Постирано од: vatrena
Датум на внесување: 13.Јануари.2006 во 23:12


-------------


Постирано од: Merlinka
Датум на внесување: 13.Јануари.2006 во 23:15
mene mi se dopaga najnoviot na herera, a i Sweet sixteen,guci
ke gi odvojam iako ima uste mnogu

-------------
mErLiNka & KeNeDi


Постирано од: vatrena
Датум на внесување: 13.Јануари.2006 во 23:24

нешо за мерлинка..

-------------


Постирано од: Merlinka
Датум на внесување: 13.Јануари.2006 во 23:33
Originally posted by vatrena vatrena напиша:


нешо за мерлинка..

lele vatrena mnogu ti blagodaram, denes si me go napravila merakot, so ovie slikickive
fala ke ti se oddolzam nekako

-------------
mErLiNka & KeNeDi


Постирано од: Ne,a ti?
Датум на внесување: 21.Јануари.2006 во 02:50

Momentalno koristam Hypnose-Lancome.

 Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 24.Јануари.2006 во 15:53

 

 JUZNI VETARПостирано од: maja
Датум на внесување: 02.Февруари.2006 во 02:00


-------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 10:39
<BLOCKQUOTE dir=ltr style="MARGIN-RIGHT: 0px">
Parfemot DIOR


-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: mende
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 10:48
mozi samo da sonvate za vakvi parfemi se uste gi nema kaj nas

-------------
mbm


Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 19:20

 

 JUZNI VETAR IMA MENDE IMAAAA :-))Постирано од: maja
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 22:10
Originally posted by mende mende напиша:

mozi samo da sonvate za vakvi parfemi se uste gi nema kaj nas
Парфеми од диор има кај нас

-------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 06.Февруари.2006 во 22:58
Originally posted by mende mende напиша:

mozi samo da sonvate za vakvi parfemi se uste gi nema kaj nas
Dior_jadore go ima kaj nas

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: dambi5
Датум на внесување: 13.Февруари.2006 во 22:27
најјакиот парфем е BU дефинитивно,а и DIVINE од oriflame

-------------
смеењето го продолжува животот


Постирано од: KRSAC
Датум на внесување: 22.Февруари.2006 во 15:45
MAJA , MAJA ......... PA DALI SITE IMAAT PARICKI ZA TIE PARFEMI?

-------------
DUDLACKI RABOTI P. S.


Постирано од: maja
Датум на внесување: 22.Февруари.2006 во 15:50
Парфемите кои се наведени ги има на нашиот пазар за само 120 ден.Значи на полнење, па затоа може секој да го има саканиот парфем.

-------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 22.Февруари.2006 во 23:09
Ja kupuvam parfemi ali  i da se napunat USTE BOLJE, POEFTINO E.

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: maja
Датум на внесување: 01.Март.2006 во 08:46
AMORAI ROSE-BOURBON

-------------


Постирано од: v i v i
Датум на внесување: 01.Март.2006 во 08:50
noa bela....zakon.......

-------------
tuka nekade....


Постирано од: blue
Датум на внесување: 01.Март.2006 во 09:04

хипноуз-ланком

тато ми го подари за роденденПостирано од: MisIcA
Датум на внесување: 01.Март.2006 во 22:29
Dior

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: bubicka
Датум на внесување: 10.Март.2006 во 12:56
momentalno  GUCCI eau de parfum II i Armani mainia mi e bas super


Постирано од: elektra
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 02:11
tramp i it 


Постирано од: Aurora
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 17:25
Coco chanel


Постирано од: ivancic
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 17:33
mene mi se svidja LBD od Avon

-------------


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 17:44
Notes -Selin Dion

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: SENATCE
Датум на внесување: 29.Март.2006 во 02:32
ABE VIE NE STE SAGLAM.DALI GO IMATE MIRISNATO ESCADA?NAJDOBRIOT TINEJDZERSKI PARFEM.AMA GI IMA POJKE OD ESCADA ZEJTE GO ISLAND KISS DA GO PROBATE.NEMA DA SAKATE DRUG DA POMIRISATE VERUVAJTE


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 20.Април.2006 во 19:06

Jas ne se delam od DIOR-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 23.Април.2006 во 22:50
NOA NA KASAREL , KENZO I STARIOT DOBAR PALOMA PIKASO

-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 19:23
AUUUU KAKOV PARFEM......i sekogas mi e malku

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 26.Април.2006 во 22:04
Toj e mnogu dobar, ama mene na Armani mi se zakon... posebno Mania...


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 26.Април.2006 во 22:41
Ama i Guchi Rush 2......

-------------


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 16:57
Најубави парфеми сто сум ги купила во последниве неколку недели се Dolce Gabana-Caprice, Gucci Rush 2 i Naf naf


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 15:10
Organza

ke ja pametam dur sum ziv......

najverojatno!

-------------

Come on and be my little good luck charm -Постирано од: maja
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 15:16

Ova leto promena so Dior

-------------


Постирано од: petko
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 15:32
DAVIDOFF zenski, razlicen od site drugi i najdobar,

a od poeftinkite NIVEA...ima slicna nota...(za sekoj denLOL)


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 00:14
Originally posted by Zoki_S Zoki_S напиша:

Organza

ke ja pametam dur sum ziv......

najverojatno!
 
Organza e pojam za jebozoven parfem...


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 16:24
   go kupiv pred dva dena super e ami se dopaga i ovoj
pacific paradise mi se dopaga
 


-------------


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 28.Јуни.2006 во 16:25
Originally posted by Dana Dana напиша:

Originally posted by Zoki_S Zoki_S напиша:

Organza ke ja pametam dur sum ziv...... najverojatno!


Organza e pojam za jebozoven parfem...Zatoa i ke ja pametam dolgo vremee......
    

-------------

Come on and be my little good luck charm -Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 29.Јуни.2006 во 14:54
Majka mi koristi OrganzaBig smile

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 29.Јуни.2006 во 15:12
blue light i sicily ne gi menuvam za nieden drug.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 13:21
Isto ko sto ja Armani ne go menajm... Dali Emporio, dali Mania, seedno..


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 04.Јули.2006 во 21:20
Originally posted by SkorpijA SkorpijA напиша:

Majka mi koristi OrganzaBig smile
Jas imav organza ama ne e nesto posbno bas e grd


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 04.Јули.2006 во 21:22

Cat deluxe-Naomi Campbell

Za site zeni sto se custvuvaat sexySmileПостирано од: ivancic
Датум на внесување: 05.Јули.2006 во 21:33
Lacoste e mojot najomilen


-------------


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 21:25
Originally posted by sexyemma sexyemma напиша:

Originally posted by SkorpijA SkorpijA напиша:

Majka mi koristi OrganzaBig smile
Jas imav organza ama ne e nesto posbno bas e grd
Organza ne e grd, samo e mn jak.... sepak ne e po moj vkus


-------------


Постирано од: Sekretarka
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 13:00
Mojot izbor e Top Sarm


Постирано од: maja
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 13:18
MOSCHINO

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 14.Август.2006 во 22:10


-------------


Постирано од: zaba_mk
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 01:57
moj omilen zenski parfem mi e BULGARI - kristalniot, pa zatoa na site zeni sto gi postuvam, gi poklonuvam

-------------
ne e sve u pari i u slava..


Постирано од: zaba_mk
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 01:58
ah da.. i ESCADA - eden so rozevo shishence bese, ne mi tekinja kao se vikase

-------------
ne e sve u pari i u slava..


Постирано од: Jelena
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 10:45
Truth Calvin Klein i Nina Richi-Laky day se strasno dobri

-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk