IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Болници
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Болници

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 01:15
Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Да не даде Господ да те однесе патот во болница, особено во оваа нашава мизерија невидена...почнувајќи од самата зграда, хигиената, условите, персоналот се е на највисоко ниво...побрзо ќе те умрат отколку да те управат.
Пред извесно време мајка ми даваше крв, крводарител е...па тоа сопчето кога ќе го видиш со кревети од Првата Светска Војна да не ти текне да се вратиш.
Ехе , Санти го однесе патот еднаш 17 дена , втората операција 4 дена и два пати по 10 дена терапија во нецели 2 години ... а како поминав ... што се видов ... на кое ниво беше услугата ... не ме прашвајте среќаKao sto si podnasmean, izgleda mladi bile sestrite...
Incredible Blue
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 01:15
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Да не даде Господ да те однесе патот во болница, особено во оваа нашава мизерија невидена...почнувајќи од самата зграда, хигиената, условите, персоналот се е на највисоко ниво...побрзо ќе те умрат отколку да те управат.
Пред извесно време мајка ми даваше крв, крводарител е...па тоа сопчето кога ќе го видиш со кревети од Првата Светска Војна да не ти текне да се вратиш.

Ехе , Санти го однесе патот еднаш 17 дена , втората операција 4 дена и два пати по 10 дена терапија во нецели 2 години ... а како поминав ... што се видов ... на кое ниво беше услугата ... не ме прашвајте среќа

Услуга на нивоу..засипнав вриштејки цела вечер по сестрине..ах сега да ми паднат у рацее лутина

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 01:18
Originally posted by Calipso Calipso напиша:


засипнав вриштејки цела вечер по сестрине..ах сега да ми паднат у рацее лутина
I jas bi sakal...
Incredible Blue
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 01:23
Жално е што она што треба да биде приоритет во државата се занемарува и се остава да се реши некогаш, во некое подобро време...можеби ќе дојде некогаш, викаат надежта последна умирала, само да не дојде предоцна. 
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 01:27
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Да не даде Господ да те однесе патот во болница, особено во оваа нашава мизерија невидена...почнувајќи од самата зграда, хигиената, условите, персоналот се е на највисоко ниво...побрзо ќе те умрат отколку да те управат.
Пред извесно време мајка ми даваше крв, крводарител е...па тоа сопчето кога ќе го видиш со кревети од Првата Светска Војна да не ти текне да се вратиш.
Ехе , Санти го однесе патот еднаш 17 дена , втората операција 4 дена и два пати по 10 дена терапија во нецели 2 години ... а како поминав ... што се видов ... на кое ниво беше услугата ... не ме прашвајте среќаKao sto si podnasmean, izgleda mladi bile sestrite...

Болничарките волонтерки беа плазење Ама шо дека ... кај мојш од докторине на ред да доеш загриженост
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 01:28
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Жално е што она што треба да биде приоритет во државата се занемарува и се остава да се реши некогаш, во некое подобро време...можеби ќе дојде некогаш, викаат надежта последна умирала, само да не дојде предоцна. 

И надежта умира ... со тек на време намигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 16:53
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Originally posted by Calipso Calipso напиша:


засипнав вриштејки цела вечер по сестрине..ах сега да ми паднат у рацее лутина
I jas bi sakal...


сигурно биле зафатени...со докторите збунетостне знам
морееее... лутина

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2021 во 22:51
После тринаесе дена искуство низ штипската болница,
од возрасните сум слушал и ќе потврдам.
Ни здрав на тие врати да не тропнеш!
Би се срамел да сум дел од медицинската фела,
со се она шо се дешаваше додека одев на посети!
Само еден детал ќе доловам,во тринаесет
дена ниту еднаш доктор не се појави да каже
како поминала операција и што понатака.
Медицинска сестра на крај само рече,ќе си одите кај
матичниот он ќе ви кажелутина
Во тие тринаесет денови еден ист пикавец не помрднат
стоеше во лифтот,а секое наредно доаѓање по нешто 
ново го красеше.
Улетаа и некои од стара мајка родени,нека биде
нотирано.Чест на многу ретки исклучоци.
Четири бабички со душа не чекаа на посета да
дојде било кој за да бидат достојно нахранети,
поместени,завеса да им се тргне и ред други
работи за кои не треба да си доктор,но човек!

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2022 во 11:31
Originally posted by Орка Орка напиша:

После тринаесе дена искуство низ штипската болница,
од возрасните сум слушал и ќе потврдам.
Ни здрав на тие врати да не тропнеш!
Би се срамел да сум дел од медицинската фела,
со се она шо се дешаваше додека одев на посети!
Само еден детал ќе доловам,во тринаесет
дена ниту еднаш доктор не се појави да каже
како поминала операција и што понатака.
Медицинска сестра на крај само рече,ќе си одите кај
матичниот он ќе ви кажелутина
Во тие тринаесет денови еден ист пикавец не помрднат
стоеше во лифтот,а секое наредно доаѓање по нешто 
ново го красеше.
Улетаа и некои од стара мајка родени,нека биде
нотирано.Чест на многу ретки исклучоци.
Четири бабички со душа не чекаа на посета да
дојде било кој за да бидат достојно нахранети,
поместени,завеса да им се тргне и ред други
работи за кои не треба да си доктор,но човек!


,,, i mislish deka sega e podobro ,,,ushte pološo e,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.