IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 135>
Автор
Порака
boban veles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boban veles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 21:51
tesko deka ke se smeni oni gi namalija platite svesno i se kockaaa ama kockaneto im se isplati ima premnogu kandidati lugeto privakaat i za tie pari toa e realnos sekoj se bori za 1denar poveke a fluor nemoze cela makedonija da ja sobere zdravje samo pa ke vidime so nosi utroto pozzzzzzzzz
Кон врв
tanja_tanja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanja_tanja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 21:54
jas sekoj den po nesto apliciram vo fluor,ama nisto do sea.dzabe isprakam bar za sega.
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 22:04
Originally posted by tanja_tanja tanja_tanja напиша:

jas sekoj den po nesto apliciram vo fluor,ama nisto do sea.dzabe isprakam bar za sega.


isto i jas tanja...veke cela godina i uste nisto..velat deka treba vrski,sreka, da prati nekoj menadzer za tebe...ne znam....mozebi e samo do sreka...i tochno sto vika boban,ne mozat cela makedonija da ja viknat...mozebi profilot ne ni e dobro napraven...imalo luge sto za pari ti go sreduvaat profilot...no koj se i kako da se dojde do niv ne znam..
Кон врв
DINI50 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DINI50 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 23:30
Slusnav deka porano i so chat-iranje kontaktirale so rekruteri od fluor dali moze i sega i kako toa ide dali znae nekoj

Pozdrav do site i da ne se predavame samo da se trudime sto povece da najdeme nacin kako da ne vikat

Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 09:01
Originally posted by DINI50 DINI50 напиша:

Slusnav deka porano i so chat-iranje kontaktirale so rekruteri od fluor dali moze i sega i kako toa ide dali znae nekoj

Pozdrav do site i da ne se predavame samo da se trudime sto povece da najdeme nacin kako da ne vikat



nema poveke chetuvanje so regruteri...se uste go ima na stranata na Fluor, no ne funkcionira
Кон врв
DINI50 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DINI50 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 10:29
fala na brziot odgovor deni
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 12:02
па и треба секој да се окуша таму, да види колкава среќа има.голема%20насмевка
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!
Кон врв
duro3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај duro3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 15:09
ZDRAVO narode i idni kolegi dolgo me nema sega na brzina preletav po forumot DURI sega nisto ne razbiram apliciraj ovde apliciraj tamu intervju za ista firma na dva tripati MNOGU SUM ZBUNET .
DENIMAK aj objasnija podobro tvojata situacija, od kade ova so A.Palas mokmentalno si mnogu pred nas.
BRATCE kako i da e ke te baram vo tekov na denov zavisi od angazman i ova sega na trcanje go pisuvam
    P O Z D R A V
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 19:32
Originally posted by duro3 duro3 напиша:

   ZDRAVO narode i idni kolegi dolgo me nema sega na brzina preletav po forumot DURI sega nisto ne razbiram apliciraj ovde apliciraj tamu intervju za ista firma na dva tripati MNOGU SUM ZBUNET .
DENIMAK aj objasnija podobro tvojata situacija, od kade ova so A.Palas mokmentalno si mnogu pred nas.
BRATCE kako i da e ke te baram vo tekov na denov zavisi od angazman i ova sega na trcanje go pisuvam
    P O Z D R A V


sekako deka ke pojasnam.
prvo vo Makedonija imase dve regruterski firmi,preduzimaci koi regrutiraa za Dyncorp internationale..ednata se vika Resallc, drugata MPI...mnogu luge bea kaj niv na intervju i pominaa, no mnogu malku otisle do sega...ne znam da vi kazam brojka tocna,od resallc imam informacija deka offer letter ili ponuda za rabota dobile okolu 180,a kolku zaminale ne znam...od tie sto seuste cekaat za Resallc sum i jas..
No jas bev aplicirala i direktno na web stranata na Dyncorp...sega se dojdeni od firmata i smesteni se vo Aleksander palace...gi vikaat tie sto aplicirale na web i tie pozicii sto se otvoreni momentalno...znaci lugeto mi se javija,imav kratko intervju po telefon, mi zakazaa, otidov i kaj niv se odi brzo...pak minuvas ednostaven test angliski, da te ocenat kolku znaes i potoa cekav okolu polovina saat da stasa offer letter od America..Od koga potpisav, popolniv mnogu formulari i sega treba da izvadam uste potvrda od policija deka ne sum osuduvana i da napravam TBC test, a potoa ke cekam karta za Kuwait...lekarskite pregledi se tamu i tamu potpisuvas oficijalen dogovor
se nadevam deka bese dovolno...ako ima uste nesto sto te interesira prasaj slobodno
p.s. Resalc se isto taka se uste tuka..mislam deka se vo Kumanovo...dicarfaro@gmail.com - na ovaa adresa se pusatat aplikaciiite
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 20:53

Kolku e razlika vo plati od Dyncorp i ovie dvete nivni ....nudat li nesto povece ili toa e toa...

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 21:59
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Kolku e razlika vo plati od Dyncorp i ovie dvete nivni ....nudat li nesto povece ili toa e toa...



plati se isti ....razlikata e sto od Dyncorp pobrzo ke otides od drugive malku ke pocekas
Кон врв
DINI50 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DINI50 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 08:17
Edno prasanje

dali kaj ovie od dyncorp vo Aleksandar Palace moze da se ide i bez da ti se javat. Aplicirav i online no ne mi se javuvaat sto mislite da idam direktno tamo dali ke me primaat.

Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 10:20
Originally posted by DINI50 DINI50 напиша:

Edno prasanje

dali kaj ovie od dyncorp vo Aleksandar Palace moze da se ide i bez da ti se javat. Aplicirav i online no ne mi se javuvaat sto mislite da idam direktno tamo dali ke me primaat.



otidi, jas koga bev nemaa obezbeduvanje..mozebi ke te primat...nisto ne mozes da izgubis,
Кон врв
DINI50 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DINI50 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 18:09
fala DeniMK ke idam samo kazi mi dali i kaj Fluor moze da vlezam taka dali i tamo moze da se sluci da nemaat obezbeduvanje

Ako mozes i na ova prasanje da mi odgovoris molim te

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,223 секунди.