IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Најубави хотели
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најубави хотели

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2014 во 16:08

Zuri Zanzibar – Занзибар

top-20-najubavi-novootvoreni-hoteli-niz-svetot-koi-vredi-da-se-posetat-19.jpgИзменето од Valerija - 29.Јули.2018 во 12:08
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2014 во 16:30

Hotel Eden – Рим, Италија

top-20-najubavi-novootvoreni-hoteli-niz-svetot-koi-vredi-da-se-posetat-18.jpgИзменето од Valerija - 29.Јули.2018 во 12:09
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 15:36

Hotel Amapa – Пуерто Ваљарта, Мексико

top-20-najubavi-novootvoreni-hoteli-niz-svetot-koi-vredi-da-se-posetat-17.jpgИзменето од Valerija - 29.Јули.2018 во 12:10
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 15:41

Aman New York - Њујорк

top-20-najubavi-novootvoreni-hoteli-niz-svetot-koi-vredi-da-se-posetat-017.jpgИзменето од Valerija - 29.Јули.2018 во 12:13
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2014 во 21:57

Најголемата туристичка заедница во светот TripAdvisor го избра гранд хотелот “Кроненхоф” (Kronenhof) во Понтрезина, Швајцарија за најдобар хотел во светот. Класификацијата е направена со гласање, а оценките биле врз основа на услуга, квалитет и цнена на услугата.

Посебно внимание е посветено на односот на персоналот, луксузот и романтиката во хотелот. Во рангирањето учествувале околу 2 милиони корисници.

Второто место според TripAdvisor му припаѓа на комплексот Upper House во Хонгконг, кој е определен како “вистинска оаза”. Трет во класификацијата е Gill Lankanfushi на Малдивите.Изменето од Valerija - 11.Април.2014 во 22:00
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2014 во 17:25

ПАРИСКА БАЈКА: ХОТЕЛОТ GEORGE V

13

Славниот Хотел George V во Париз, дел од познатиот синџир на хотели Four Seasons, веќе со години пречекува посетители од целиот свет, а неговата популарност со текот на времето незаприливо се зголемува. Хотелот George V кој е изграден во 1928 година, и само неколку чекори оддалечен од легендарната улица Шанзелизе, на гостите им нуди удобно сместување во пространите соби уредени во традиционален француски стил.

Во овој хотел со 5 ѕвезди, постојат 244 соби од различни категории расподелени на осум ката. Собите од категорија Супериор, Делукс и Премиер со површина од 37 до 60 метри квадратни имаат комфорно место за работа и опуштање, луксузни бањи, единствени уметнички дела и дизајниран мебел. За оние кои сакаат екслузивен  одмор и квалитетна делукс услуга, хотелот нуди 8 апартмани и пентхауси чии врати беа неодамна отворени за гостите.

Во хотелот се наоѓа светски познатиот ресторан “Le Cinq”, познат по најдобрата услуга и најубав ентериер.

Спа центарот на Хотелот George V е еден од најлуксузните во Париз и нуди уникатни третмани за сите посетители.

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgev

georgevИзменето од Valerija - 29.Јули.2018 во 12:13
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2014 во 13:02

ФАНТАСТИЧЕН РЕСОРТ НА БАЛИ


Хотелите Bulgari асоцираат на луксуз и скап вкус, а прекрасниот Bulgari Ресорт на Бали не е исклучок од ова правило. Сместен е на брегот на Улувату, со поглед на Индискиот Океан.

Главната вила има неверојатен панорамски поглед и во голем дел е инспирирана од накитот на Bulgari.

Имате можност да уживате во долги прошетки на плажата, да пливате во кристалната вода на океанот, спа третмани или да одите во шопинг со личен асистент.

Ако сте авантуристички расположени постои можност со хеликоптер да отидете и во посета на вулканот.

Цената по ноќевање е 640 евра.

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-1

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-2

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-3

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-4

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-5

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-6

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-7

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-8

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-9

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-10

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-11

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-12

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-13

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-14

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-15

fantasticen-bulgari-resort-na-bali-16

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2014 во 13:06

ДЕСТИНАЦИЈА ЗА ОДМОР ОД СОНИШТАТА: FOUR SEASONS - ХАВАИ


На ексклузивниот брег Кона-Коала на Големиот Остров на Хаваи седи величествениот ресорт “Four Seasons Hualalai”.
Со своите совршени плажи, приватен терен за голф и идиличниот спа-центар,
гостите се обвиткани во луксуз и комфорт уште од самиот момент кога ќе ја спуштат ногата во овој ресорт.
Тој нуди исклучителна елеганција и приватност.
Има пространи апартмани сместени во бунгалови кои се расфрлани низ тропски градини.
Зад секој бунгалов се наоѓа релаксирачка оаза надополнета со поглед на тиркизното море.
Отворените градини и туш-кабините направени од карпи од лава за дополнителни минерални својства ја доловуваат магијата на овој остров со фантастични пејсажи.
 
