IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Мотив , инспирација , елан ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мотив , инспирација , елан ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
Автор
Порака
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2010 во 18:02
Me motiviraat luge shto pretrpele mnogu teshki momenti i pagale i stanuvale sekogash..kako mojata babichka na primer mnogu mi dava motivacija da prodolzam...
If you are reading this, get a life!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 08:32
vo posledno vreme zakluchuvam deka motivacija mi dava momentalniot duh vo zdravo telo vednash kako nekoe chudo stvoruva i inspiracija i elan....dokolku ne mi e taa hemija balansirana vo moeto telo ama bash nishto ne me pokrenuva..
demek bash me briga !!
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 18:57

Е конечно открив што ми било инспирација и мотивтанцување

ПС

Сум била грешкатагане било ова моја инспирација  туку на некој друг.



Изменето од gazela - 04.Јули.2010 во 10:53
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2010 во 11:57
Имам недостаток на инспирација да дискутирам на темава,иако сум мотивирана.

Изморена сум,во фаза на опоравување....тага
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 14:05
Мислам дека од денес ке има повеке инспирирани  и со ГОЛЕМ елан и мотив ке пишуваатголема%20насмевка
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 12:41
Originally posted by gazela gazela напиша:

Мислам дека од денес ке има повеке инспирирани  и со ГОЛЕМ елан и мотив ке пишуваатголема%20насмевка
тагаpogreshna procenkaтага
seushte nekako slabo ima i motiv i elanзбунетост
.......inaku .....pozdravголемо%20гушкање do eptendosadno...големо%20гушкање
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 13:40
среќа pogledni od zadnata strana na ogledaloto., ., tie se tuka samo treba da ja ispruzhish rakata tie sami ke dojdat kaj tebeголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањенамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2011 во 11:52
Originally posted by pajser pajser напиша:

среќа pogledni od zadnata strana na ogledaloto., ., tie se tuka samo treba da ja ispruzhish rakata tie sami ke dojdat kaj tebeголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањенамигнување
mozebi i gledam..mozebi i doagaat.....no teshko izlagaatнамигнувањеголемо%20гушкање
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2011 во 16:12

Mnogu mi se dopagjaat primerite so ogledala..., pa dobiv inspiracija a podocna i ideja da Vi kazham edna "filozovska anegdota", okolu... :

- Ogledalce, ogledalce - kazhi na svetov najubav koj E?

- Kje ti kazham - samo brishi go toa ogledaloto, redovno...
(odgovorilo ogledalceto)

A shto mislite, od kade doagja inspiracijata?

Sigurno ne od mozokot...

Изменето од viktorija123 - 26.Јуни.2011 во 16:29
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 13:34
 izleguvaat ., samo edna od srce i dusha nasmevka ., tolku e potrebno ., ne se potrebni dijamantiголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
 megju drugoti i od mozikot ama ., inspiracijata doagja i od mnogu posuptilni ., ., zoniбакнежнамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 19:02
kolku inspirativnoцрвенеење a kazano bash onaka suptilno ....no sepak bash mi dojde i motivacija i inspiracija i sekako elan...e sega dali se dojdeni od mozok ili od drugi zoni црвенеењенамигнување.....sekako nema ni vrska .....bitno da gi imaплазење
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 19:20
srekata nikogash ne e nameneta samo za eden ., sreken sum koga i drugite se srekni., ako e samo eden ., ne bi postoel ni tij eden., bi bil sam ., a toa e navistina teshkoголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањенамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 19:21
motiv,inspiracija,elan=duhovni prerogativi
 
tamu sme sami i sami....среќа
 
seto ostanato e samo isprevrtena slika na naseto ego
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 19:27
si sam i samisprevrtena slika na sopstvenoto ego e najgolemiot opsenar za vovlekuvanje vo mrezhata na pajakot sebichnost i grdotijaнамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.