IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Италијанска Серија А
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Италијанска Серија А

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Италијанска Серија А
    Испратена: 29.Август.2010 во 16:33
Вчера почна новата сезона во фудбал во Италија ...среќа Како и лани така и годинава (мое мислење) главни фаворити за скудетото се Милан и ланскиот шампион Интер.
Лигата стартување со натпреварот Удинезе - Џенова 0-1 а после нив Рома и Чезена одиграа без голови 0-0 ...
Годинава интересно е што се изменети саатниците на одигрување на натпреварите па така наместо во 15.00 саат во недела како што бевме и научени до лани од годинава неделни утакмици во 20.45 голема%20насмевка а покрај саботните натпревари во 18.00 и 20.45 последниот натпревар од секое коло ќе се игра во понеделник во 20.45
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 16:56
Џабе италијанска, кога нема Премиер лига...тага Треба сега манекениве да ги гледаме.изненадување
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 23:06
Форца Лацио.Нека тој сезон да си посакаме пласман во европските турнири и 2 победи над Рома дада
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 23:08
Udinese 0 - 1 Genoa
  AS Roma 0 - 0 Cesena
August 29 
  Bari 1 - 0 Juventus
  AC Milan 4 - 0 Lecce
  Chievo 2 - 1 Catania
  Fiorentina 1 - 1 Napoli
  Palermo 0 - 0 Cagliari
  Parma 2 - 0 Brescia
  Sampdoria 2 - 0 Lazio
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 23:09
Емил ти за Лацио сизбунетост
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 23:14
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Емил ти за Лацио сизбунетост
 
 
тврдо да да
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 23:23
смеење за ова тврдо секогаш паѓам од смеа...
загубиле твоиве, лош почетоктага
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 15:58
ЕЕе Милан(покоен) растура голема%20насмевка ама Јуве мој тага
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 11:17

Интер одигра нерешено со Болоња

 

Бранителот на титулата во Серија А Интер од Милано со реми без голови, против Болоња стартуваше во новата сезона.

Шампионот на Италија и Европа немаше решение како да го совлада домашниот голман Вивиан. Најсериозната шанса за Интер ја имаше Ето, камерунецот во 75 минута ја погоди гредата од голот на Болоња.

Во следното коло, кое на програмата ќе биде на 12. септември, Интер ќе го пречека Удинезе, додека Болоња во Рим ќе му гостува на Лацио.

Капитенот на фудбалската репрезентација Горан Пандев веднаш по натпреварот замина за Братислава. Тој од денес ќе му се стави на располагање на селекторот Мирсад Јонуз за натпреварот против Словачка.

Покрај Интер во стартното коло разочараа и екипите на Рома и Јувентус. Рома одигра 0:0 со Чезена, додека Јувентус загуби во Бари 0:1. Од  фаворитите за скудетото само Милан стартуваше според плановите, „росо-нерите“ убедливо со 4:0 го совладаа Лече

