IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Koj интернет прелистувач го користите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Koj интернет прелистувач го користите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Прашање: Koj интернет прелистувач го користите?
Одговор Гласови Статистика
6 [37,50%]
5 [31,25%]
5 [31,25%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
XStrongAngelX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
секојдневна форумџика

Регистриран: 15.Август.2010
Локација: Argentina
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај XStrongAngelX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Koj интернет прелистувач го користите?
    Испратена: 17.Август.2010 во 15:34
Koj internet prelistuva4 go koristite epa vaka jas koristam Google Chromeголема%20насмевкасреќа
Дедо мраз злато
мое љубов неверна
неможам без тебе за нова година
Дедо мраз злато мое
жива превара
сал не моташ пак не заеба

Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 15:40
А јас го користам тој што сака да ме најави
Се користам..на работа мозила, дома Opera, Safari или Chrome

Зависи..каква ми е среќата тој ден
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
XStrongAngelX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
секојдневна форумџика

Регистриран: 15.Август.2010
Локација: Argentina
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај XStrongAngelX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 15:44
e tocno kakva ti e srekata toj prelistuvac si go otvoras трепкањетрепкање
Дедо мраз злато
мое љубов неверна
неможам без тебе за нова година
Дедо мраз злато мое
жива превара
сал не моташ пак не заеба

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 15:17

Порано го користев само мозила и подобар ми беше, но нешто зезнав и сега не можам на овој компјутер преку мозилатага

сега само Internet Explorer и за него гласавнамигнување
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 15:24
Internet Explorer користам јас
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 16:56
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Порано го користев само мозила и подобар ми беше, но нешто зезнав и сега не можам на овој компјутер преку мозилатага

сега само Internet Explorer и за него гласавнамигнување


ИЕ е ѓубре не

а за мозилата можи пак да ја преинсталираш и да го видиш Господ голема%20насмевка

јас користам Мозила среќа
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 17:00
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

 

ИЕ е ѓубре не

а за мозилата можи пак да ја преинсталираш и да го видиш Господ голема%20насмевка

јас користам Мозила среќа
 
 
Зошто ИЕ е ѓубре  ?
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 17:32
Користам претежно мозила, а некогаш ми се случва и Chrome да користам. Интернет експлорер не ми е многу по ќеф, макар шо последната верзија е многу подобрена за разлика од нејзините претходни, али нема адони, нема некоја флексибилност на истиот, али луѓето шо се навикнати тешко да се одвикнат од него (зборам за постарите генерации). Не дека не чини, али има и подобри од него, зато ви препорачвам да пробате барем Chrome :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 18:41
Опера најчесто
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2010 во 12:24
Opera.
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2010 во 12:33
Интернет Експлорар
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2010 во 18:09


Мозилата ми е најдобар, другите ретко ги отварам.


Изменето од Анастеа - 29.Октомври.2010 во 18:10
Кон врв
b1ljana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај b1ljana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 22:17
Google Chrome го користам најмногу.
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 19:38
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Користам претежно мозила, а некогаш ми се случва и Chrome да користам. Интернет експлорер не ми е многу по ќеф, макар шо последната верзија е многу подобрена за разлика од нејзините претходни, али нема адони, нема некоја флексибилност на истиот, али луѓето шо се навикнати тешко да се одвикнат од него (зборам за постарите генерации). Не дека не чини, али има и подобри од него, зато ви препорачвам да пробате барем Chrome :)

Ете видиш јас бев прв поборник на мозилата ама кога излезе ИЕ 8 мислам дека нема подобро, а на сето тоа мислам дека не сум многу стар . Јас се согласувам секој да работи со она што му е најдобро, не ми е јасно како во исто време можете да користите толку пребарувачи што ја вршат истата работа. Мicrosoft office i open office ја вршат истата работа, незнам некој во исто време да работи со двата одеднаш.
Ова беше најдобронамерно, немав во план да нападнам или навредам некого, само смртно ме интересира што добивате ако користите повеќе од еден интернет пребарувач?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.