IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Ваше дете = посвоено дете. Дали?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваше дете = посвоено дете. Дали?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ваше дете = посвоено дете. Дали?
    Испратена: 17.Јули.2010 во 18:39
Ако има слична тема бришете.

Би сакал да чујам од вас мислење дали ако некој брачен пар има едно дете и посвои второ, дали љубовта кон двете деца ќе биде иста. Јас мислам колку и да филозофираме, сепак свое си е свое. Нормално дека љубовта кон посвоеното дете би била иста како кон свое, ама доколку го немате тоа свое дете.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 18:54
Има ептен слична тема


ПОСВОЈУВАЊЕ


Инаку би посвоила и мислам дека исто ќе ги сакам и двете деца. Таква сум јас...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.