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 11:18

Рафа Бенитес знае како да растури еден тим нене

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 15:05
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2010 во 18:17
Тим Вкупно Дома Гости Бод
1. Милан 1 1 0 0 4:0 1 0 0 4:0 0 0 0 0:0 3
2. Парма 1 1 0 0 2:0 1 0 0 2:0 0 0 0 0:0 3
3. Сампдорија 1 1 0 0 2:0 1 0 0 2:0 0 0 0 0:0 3
4. Бари 1 1 0 0 1:0 1 0 0 1:0 0 0 0 0:0 3
5. Киево 1 1 0 0 2:1 1 0 0 2:1 0 0 0 0:0 3
6. Џенова 1 1 0 0 1:0 0 0 0 0:0 1 0 0 1:0 3
7. Болоња 1 0 1 0 0:0 0 1 0 0:0 0 0 0 0:0 1
8. Интер 1 0 1 0 0:0 0 0 0 0:0 0 1 0 0:0 1
9. Каљари 1 0 1 0 0:0 0 0 0 0:0 0 1 0 0:0 1
10. Наполи 1 0 1 0 1:1 0 0 0 0:0 0 1 0 1:1 1
11. Палермо 1 0 1 0 0:0 0 1 0 0:0 0 0 0 0:0 1
12. Рома 1 0 1 0 0:0 0 1 0 0:0 0 0 0 0:0 1
13. Фиорентина 1 0 1 0 1:1 0 1 0 1:1 0 0 0 0:0 1
14. Чезена 1 0 1 0 0:0 0 0 0 0:0 0 1 0 0:0 1
15. Јувентус 1 0 0 1 0:1 0 0 0 0:0 0 0 1 0:1 0
16. Катанија 1 0 0 1 1:2 0 0 0 0:0 0 0 1 1:2 0
17. Удинезе 1 0 0 1 0:1 0 0 1 0:1 0 0 0 0:0 0
18. Бреша 1 0 0 1 0:2 0 0 0 0:0 0 0 1 0:2 0
19. Лацио 1 0 0 1 0:2 0 0 0 0:0 0 0 1 0:2 0
20. Лече 1 0 0 1 0:4 0 0 0 0:0 0 0 1 0:4 0
Трите првопласирани екипи директно ќе настапат во Лигата на Шампиони.Чатвртопласираната екипа ќе настапи во квалофокациите на Лигата на Шампиони, а пето и шестопласираните екипи како и победникот од Купот ќе настапат во УЕФА Европа лига. Трите последнопласирани екипи ќе испаднат во понизок ранг на натпреварување.
Во случај на ист број на бодови:
1. Бодови освоени во меѓусебните средби.
2. Гол разлика во меѓусебните средби.
3. Повеќе постигнати голови во меѓусебните средби.
4. Гол разлика
5. Повеќе постигнати голови
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 21:13
Интер - Удинезе 2-1
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 21:26
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Интер - Удинезе 2-1
  
 

Актуелниот италијански шампион во првиот натпревар од новото коло во Серија А го совлада тимот на Удинезе минимална со 2:1.
Тимот на Рафаел Бенитес уште на почетокот од натпреварот ја презеде иницијативата во свои раце и забележа неколку шанси, а нападите им се исплатија уште во седмата минута, кога Лусио прв ја затресе мрежата на Удинезе за водство на Интер од 1:0.

Во продолжението од натпреварот „нероаѕурите“ постојано се закануваа кон противничкиот гол и забележаа уште неколку шанси.

Прво, Самуел Ето во 12-та минута шутираше кон голот но непрецизно бидејќи неговиот удар заврши надвор од рамките на голот, а потоа Бјабјани се закана кон противничкит гол, но резултатот остана ист.

Во 30-та минута дојде и причина за славје на гостите. Антонио Ди Натале испрати асистенција до Флорес кој со глава го израмни резултатот на 1:1 како што заврши и првиот дел.

Второто полувреме избраниците за Рафаел Бенитес го започнаа со доста поизразени шанси и повеќе закани кон противничкиот гол.

Нашиот најдобар фудбалски репрезентативец Горан Пандев натпреварот го започна на клупата за резерви, но шпанскиот стратег се одлучи да му даде шанса и го стави во игра во 63-та минута, а надвор излезе Џонатан Бјабјани.

Во 66-та минута камерунскиот репрезентативец Самуел Ето имаше фантастична шанса да го зголеми резултатот на 2:1, со удар од белата точка. Главниот арбитар Бриги досуди удар од белата точка, но Ето не успеа да го совлада Хандановиќ, сепак одбиената топка повторно стигна до него и тој во втората шанса успеа да ја затреси противничката мрежа.

До крајот на средбата „нероаѕурите“ имаа уште неколку посериозни прилики за гол, но резултатот остана непроменат со што Интер ги освои новите три бода.

 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.