IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Практичната настава за студентите задолжителна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Практичната настава за студентите задолжителна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 19:25
Тоа треба да се одреди според струката, некаде доволно е 15 дена, некаде е подобро 30 и не мора секоја година, а некаде можеби е најдобро пред дипломирање да се појде неколку месеци.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2010 во 07:59
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Тоа треба да се одреди според струката, некаде доволно е 15 дена, некаде е подобро 30 и не мора секоја година, а некаде можеби е најдобро пред дипломирање да се појде неколку месеци.

Па не би се согласила дека е доволно 15 дена.
Според мене, студентот треба да се распореди каде ќе обави пракса, а во фирмата каде ќе го прави тоа да му се одреди ментор кој ќе за својата едукативна дејност ќе си биде платен, но и ќе сноси одговорност колку практикантот научил.голема%20насмевка
Мислам дека ние имаме еден друг многу поголем проблем- Наставните планови и програми. Пренатрупани со општо образовни предмети, а малку со практика. На педагошките факултети повеќе учат што рекол Коменски, Пијаже и незнам кој отколку да видат и осетат како е да работиш со деца. Според мене студентот треба “да осети, да навикне“ на 1000 зошто , да навикне дека на секое раче треба да му покаже како се пишува буква, број, голема%20насмевка дека час не се држи седнат на столот зад катедра.изненадување
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2012 во 16:53
ништо од праксата наша... затоа сега сама си барам место за волонтирање

човек да влезе да работи негде нема поим ни од апарати ни ништо...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.