IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Изгоре училиштето „Вера Јоциќ“ во Хиподром
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Изгоре училиштето „Вера Јоциќ“ во Хиподром

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Изгоре училиштето „Вера Јоциќ“ во Хиподром
    Испратена: 20.Септември.2010 во 00:56
Речиси до темел изгорени училници и компјутери, чад и пепел на секаде - вака изгледаше денеска основното училиште „Вера Јоциќ“ во скопската населба Хиподром по пожарот во кој изгоре половина училиште. Не се повредени ниту пожарникари ниту граѓани.

Огнот избувнал во една од училниците, а потоа се проширил и во други училници. Опожарени се 400 квадратни метри од покривот, а во училниците гореле тастатури и друга компјутерска опрема.

„Одеднаш почна да пука силно и додека излеговме, веќе имаше чад и огромен пламен. Многу страшно“, раскажуваат граѓаните.

„Видовме, ама касно дојдовме, веќе се беше зафатено“, додаваат граѓаните.

Противпожарната служба брзо пристигнала на местото на пожарот со 10 возила. Пожарникарите успеале да спречат огнот да се прошири и на другите делови од училиштето, а спасиле и дел од компјутерите.

СВР Скопје изврши увид на местото на настанот, по што ќе се утврдат точните причини за пожарот. Според непотврдени информации, најверојатно се работи за краток спој во електричната инсталација.ИЗВОР А1 ТЕЛЕВИЗИЈА?АЈДЕ СЕГА , ОВДЕ НЕКОЈ НЕ ЈА КАЖУВА ВИСТИНА?
ИЗГОРЕ....
ГОСПОДА ВИ ТРЕБААТ ОЧИЛА ИЛИ?
УЧИЛИШТЕТО НЕ ИЗГОРЕ СЕ ЗАПАЛИ ДЕЛ ОД УЧИЛИШТЕТО, НО КАКО И СЕКОГАС АКО НЕКОЈ САКА ДА ВИДИ ОД МРАВКА - СЛОН ТОА ОЖЕ ДА ГО ВИДИ КАЈ ВАС...
КАКО САМО НЕ ВИ Е СРАМ ПА КОЈ САКА   ДА СЕ УВЕРИ ДАЛИ Е ОВА ВИСТИНА ИЛИ ЛАГА НЕ МУ ТРЕБА НИСТО ОСВЕН ДА ДОЈДЕ И ДА СЕ УВЕРИ ВО ОНА ШТО Е.......А КОМПЈУТЕРИ НЕ ИЗГОРЕА БЛАГОДАРАЕНИЕ НА ГРАГАНИТЕ И ВРАБОТЕНИТЕ ВО УЧИЛИШТЕТО...
УШТЕ ЕДНАШ ЗАСРАМЕТЕ СЕ Г- ГО, АВТОР НА ТЕКСТОТ.....
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2010 во 01:18
Па види вака....знаејќи го училиштето колкаво е...и какво е....

Можам слободно да речам..дека изгорело.
Таму малку да се потпали...толку и треба.
Не верувам дека може да има нормална настава таму
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2010 во 01:19
ОНЕВОЗМОЖЕНА Е НАСТАВТА, ДА...НО ДЕКА ИЗГОРЕЛО НЕ Е ВИСТИНА ОПОЖАРЕН Е САМО ДЕЛ..................
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2010 во 01:25
moon од таму си?

Многу пати имам одено таму...и затоа го пишав тоа од погоре...
Дека малку му треба да го снема целосно.
Ај баш утре ќе се симнам на последна 50ка и ќе погледнам во каква состојба е
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2010 во 12:20
Видов, пошо у близина ми е и не е до толку испогорено.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2010 во 21:21
Pa i tie deca treba da odmaraat na so lici sekoj den u skolo da se odelo nase vreme ne bese taka :D
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2010 во 21:22
Pa dobro be i tie deca zasluzuvaat odmor na so lici sekoj den da se odelo vo skolo :D
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.