IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 135>
Автор
Порака
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2010 во 18:51
вака...јас денес бев на интервју во Александар палас. овде се регрутерите директно од Dyncorp. ако сте аплицирале на нивната страна има шанса да ве повикаат,секако зависи за која позиција, ги викаат само оние кои аплицирале директно на страната и за кои позиции има место.. на лице место се потпишува offer letter и уште "100" страни се пополнуваат.сега треба да извадам уште потврда од полиција и да направам ТБЦ тест.после тоа ми рекоа дека се добива карта од 7-10 дена.лекарските прегледи се во Кувајт...
поздрав...се надевам на некој му користи информацијата
Кон врв
abvgd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abvgd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2010 во 21:28
deni mozes li da ni kazes koja e nivnata strana na koja si aplicirala

Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2010 во 22:14
http://www.dyncorprecruiting.com/ext/tpl.asp
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2010 во 22:18
Originally posted by abvgd abvgd напиша:

deni mozes li da ni kazes koja e nivnata strana na koja si aplicirala



eve butterfly8 ti odgovori namesto mene
Кон врв
cajkan77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cajkan77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2010 во 22:30
bratce ke moze li nekoj da mi kaze jas bev vo rojal i na prvi juni gi prativ dokumentite vo pdf format na taj mejl sto mi go dadoa i mi stigan mejl dek cekam offer leter .sakam da znam od prilika do koga ke cekam ili mos za dzabe cekam dali obavezno ke me izvestat dali ke odam ili ne fala nogu
Кон врв
cajkan77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cajkan77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 02:06
ima li nekoj da mi kaze sigurno deka e otidel preku rojal odnosno resallc i kolku od prilika se ceka da ne cekame za ... ili od drugo mesto da aplicirame
pozdrav do site fala
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 18:19
Originally posted by cajkan77 cajkan77 напиша:

ima li nekoj da mi kaze sigurno deka e otidel preku rojal odnosno resallc i kolku od prilika se ceka da ne cekame za ... ili od drugo mesto da aplicirame
pozdrav do site fala


kolku sto znam jas dosega otisle okolu 40, a stignale 180 offer letter...jas bev vo royal na 24 maj, a aplicirav i direktno na stranata na dyncorp..me viknaa i tie zavcera i tamu posle intervjuto potpisav offer letter...znaci moj sovet apliciraj i na web stranata, pa koj poprvo te vikne
Кон врв
DINI50 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DINI50 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 00:37
boban veles aj molim te kazi mi kako da odem za afganistan so fluor iako sum aplicirala vece dolgo vreme na fluor.com i sekoj den apliciram pak nisto nema. sakam da me vikat na intervju dodeka se tuka vo skopje znam angliski perfekt i CV mi e super ama djabe ne me vikaat ...ako znaes kako ili ako nekoj drug znae molim da mi kazete
Кон врв
tanja_tanja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanja_tanja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 15:55
ima li nekoj telefon od kumanovo za sigurno odenje za avganistan?
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 17:36
Originally posted by tanja_tanja tanja_tanja напиша:

ima li nekoj telefon od kumanovo za sigurno odenje za avganistan?


bi sakala da ti pomognam no nema telefonski broj za sigurno odenje...site nie cekame i ne znaeme dali sigurno ke otideme..eve ti mail adresa: dicarfaro@gmail.com(ova e regruterksa firma sto raboti za Dyncorp...pusti im CV i kopija od pasos i navedi za koja pozicija apliciras...se nadevam deka ke te viknat na intervju...isto apliciraj direktno na stranata na Dyncorp, pa i na Fluor..sega se vo Aleksandar palace i dvete firmi, mozebi ke imas sreka da te povikaat
pozdrav i srekno
Кон врв
boban veles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boban veles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 18:25
DINO 50 abe brat i jas se akam 4 meseca nikako 100 aplikacii imam pusteno na fluor i jas cekam ama nisto pa zatoa mu pisuvam duro ako ima covek od kumanovo toj nekoj fantom so posreduval da se cueme ima takvo nesto ama toa e tajna organizacija kumanovci samo ja rabotat samo oni odat toa e pozzzzzzzz
Кон врв
DINI50 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DINI50 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 23:18
Fala boban veles sega razbiram /znam deka i ti me razbiras ne mi zameruvas sto te prasav i zamoliv da mi kazes kako ....Znam kosovari i kumanovci ima mnogu sto idat a nie samo djabe .............Pozdrav i tebe i daj Boze da te viknat se molam od se srce i za tebe

Кон врв
boban veles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boban veles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 23:25
ke bide samo strplivo treba vreme mora da ne viknat poz i tebe
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 10:40
Originally posted by DINI50 DINI50 напиша:

Fala boban veles sega razbiram /znam deka i ti me razbiras ne mi zameruvas sto te prasav i zamoliv da mi kazes kako ....Znam kosovari i kumanovci ima mnogu sto idat a nie samo djabe .............Pozdrav i tebe i daj Boze da te viknat se molam od se srce i za tebe



I jas znam deka ima mnogu od kosovo i kumanovo sto odat a nemaat blage veze od angliski...ne mi e jasno samo kako??...eve jas bev na intervju i toa dvapati ednas vo resallc ednas direktno vo Dyncorp.Ne deka testot na angliski e tezok,no znam luge sto ni toa ne go znaat a sepak pominale i dobile ubavi pozicii..
daj Boze site da dobiete rabota i toa vo Fluor,sepak odime za pari...a se nadevam deka i vo Dyncorp nesto ke se smeni,barem sto se odnesuva do platite...

srekno
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.