IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Претепан до смрт турист од Србија во Охри
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Претепан до смрт турист од Србија во Охри

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 19:12
Шта сам ви урадио??-прашувал додека го тепале.
има нешто повеќе тука,отколку она споменатото дека се е за девојка
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 19:39
Од еден од вработените во локалот, јас ја слушнав следнава верзија:

- Дечково играјќи ја турнал сопругата на газдата од локалов, се завртил и и се извинал. Другиот србин кој бил пријател на газдава му рекол: - што бе извини, вака и во Белград дан правиш (на српски нормално)?, и му залепил шамар. Дејан, наводно балкански шампион во кик бокс (не знам која година) му врзал бокс, и скокнало обезбедувањето. Сега веќе починатиов успеал да се избори со нив и избегал, е сега дали во паниката тој свртел околу поштана и повторно се нашол пред толпава луѓе што го бркале ...

…✞ яєѕт ιη ρєα¢є ✞…
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 19:59
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

преку ... од вакви вести зевање

од една страна, кај нас владее анархија и на кој како ќе му текне, претепува некој без посебна причина, од друга страна па, колку пати претепале Македонец и никој не кренал врева?
 
Претепувале Македонци, но не убиле Македонци на таков начин.
а значи треба да утепаат некого за да стане мрсно за медиуми тага

 
Па за среќа не утепале никого па да јават медиумите. Ама колку тепачки се случуваат, ако за сите почнат да јавуваат медиумите...изненадување
Ај замисли да убиеле Македонец во Грција... Лично јас како скопјанец се чувствувам побезбедно во Грција отколку во Охрид (ова од искуство го пишувам).


Изменето од LiDivio - 30.Август.2010 во 20:00
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 20:17
Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

Не е револт да се нарекуваат сите охриѓани сељаци, не е револт да се кажува колку тие биле некултурни, недобри домаќини. Тогаш што барате секое лето во Охрид? Дека се е толку катастрофа?

..................

  bez gajle!да   ke ti se ispolni zelbata ,...dogodina na prsti ke gi broish tie shto vi doshle...изненадување

...inache ,..arno vika onoj pogore
...vo grcija mnogu pobezbedno e ,...vo sekoj smisol.

..pa, duri i vo gluvo doba da zalutash ,..nemash gajle!да

samo,..sega, djabe mu e nasrbinot  shto ne otishol samo malku podole!тага


Изменето од brza - 30.Август.2010 во 20:18
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 20:19
Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

Ој си Грција тогаш.
 
Во Грција никогаш не сум бил .........., т.е. на летување. Но, сум ја прошетал цела Грција вон сезона бидејќи се занимавам и со археолошки работи меѓу другото. Никогаш не сум се почувствувал загрозен како во Охрид, а сум дискутирал со Грци на чувствителни теми (историја, политика...) рамнодушност


Изменето од zamislena - 30.Август.2010 во 23:34
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 20:43
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

Не е револт да се нарекуваат сите охриѓани сељаци, не е револт да се кажува колку тие биле некултурни, недобри домаќини. Тогаш што барате секое лето во Охрид? Дека се е толку катастрофа?

..................

  bez gajle!да   ke ti se ispolni zelbata ,...dogodina na prsti ke gi broish tie shto vi doshle...изненадување

...inache ,..arno vika onoj pogore
...vo grcija mnogu pobezbedno e ,...vo sekoj smisol.

..pa, duri i vo gluvo doba da zalutash ,..nemash gajle!да

samo,..sega, djabe mu e nasrbinot  shto ne otishol samo malku podole!тага

Не сум јас од Охрид.

Гледам се изнашетавте во Грција, се` знаете, каде е и колку е безбедно. Ме интересира што лошо во Охрид ве има снајдено.

Уствари, ич не ме интересира, ми е гајле......


Изменето од zamislena - 30.Август.2010 во 23:34
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 21:11
Koj kade odi na odmor toa e negova licna stvar.......
...megutoa da pretepas covek do smrt...toa e veke nenormalna rabota...i kaj i da se sluci go osuduvam najmnogu...........ova e sram za Makedonija......sram da im e na huliganite koi go ubia zlatno dete.......I eden od tie 30 dusi da ne se najde da kaze dosta e luge........Kaj e dusata sega sega na negovata familija sto da mislat tie za Makedonija i Ohrid, i za makedoncite..zaradi tie huligani ke ne karakteriziraat site kako isti....SRAMOTA..........

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 21:18

Otidovme vo pogresna nasoka, kako i vo sekoj grad ima dobri i losi ludje...Ne se site Ohridjani losi i nema potreba da se pluka po Ohrid kako sto vece pravat nasite po forumi, web vesnici i slicno...Procitav na eden srpski vesnik vo komentarot dole , nekoj glupak na makedonski pisuvase, gi povikuva Srbite 'zaednicki' da go bojkotiraat Ohrid...Mislam nigde vrska, Ohrid e nas , Makedonski i treba pozitivno za gradot i ubavinite...

Problemot so obezbeduvanjata na diskotekite vo Ohrid treba da se resi poditno...50% od obezbeduvacite se so kriminalni dosieja...Sekade vo svetot obezdeduvanjeto ti otvara vrata da vlezes, kaj nas ti zatvaraat...A baska toa sto se klosari, idioti i nemaat osnovna kultura niti pocit sprema klientite...

Policijata isto taka potfrli vo slucajov...Zarem nema dovolno policajci vo civil vo Makedonija za da se pokrie Ohrid vo ovie 2 meseci...pa ne e Njujork , Ohrid e ....Ne e tesko da ima 20-30 policajci koi ce se motaat po klubovite ili okolu niv cisto da ne se slucuvaat vakvi ubistva....

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 22:00
Не знам како можете да браните вакви работи небитно во кој град и да се случат од нашата држава, да браниш криминалци е страшно. Зборот ми беше како може ваквите инциденти да се случуваат претежно во Охрид а башка на тоа грото од Скопје да сме имале вакво искуство. Шест години без престан годишниот одмор го поминувам во Охрид, оваа година беше мизерна нигде фискални не даваа, за услугата да не зборам, плажите пола празни освен за викендите.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 22:07
Pavaroti каде виде дека некој брани криминалци?

Никој не брани криминалци, ама да се плука по цел град или цела држава, затоа што 7-8 души направиле глупост, не е во ред, нели?
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 22:13

Навистина не можам да сфатам како може да ги осудувате сите граѓани на Охрид, ова можеше да се случи било каде ... не само во Охрид туку насекаде постојат нормални и ненормални луѓе...ако одиме според ова значи сите велешани се монструмиизненадувањема%20ајде

не сакам никој да ме сфати погрешно, навистина е страшно ова што се случи и за мене тие луѓе што го сториле ова се најголеми кукавици и сите до еден што биле учесници треба доживотно да гнијат во затвор.
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 22:35
Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

Pavaroti каде виде дека некој брани криминалци?Никој не брани криминалци, ама да се плука по цел град или цела држава, затоа што 7-8 души направиле глупост, не е во ред, нели?

Јас како што напоменав во постот кога ја отворив темата „Охрид многу го сакам“ но сите сме имале такви искуства со Охриѓани и ако го сакаме Охрид мора да збориме за да го променат нивното ниво на култура на одредена група на луѓе.

Еве примери: Нор**лно ли е дека член на моето семејство е пазарен инспектор кога одам во продавница со него да не ме покрадат и да ми искуцаат фискална сметка бидејки знаат што работи а кога одам сам производите да бидат стално со различна цена. Или пак да се истепа странски турист бидејки бил во кафуле и си пиел пијачка дека седел на местото на некој локален фраер. Или пак да се се удават толку луѓе бидејки бил претоварен брод а во него башка на се да нема појаси за спасување и да нема соодветен технички преглед, па годинава бродарите пак да не сакаат да направат технички прегледи на своите бродови. Можам да бројам уште но ме мрзи.
Во ниеден друг град од нашата држава не случуваат толку гом*нарии па затоа луѓето се револтирани.
     
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 22:37
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Навистина не можам да сфатам како може да ги осудувате сите граѓани на Охрид, ова можеше да се случи било каде ... не само во Охрид туку насекаде постојат нормални и ненормални луѓе...ако одиме според ова значи сите велешани се монструмиизненадувањема%20ајде


не сакам никој да ме сфати погрешно, навистина е страшно ова што се случи и за мене тие луѓе што го сториле ова се најголеми кукавици и сите до еден што биле учесници треба доживотно да гнијат во затвор.

Не се секирај кога ќе ги однесат во Идрисбек ќе видат колку се моќни, таму нема да можат да се нафрлуваат како чопор волци.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 23:51
 
 
  Навистина  е тажно ..што еден млад живот е згаснат
на ваков начин ..во Охрид.....  Но и  жално е да се напаѓаат
сите  Охриѓани.... како што е спомнато погоре...за дело кое што
е направено од десетина души......
 
Другарот на починатиот, Горан Периќ, кој заработил само лесни телесни повреди, во полиција ги идентификувал сите учесници во инцидентот. 
МВР се уште трага по еден српски државјанин, 29-годишниот Драган Ѓорѓевиќ од Лесковац, осомничен дека учествувал во нападот врз починатиот белграѓанец и по него е распишана потерница, бидејќи постои основано сомнение дека веќе ја напуштил и државата. Тој уште вечерта ги собрал своите работи од хотелот во кој престојувал и оттогаш му се губи секаква трага.
 
Ми се чини дека овде се работи за нешто повеќе од колку
за некаква расправија за девојка ... или алкохол и .......
 
И уште нешто ..јас секоја година одам во Охрид... ќе продолжам и
понатаму ..затоа што си поминувам ...убаво...
Тоа што е за мене таму убаво ..за некого е во Грција...Бугарија
.... ..... или незнам каде ....  но запрепастувачки е фактот
што се повикува ....Охрид.... на бојкот....
 
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.