IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 135>
Автор
Порака
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 22:37
brat koja pozicija ?
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2010 во 23:18
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

brat koja pozicija ?


...Paaa.... pozicija za lugje koj dobro znaat angliski.. :) :) :)....
Кон врв
messi1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај messi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 00:56
Znae li nekoj koga vise pobogu ce se odi?!Imam potpisano za cargo doc.spec. pred eden mesec.Koga odat tie?Zaedno so soferite ili posebno?Pozz
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 01:13
се е во ред тоа што го кажуваш.и јас мојата плата крваво ја заработувам.од цел јули само 4 дена сум бил дома.но ако веке се оди во странство барем да се заработи пристојна сума на пари за да ете се почне свој бизнис или нешто повеке од тоа.која е филозофијата да заработиш 6000евра годишно а со тие пари ама баш ништо не можеш да почнеш во мкд.јас да ти кажам се двоумам бидејки ако еднаш го почнеш тој процес вракање нема!!!!!!!сепак мислам дека лугето од дин корпс треба да размислат која сума на пари ја нудат на нас македонците бидејки ние сепак не сме ниту филипинци ниту пакистанци туку народ кој е писмен и образуван.мојот кум е во афганистан моментално и самиот кажува дека точно е дека сме ценети мегу американците во афганистан но дека нашите регрутери од дин корпс ја рушат цената на работната сила.човекот е преку американска компанија отиден како секјурити во афганистан за сума од 110000усд/годишно,а од дин корпс му понудиле за 50000усд/годишно за човек кој е цел живот воено лице.просудете сами каде е грешката.дали кај нас кои се летаме и за кои работни позиции се нафакаме.кажи ми као може техничко лице од мојата струка(електро)кое разбира ама баш се од поимот струја да му понуди сума која ти гарантирам дека секој добар електричар ако запне машки би ја заработил во мкд.значи деф.уривање на цената на трудот во стилот,а бе овој работи за 200 евра месечно за него 1000евра се поим!!!!!!!!!!!!!но да не навредам никој и не ми е целта на репликата но треба сепак да се запрашаат за која сума на пари се пракаат лугето во афганистан.1,5 години бев во албанија па добивав по 100евра за одвоен живот!!!!!!!поздрав до сите и со срека кој е решен да замине во афганистан.
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 01:22
taka e ovie dyncorp se dupka
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 04:01


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:06
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
fortitudo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fortitudo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 10:42
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

taka e ovie dyncorp se dupka

Ne se dupka drugar, golema para se pere tuka...
ama toa ni e sto ni e, jas bi odel i za 12830 zatoa sto tuka zemam 200 e od moite i nisto ne rabotam :D Hehe, se salam ama ozbilno odam, angliski ne mi e problem..pOZZ
Кон врв
princeza s Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај princeza s Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 13:37
znae li nekoj da kaze koga ke dobijat vizi ovie od administracija
Кон врв
anadam Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 17:07
Pozdrav Master1, dobra slika , a da ni ja dades toa kamilata pa nie kroce,kroce da dojdeme tamu
Кон врв
tir_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tir_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2010 во 20:25
dali nekoj moze na kratko da mi kaze dali na nivniot status go ima slednovo i sto toa znaci??

....      Application processing - Documents Rcvd
The applicant has returned waiver and other documents. Background and other internal activity in progress.....

statusot e promenet od vcera..

Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2010 во 04:29


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:05
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2010 во 07:46
Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

dali nekoj moze na kratko da mi kaze dali na nivniot status go ima slednovo i sto toa znaci??

....      Application processing - Documents Rcvd
The applicant has returned waiver and other documents. Background and other internal activity in progress.....

statusot e promenet od vcera..



povtorno ti gi razgleduvaat dokumentite...sledi si ja postata, ima sansi da ti pobaraat nekoj dokument...ako vo meguvreme se smenil statusot i pak ti e Finalizing application, togas se e vo red...
pozdrav
Кон врв
zoka_79 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoka_79 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2010 во 09:17
decki znae li nekoj koj obezbeduva vo A.Palas .moze li nekako da se vleze da se zakaze intervju ..i kako sto citam ..kako moze da se dojde do broj od toj Pece sto raboti vo taa kompanija za posreduvanje
Кон врв
drmr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drmr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2010 во 09:18
kako mozam da proveram status ako sum bil na intervju preku resalk
dali ima nekoe znacenje toa za kakva pozicija si regrutiran pisuvase na nekoi pozicii deka se za balkan a na nekoi ne
ne e budala toj sto ne znae da cita tuku toj sto se sto ke procita misli deka e tocno
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.