Испечати | Затвори го прозорот

Ваше дете = посвоено дете. Дали?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Семејство
Опис на форумот: ... до шесто колено
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=22898
Датум на принтање: 04.Март.2024 во 06:51
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Ваше дете = посвоено дете. Дали?
Постирано од: LiDivio
Наслов: Ваше дете = посвоено дете. Дали?
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 18:39
Ако има слична тема бришете.

Би сакал да чујам од вас мислење дали ако некој брачен пар има едно дете и посвои второ, дали љубовта кон двете деца ќе биде иста. Јас мислам колку и да филозофираме, сепак свое си е свое. Нормално дека љубовта кон посвоеното дете би била иста како кон свое, ама доколку го немате тоа свое дете.Коментари:
Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 18:54
Има ептен слична тема

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5113 -
ПОСВОЈУВАЊЕ

Инаку би посвоила и мислам дека исто ќе ги сакам и двете деца. Таква сум јас...

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk