IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Тинејџери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тинејџери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
Автор
Порака Обратен редослед
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 17:27
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Мене никогаш не ми викале: врати се во толку и толку.
Само мајка ми ќе ми каже: полека со пивото и да не те сањам (ова да не те сањам и значи да не доаѓам после еден)

Инаку, дојдов до еден заклучок дека тинејџерите повеќе сакаат совети од тинејџери, отколку од возрасни.
Доказ за тоа е мојата импровизирана ординација.
Озбилно, се на се, имам негде околу 10тина пациенти, кои доаѓаат двапати неделно кај мене во соба и правиме муабет на различни теми, па делење совети, ваму -таму.
Плус и еден пациент преку интернет (ќе се препознае) Това пациентите се другари и другарки, да се разбереме.

Јас кога викам дека има потенцијал во мене за психолог, ме заебаваат, ми викаат дека е тоа нонсенс.

П.С: Веќе ќе наплаќам.
плазење

Еј... ај оди си во 3 саат (или још боље, 5) и ќе видиш што ќе се случува...

и мене ништо не ми велеа... порано...голема%20насмевка

Кога почнаа да ми велат : не пијај толку пиво , почнав друго да пијам и готовоголема%20насмевка

Ииии.... сите знаеме за други да кажиме, пошто ако евентуално ја утниме работата со претпоставките наши нема баш толку да не боли, а особено е добро што сме поштедени од детали...намигнување




а со сини картончиња не работиш во ординацијатаа???трепкање
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 17:20
Мене никогаш не ми викале: врати се во толку и толку.
Само мајка ми ќе ми каже: полека со пивото и да не те сањам (ова да не те сањам и значи да не доаѓам после еден)

Инаку, дојдов до еден заклучок дека тинејџерите повеќе сакаат совети од тинејџери, отколку од возрасни.
Доказ за тоа е мојата импровизирана ординација.
Озбилно, се на се, имам негде околу 10тина пациенти, кои доаѓаат двапати неделно кај мене во соба и правиме муабет на различни теми, па делење совети, ваму -таму.
Плус и еден пациент преку интернет (ќе се препознае) Това пациентите се другари и другарки, да се разбереме.

Јас кога викам дека има потенцијал во мене за психолог, ме заебаваат, ми викаат дека е тоа нонсенс.

П.С: Веќе ќе наплаќам.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 12:53
Ако сакаш да работиш, фала богу, има работа, ама кој ќе си го пусти летото со тоа...
А за излегувањето .... до пред скоро обично си се враќав кај 12 и пол пошто тогаш ми се растураше друштвото, а деновиве машала како ми е тргнато и во 4 на сабајле се прибирам... дома двајцата седнати и вака изгледаат лутина(мама) изнервираност (тате).... (јас) замисленост шо дремите бе уште... доцна е, ај легнете си.... и ќе почнат да се лутат...      смеење  плазење (е овие се така ставени)


Изменето од volkswagen - 12.Август.2010 во 12:55
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 08:27
Ма кутри тие, работа за да поработуваат нема, им се брани излегување до касни саати (и не треба толку да се задржуваат надвор од домотнамигнување).
Еве  неколку итересни информации воопшто за младите (во групацијава спаѓаат и нашиве тинејџериголема%20насмевка)
Половина од младите преживуваат со два долари во џеб
Кон врв
The_Boss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GFX Designer

Регистриран: 31.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 948
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Boss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 18:20
Абе легнувањето касно ви е нормална појава. Јас си легнував и уште си легнувам навечер од 2 до 6
Поради неплатени сметки, ИДИВИДИ го исклучи потписот на The_Boss.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 17:54
Originally posted by brza brza напиша:

ne e tolku problem shto spie do ...2-3-4 PM...изненадувањеproblemot e shto ,..ne spie do....3-4-5 AM..да


E za ova imas eden golem plus ...toa e problemot..

A znaes zosto.. Ako si legne vo 11PM, ke stane vo 9AM i vecer ke bide premoren..pa ke mora pak 11 vo krevet tolku mozeme da izdrzime

..ili prati go da kopa nekade ..da vidis..9 vo krevet
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 17:41
pa, jasno deka e normalno...изненадување

...."slabogodishnicite" da si se drzat...megju sebe.намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 17:10
Originally posted by brza brza напиша:

ne e tolku problem shto spie do ...2-3-4 PM...изненадувањеproblemot e shto ,..ne spie do....3-4-5 AM..да

Е што дека...
ако спие касно -негов проблем.
ако седи до касно -пак негов проблем.
негови се подочњаците и главоболката.

п.с: нормално е тоа.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 15:51
ne e tolku problem shto spie do ...2-3-4 PM...изненадување

problemot e shto ,..ne spie do....3-4-5 AM..да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 14:37
Бидејќи мразам едитирани постови, само ќе надополнам, т.е ќе ви кажам како е да бидеш тинејџер денес.

Еден саат -станување.
После седнување на компјутер.
Три саат -ручек (а може и покасно)
Седнување пред тв.
Слушање на празни муабети на татко ти или мајка ти.
Гледање на фубал, фешн тиви или фокс лајф.
Чет со сладок тип/добра женска
Зјапање во огледало и депримирање поради носот/гзот/стомакот
Искачање
Враќање
Јадење
Спиење.

И така се во круг...

До први септември.

А после доаѓа моено:
-ај у парк ма!
-Не можам, имам за учење физиологија.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 14:10
Ај, колку сте па вие сеа...
Брза, и што ако не станал во 9. Па на распуст е мајку му стара!

Денес на пр. спиев до еден саат. Па што?
Што па на вас старите ви смета тоа?
Ако стане рано -што се разбудил толку рано па да тропа по куќа....
ако се разбудил толку рано -пак зошто?

Аманте више!
Глејте си работа.
И оставете ги другите да спијат до кога сакаат, пошто ако не спијат, друго ништо попаметно немаат за правење.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 12:39
газење%20од%20смеење немој брза, тоа ти е сосема нормална појава,
ако не спие сега колку сака, кога...среќа
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 12:35
...ovoj mojov,..ushte ne se razbudil!изненадување


...ako zemam edno drvo.....голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 11:46
Со нивната шема на спиење, тинејџерите ги побиваат сите теории за биолошки часовник, биоритам итн, како и Дарвиновата теорија за потеклото на човекот.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.