IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - КОНКУРСИ И ИЗЛОЖБИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КОНКУРСИ И ИЗЛОЖБИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака Обратен редослед
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: КОНКУРСИ И ИЗЛОЖБИ
    Испратена: 04.Декември.2012 во 01:59
Отворање на ФотомедиаНационална Галерија, Мултимедијален Центар Мала Станица
08.12.2012, сабота 20 ч.

Изменето од kostovigor - 04.Декември.2012 во 02:01
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2012 во 17:39
Резултати од жирирање Photomedia 2012
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2012 во 19:27
Photomedia 2012, Rules and Entry form
Изменето од kostovigor - 31.Октомври.2012 во 07:03
Кон врв
gocemk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocemk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2011 во 12:51
Здраво на сите,

На 23 декември 2011 година, во 19.00 часот, во НУЦК “Иљо Антески - Смок“ (Дом на културата) во Тетово, ќе биде отворена традиционалната годишна изложба на фотографии на членовите на Фото групата “Чкрап!“ од Тетово. Годинава ќе се претстават 15 фотографи со вкупно 42 фотографии.

Повелете на својата (годишна) доза авторска фотографија!

Поздрав и се гледаме таму!


Изменето од gocemk - 11.Декември.2011 во 12:58
Кон врв
green disease Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај green disease Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 19:59
Zdravo, cest mi e da ve pokanam da prisustvuvate na otvaranjeto na mojata prva izlozba naslovena "Amerika preku mojot objektiv", tema na izlozbata ke bidat fotografii (urbani momenti od New York, Washington DC i Ocean City) koi gi imam napraveno vo tekot na mojot prestoj vo SAD kako Work and Travel student. Izlozbata e vo organizacija so American Corner Stip i istata ke ja otvori gospogjata Angela Aggeler sovetnik za odnosi so javnosta vo ambasadata na SAD vo Makedonija, a zbor ke zeme i gospogjata Emilija Janevik – Ivanovska prorektor za nastava pri Univerzitetot Goce Delcev vo Stip. Otvaranjeto na izlozbata ke se odrzi na 29 Juni vo 11 casot vo prostoriite na Pedagoskiot Fakultet vo Stip.
Pozdrav,
Aleksandar Sokolov

Кон врв
pecok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pecok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2011 во 18:57
Штета што оваа тема нема повеќе одговори.
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 15:57
revijalna izlozba na sovremena makedonska dokumentarna fotografija kako pridruzen nastan na festivalot na kreativen dokumentaren film MakeDox. Otvaranje, petok, 17ti Juni, 20h, k*rsumli An. 
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
procokal Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај procokal Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 01:33


Ова е форум за уметност, а не за политичка мизерија.
Кон врв
Гласај Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гласај Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 16:53
Конк*рс за најдобар постер и најдобар краток видеоклип на тема „Зошто гласам?“

Временска рамка: Пријавување за конк*рсот: 10.5.2011 – 20.5.2011 (заклучно со полноќ) Фејсбук гласање: 21.5.2011 – 29.5.2011 (заклучно со полноќ)

Награден фонд:

Конк*рс за најдобар постер: Вкупен награден фонд: 1.000 евра Прво место: 500 евра, Второ место: 300 евра, Трето место: 200 евра.

Конк*рс за најдобар краток видеоклип Вкупен награден фонд: 1.000 евра Прво место: 500 евра, Второ место: 300 евра, Трето место: 200 евра.

Целиот конк*рс тукаИзменето од Гласај - 18.Мај.2011 во 16:55
Кон врв
slavica1505 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slavica1505 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 18:30
Ve pokanuvam da prisustvuvate na otvoranjeto na mojata prva samostojna izlozba , na 19ti Fevruari vo 19:30h , vo Galerija 'Robevci"-Ohrid.


So pocit ,
Slavica Panova

izlozba

Изменето од slavica1505 - 18.Февруари.2011 во 18:31
Кон врв
within Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај within Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 18:19
ЧКРАП, Честитки за изложбата на!
Кон врв
green disease Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај green disease Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 15:25
Fala! Pozdrav se gledame tamu!
Кон врв
gocemk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocemk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 14:58
Originally posted by green disease green disease напиша:

за излозбата на КК Чкрап!-Тетово, "ФОТОГРАФИИ 2010", ке може да ни дадете подетални информации (мапа) за местото на збиднувањето и тоа во колку е последниот автобус за Скопје? :)


Здраво,

Еве мапа за локацијата каде што ќе се одржува изложбата:
Последниот автобус од Тетово за Скопје е во 20:15.

Поздрав!
Кон врв
green disease Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај green disease Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 12:53
за излозбата на КК Чкрап!-Тетово, "ФОТОГРАФИИ 2010", ке може да ни дадете подетални информации (мапа) за местото на збиднувањето и тоа во колку е последниот автобус за Скопје? :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,139 секунди.