Изменето од evangeline - 04.Септември.2014 во 13:07
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2014 во 22:20
Малибу Клиф

Малибу Клиф Вила се вика оваа куќа која се наоѓа на островот Ломбок во Индонезија. Се наоѓа помеѓу Бали и Сумбава и претставува вистински рај, особено за овие пеколни горештини и летни денови кога одморот е задолжителен за секој од нас.

mallibu-cliff-villa-01

Вилата има четири спални, играчница за деца доколку ги имате и 18-метарски базен на кој никој нема да успее да му одолее. Додека се сончате крај него, ќе можете да видите како мајмунчиња се забавуваат на гранките од кокосовите дрвја.

mallibu-cliff-villa-02

На крајот на денот, откако ќе посетите некои од околните ресторани и ќе ја пробате домашната кујна, ќе минете убав ден на прекрасното индонезиско сонце, ќе можете да се опуштите со убава када и миризливи масла додека гледате како сонцето потонува во морето некаде во далечината… додека го гледате совршеното зајдисонце на хоризонтот.

mallibu-cliff-villa-03

mallibu-cliff-villa-04

mallibu-cliff-villa-05

mallibu-cliff-villa-06

mallibu-cliff-villa-07

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2014 во 22:23
Фуранафуши

Малдивскииот „Фуранафуши“ е местото каде што Шератон изградил сопствен мал рај.
Додуша, во хотелот има речиси сè коешто може да го има човек и дома, од справи за фитнес до брз интернет, но доколку гостите решат вистински да се одморат од секојдневието, тогаш можат комплетно да се посветат на релаксација и уживање во спектакуларните глетки на Индискиот океан.
Цените, од 186 до 1285 долари по лице од вечер.

sheraton-full-moon-02

sheraton-full-moon-03

sheraton-full-moon-04

sheraton-full-moon-05

sheraton-full-moon-06

sheraton-full-moon-07

sheraton-full-moon-08

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2014 во 20:22

Овој неверојатен хотел ќе ве остави без зборови


Италија важи за една од најубавите земји во светот и истата е најпосакувана дестинација за огромен број на туристи. Токму затоа, оваа земја изобилува со неверојатно уредени хотели, а еден од нив е и прекрасниот “The Santa Rosa” хотел.

Хотелот “The Santa Rosa” е еден од најубавите хотели во прекрасната Италија. Како што и во самиот опис на овој неверојатен сместувачки капацитет, станува збор за хотел кој што е совршено место за престој, со екстремно богата историја и неверојатна топлина.

И самата местоположба на овој хотел го прави истиот неверојатно атрактивен. Така, издигнувајќи се на врвот од карпа, хотелот “The Santa Rosa” ги привлекува своите гости со одличната понуда, шарените бајковити градини во неколку нивоа, “бесконечниот базен” и погледот кон заливот Салерно кој остава без здив.

Хотелот “The Santa Rosa” се смета и за еден од само 39-те хотели во Италија кои што се изградени во замоци. Така, овој хотел во 1924 година бил сместен во градба која дотогаш претставувала манастир и истиот цели три генерации бил под водство на еден од најуспешните римски хотелиери, г-динот Маркучи.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2014 во 21:14

НЕВЕРОЈАТЕН ВЕЛНЕС ХОТЕЛ ВО АВСТРИЈА

11

“Aqua Dome” е неверојатен велнес хотел лоциран во Тирол, Австрија. Поставен на позадина како од разгледница, со импозантни планини, хотелот нуди луксуз за своите гости, погрижувајќи се да уживаат во целосен комфорт.Изменето од Valerija - 29.Јули.2018 во 12:17
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2014 во 18:33

НАЈЛУКСУЗНИОТ ХОТЕЛ ВО СВЕТОТ

20

Сместен во Удајпур, во Индија, овој романтичен хотел, изграден по моделот на традиционалните индиски палати, прави гостите да се чувствуваат како членови од кралско семејство.

Имено, хотелот ”Oberoi Udaivilas” изобилува со луксузни погодности, како што е на пример личната услуга од батлер, а само една ноќ во овој хотел чини околу 600 евра.

Сепак, постојат огромен број на причини зошто ова е најдобриот луксузен хотел во светот. Секако, во дел до нив се вбројува и феноменалната природа која го окружува и убавината на самата градба, а тука се и бројните услуги наменети за гостите и нивниот луксузен престој.

Така, гостите во овој луксузен хотел доаѓаат со приватни бродови преку езерото Пичола. По пристигнувањето на овој феноменален остров, пред нив се издигнува импресивна градба која неодоливо потсетува на традиционалните индиски палати.

Градбата во која што гостите престојуваат е декорирана со беспрекорни и неверојатни архитектонски детали, а во внатрешноста гостите ги очекува атмосфера која што ќе им помогне да го пронајдат внатрешниот мир и максимално да се релаксираат.

Прекрасната декорација во внатрешноста на хотелот ги остава гостите без зборови и ги носи во нов свет кој “како да е надвор од нашиот универзум и е плод на нечија разиграна фантазија”. Дел од луксузно декорираните апартмани имаат директен пристап кон приватните базени создадени за уживање.

Сите апартмани се декорирани во модерен индиски стил, а исто така поседуваат и големи плазма телевизори, аудио уреди и најразлични услуги од вработените во хотелот. Секоја од бањите во апартманите се ремек-дело, кога станува збор за дизајнот на ентериерот и претставуваат вистинска оаза на мирот и уживањето.

Исто така, хотелот на своите гости им нуди сесии јога со приватни инструктори, кои што ги водат посетителите до прекрасни места создадени за медитација.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2015 во 18:23

ОВА Е НАЈДОБРИОТ ХОТЕЛ ВО СВЕТОТ

4

“TripAdvisor” само што го прогласи хотелот “Gili Lankanfushi” на Малдивите за најдобар хотел во целиот свет.

Гледајќи го како се извива на врвот на тропскиот остров, овој хотел кој содржи 45 совршено приватни водни вили, со право го заслужи првото место.
Изменето од Valerija - 29.Јули.2018 во 12:18
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.