IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - ОГЛАСИ  (продавам-купувам)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ОГЛАСИ (продавам-купувам)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
junksound Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај junksound Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ОГЛАСИ (продавам-купувам)
    Испратена: 17.Јули.2010 во 14:55
Барам да купам Nokia 1100.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2010 во 00:31
За да го избегнеме поединечното отворање на нови теми, за секој што сака да купи или продаде мобилен, ТВ, сателитска и слично, ќе ја отвориме оваа тема, па тука можете во вид на оглас да го кажете своето барање....да
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2010 во 21:27
Sigurno sum oftopic no se setiv na oglasov za Nokia 1100, koj togas me zacudi na kogo i zosto bi mu trebal telefon 'dinosaurus'...Epa sega naletav na ova mozebi tuka se krie odgovorot...намигнување
 
Старата Нокиа 1110 пробива банкарски сметки
 
 
Цената на овој модел пред седум години, кога се појави на пазарот беше неколку стотици евра. Но денес откако веќе не се произведува достигнува и до пет илјади евра
 
< content=Word. name=ProgId> < content="Microsoft Word 12" name=Generator> < content="Microsoft Word 12" name=Originator> < =text/>

Во Србија, особено во Поморавскиот регион владее вистинско лудило по мобилниот телефон Нокиа, модел 1100 од 2003 година. Со помош на овој телефон, произведен исклучиво во германскиот град Бохум, може да се хакираат, да се пресретнуваат банкарски трансакции и да се вадат пари од банкомат.

Цената на овој модел пред седум години, кога се појави на пазарот беше неколку стотици евра. Но денес откако веќе не се произведува достигнува и до пет илјади евра.

Еден од трговците, кој веќе продал десетина модели, за српскиот весник "Пресја објаснил целата постапка за вадење на парите. Тој раскажал дека наводно постои грешка во софтверот, односно има место во меморијата на телефонот и таму се додава дел од софтвер кој може да влегува во туѓите трансакции. Кога ќе се прочитаат бројките на банкарската сметка и пин-кодовите, тогаш се преминува на реализација. Банкарската картичка со чип, која е поврзана со кабел за мобилниот телефон, се става во банкомат, потоа се испишуваат бројот на сметката и ПИН-кодот и се вадат парите.

Заинтересирани клиенти, според Прес имало не само од Србија, туку и од Косово и Македонија.

 
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
emilgrant Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2010
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilgrant Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 04:25
Prodavam iPhone 3. od amerikanskiot pazar sto znachi trebda se dekodira.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 08:34
Originally posted by emilgrant emilgrant напиша:

Prodavam iPhone 3. od amerikanskiot pazar sto znachi trebda se dekodira.
 
 
цена...збунетост
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
emilgrant Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2010
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilgrant Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2010 во 21:34
Cena:

iPhone 3 - $150
iPhone 2 - $50

iPod 80GB - $100 x2 (imam dva za prodavanje)

Cena povolna za paket kombinacii
Кон врв
DanevS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DanevS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 22:21
Originally posted by emilgrant emilgrant напиша:

Cena:

iPhone 3 - $150
iPhone 2 - $50

iPod 80GB - $100 x2 (imam dva za prodavanje)

Cena povolna za paket kombinacii

a da ne se kineski oti mnogu evtino nekako mi se gleda voa 150 dolari ? dali e svarno tolku i dali e orginal ????
Кон врв
Biznis Ideja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biznis Ideja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2011 во 00:13
Здраво..Се работи за сајт кој помага како да стартуваш со сопствен бизнис кој ќе резултира со СИГУРЕН успех и се разбира далеку подобра заработка.Се работи за сајт кој е направен пред релативно кратко време.Посетете-Нема да зажалите-Овој сајт може да ви го промени и олесни вашиот живот во иднина - ''Biznis Ideja''

Со мал влог до голема заработка!
http://www.biznisideja.com/ Посетете и уверете се,понатаму останува сами да се одлучите :)

Кој е заинтересиран за подетални информации нека ми пише пп
“Бизнис Идеја” - вашиот успешен почеток во новиот бизнис.
Кон врв
bobanppmk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobanppmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2011 во 12:31
Барам да купам дисплеј за Qtek 9000 Pc pocket
Еве слики:
„Во средината на тешкотијата, лежи можноста“.
- Алберт Ајнштајн
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2011 во 21:32
Originally posted by bobanppmk bobanppmk напиша:

Барам да купам дисплеј за Qtek 9000 Pc pocket
Еве слики: 

 
 

 
 
ако се уште не си го средил, пробај тука... http://www.megamobil.com.mk/
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 20:21
 
 
 
 
60 евра ...
 
 
 
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
voorh Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај voorh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2012 во 23:40
Сакам да продадам 1 компјутер да не ми стои џабе дома да собира пражина но незнам колку вреди стар околу година ипол конфигурациите се

-Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz 2.390GHz
-RAM: 2.00GB
-Graphics Card: NVIDIA GeForce 8500 GT
-DVD/CD-ROM: Optiarc DVD RW AD-5200A ATA Device
-Imaging devices : USB2.0 Camera
-Keyboards: Standard PS/2 Keyboard
-Mouse: Microsoft PS/2 Mouse
-Monitor: Samsung SyncMaster 920NW
-Printer: Hp Deskjet D1560


Начи компјутер со се монитор камера тастатура маус и принтер(има кетрич но нема боја) без звучници ме интересира цената и преинсталација има свежа
Кон врв
влатко31 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај влатко31 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2012 во 20:12
HTC HERO црн не гребнат заштитен во силиконска обвивка.
вена 100 еур.
тел 070 282 515
Кон врв
buysell Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buysell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2012 во 23:51
Контакт: Џон Helpin
E-mail: buysellstore@yahoo.com
Skype ID: buysellstore

Телефон:
Отклучен iPhone 5 64GB-600 $
Отклучен iPhone 4S 16GB - $ 400
Јаболко iPad 2 таблета 32GB (Wi-Fi) 400 $
Отклучен iPhone 4 16GB - $ 350
Samsung Галакси Забелешка - $ 380
Samsung Галакси S2 - $ 330
Samsung Галакси S 3 - $ 350
BlackBerry playbook 32GB $ 300
BlackBerry Порше Дизајн P9981 (отклучен) 700 $

Ве молиме контактирајте не преку Skype или е-маил за брз одговор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.