Испечати | Затвори го прозорот

Koj интернет прелистувач го користите?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Хардвер и софтвер
Опис на форумот: Матични плочи, монитори, оперативни системи, антивируси, интересни програмчиња ....
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23042
Датум на принтање: 09.Мај.2024 во 18:06
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Koj интернет прелистувач го користите?
Постирано од: XStrongAngelX
Наслов: Koj интернет прелистувач го користите?
Датум на внесување: 17.Август.2010 во 15:34
Koj internet prelistuva4 go koristite epa vaka jas koristam Google Chromeголема%20насмевкасреќа

-------------
Дедо мраз злато
мое љубов неверна
неможам без тебе за нова година
Дедо мраз злато мое
жива превара
сал не моташ пак не заеба




Коментари:
Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 17.Август.2010 во 15:40
А јас го користам тој што сака да ме најави
Се користам..на работа мозила, дома Opera, Safari или Chrome

Зависи..каква ми е среќата тој ден

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: XStrongAngelX
Датум на внесување: 17.Август.2010 во 15:44
e tocno kakva ti e srekata toj prelistuvac si go otvoras трепкањетрепкање


-------------
Дедо мраз злато
мое љубов неверна
неможам без тебе за нова година
Дедо мраз злато мое
жива превара
сал не моташ пак не заеба



Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 27.Август.2010 во 15:17

Порано го користев само мозила и подобар ми беше, но нешто зезнав и сега не можам на овој компјутер преку мозилатага

сега само Internet Explorer и за него гласавнамигнување


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Август.2010 во 15:24
Internet Explorer користам јас

-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 27.Август.2010 во 16:56
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Порано го користев само мозила и подобар ми беше, но нешто зезнав и сега не можам на овој компјутер преку мозилатага

сега само Internet Explorer и за него гласавнамигнување


ИЕ е ѓубре не

а за мозилата можи пак да ја преинсталираш и да го видиш Господ голема%20насмевка

јас користам Мозила среќа


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Август.2010 во 17:00
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

 

ИЕ е ѓубре не

а за мозилата можи пак да ја преинсталираш и да го видиш Господ голема%20насмевка

јас користам Мозила среќа
 
 
Зошто ИЕ е ѓубре  ?


-------------


Постирано од: ZokiBoSS
Датум на внесување: 27.Август.2010 во 17:32
Користам претежно мозила, а некогаш ми се случва и Chrome да користам. Интернет експлорер не ми е многу по ќеф, макар шо последната верзија е многу подобрена за разлика од нејзините претходни, али нема адони, нема некоја флексибилност на истиот, али луѓето шо се навикнати тешко да се одвикнат од него (зборам за постарите генерации). Не дека не чини, али има и подобри од него, зато ви препорачвам да пробате барем Chrome :)

-------------
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 28.Август.2010 во 18:41
Опера најчесто


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 29.Октомври.2010 во 12:24
Opera.

-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Октомври.2010 во 12:33
Интернет Експлорар

-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 29.Октомври.2010 во 18:09


Мозилата ми е најдобар, другите ретко ги отварам.


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: b1ljana
Датум на внесување: 11.Јануари.2011 во 22:17
Google Chrome го користам најмногу.


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 12.Јануари.2011 во 19:38
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Користам претежно мозила, а некогаш ми се случва и Chrome да користам. Интернет експлорер не ми е многу по ќеф, макар шо последната верзија е многу подобрена за разлика од нејзините претходни, али нема адони, нема некоја флексибилност на истиот, али луѓето шо се навикнати тешко да се одвикнат од него (зборам за постарите генерации). Не дека не чини, али има и подобри од него, зато ви препорачвам да пробате барем Chrome :)

Ете видиш јас бев прв поборник на мозилата ама кога излезе ИЕ 8 мислам дека нема подобро, а на сето тоа мислам дека не сум многу стар . Јас се согласувам секој да работи со она што му е најдобро, не ми е јасно како во исто време можете да користите толку пребарувачи што ја вршат истата работа. Мicrosoft office i open office ја вршат истата работа, незнам некој во исто време да работи со двата одеднаш.
Ова беше најдобронамерно, немав во план да нападнам или навредам некого, само смртно ме интересира што добивате ако користите повеќе од еден интернет пребарувач?

-------------


Постирано од: ZokiBoSS
Датум на внесување: 12.Јануари.2011 во 19:58
Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:


Ете видиш јас бев прв поборник на мозилата ама кога излезе ИЕ 8 мислам дека нема подобро, а на сето тоа мислам дека не сум многу стар . Јас се согласувам секој да работи со она што му е најдобро, не ми е јасно како во исто време можете да користите толку пребарувачи што ја вршат истата работа. Мicrosoft office i open office ја вршат истата работа, незнам некој во исто време да работи со двата одеднаш.
Ова беше најдобронамерно, немав во план да нападнам или навредам некого, само смртно ме интересира што добивате ако користите повеќе од еден интернет пребарувач?

Прво пред се, работам со веб дизајн, и моментално нема замена за мозилата за девелопери.
Второ, хромот сеуште не е напраен ко шо треба, јесте да е брз, ама има одредени проблеми со јаваскрипт и слични работи и не работи сеуште 100% сигурно
Трето .. Поради кеширање на сајтовите, некогаш се случва да се избуричкат многу од работите, независно од прелистувачот, и не само ради кеширање туку ради многу работи .. И стално најдобар тест е да го отвориш сајтот со друг прелистувач да видиш дали е до прелустувачот проблемот или до сајтот :)
И ред други работи шо се слични на овие, а немора да се користат тие два шо ги препорачвам, можи и било кој .. И не се користат двата нонстоп, туку едниот се користи 5% од целосното користење на компјутерот :)


-------------
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 12.Јануари.2011 во 23:09
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:


Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Ете видиш јас бев прв поборник на мозилата ама кога излезе ИЕ 8 мислам дека нема подобро, а на сето тоа мислам дека не сум многу стар . Јас се согласувам секој да работи со она што му е најдобро, не ми е јасно како во исто време можете да користите толку пребарувачи што ја вршат истата работа. Мicrosoft office i open office ја вршат истата работа, незнам некој во исто време да работи со двата одеднаш.
Ова беше најдобронамерно, немав во план да нападнам или навредам некого, само смртно ме интересира што добивате ако користите повеќе од еден интернет пребарувач?
Прво пред се, работам со веб дизајн, и моментално нема замена за мозилата за девелопери.Второ, хромот сеуште не е напраен ко шо треба, јесте да е брз, ама има одредени проблеми со јаваскрипт и слични работи и не работи сеуште 100% сигурноТрето .. Поради кеширање на сајтовите, некогаш се случва да се избуричкат многу од работите, независно од прелистувачот, и не само ради кеширање туку ради многу работи .. И стално најдобар тест е да го отвориш сајтот со друг прелистувач да видиш дали е до прелустувачот проблемот или до сајтот :)И ред други работи шо се слични на овие, а немора да се користат тие два шо ги препорачвам, можи и било кој .. И не се користат двата нонстоп, туку едниот се користи 5% од целосното користење на компјутерот :)


Ете видиш ти работиш со тоа и потребно ти е за работа, тие што не работат со тоа ќе слушнат нешто и одма велат дека тоа е најдобро. Јас работам со графички дизајн и припрема за печат, па затоа потребен ми е било кој пребарувач.

-------------



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk