IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Ваше дете = посвоено дете. Дали?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваше дете = посвоено дете. Дали?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ваше дете = посвоено дете. Дали?
    Испратена: 17.Јули.2010 во 18:54
Има ептен слична тема


ПОСВОЈУВАЊЕ


Инаку би посвоила и мислам дека исто ќе ги сакам и двете деца. Таква сум јас...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 18:39
Ако има слична тема бришете.

Би сакал да чујам од вас мислење дали ако некој брачен пар има едно дете и посвои второ, дали љубовта кон двете деца ќе биде иста. Јас мислам колку и да филозофираме, сепак свое си е свое. Нормално дека љубовта кон посвоеното дете би била иста како кон свое, ама доколку го немате тоа свое дете.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.