IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 125126127128129 135>
Автор
Порака
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 19:39
Originally posted by tirko tirko напиша:

Ќе може ли некој да стави овде слики или текст, кои работни позиции се поставени пред врата на канцеларијата на DynCorp во А.Палас? Јас сум од внатрешноста, затоа ме интересира
odi na web stranata na najdirabota.com.mk i ke gi vidis rabotniti pozicii

Поздрав
Кон врв
tirko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tirko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 01:09
Originally posted by nevena999 nevena999 напиша:

Originally posted by tirko tirko напиша:

Ќе може ли некој да стави овде слики или текст, кои работни позиции се поставени пред врата на канцеларијата на DynCorp во А.Палас? Јас сум од внатрешноста, затоа ме интересира
odi na web stranata na najdirabota.com.mk i ke gi vidis rabotniti pozicii

Поздрав


na oglasot na najdirabota.com.mk ima 45 rabotni pozicii, kaj nego na vrata posledniot pat nemase povekje od 10-20 .
Zatoa prasuvam, sepak fala :)
Кон врв
skopje2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopje2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 16:05
Pa stvarno ako nekojm slikal so mobilen sto pisuva na vratata na Dyncorp vo A.P toga neka pusti da vidime
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 18:52


Изменето од Crnko - 19.Февруари.2011 во 18:58
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
skopje2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopje2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 20:04
fala crnko
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 23:00
A za ostanati pozicii koi ne se navedeni odnosno za koi ne primaat CV edinstvena moznost e da se aplicira preku nivniata web strana ?

Ili ako se odi vo aleks.palace,sepak dali bi me primile?

od vnatresnosta sum zatoa prasuvam,bidejki mojata posakuvana pozicija ja nema navedena na gornite sliki.

Sto da pravam?

Изменето од trnar - 19.Февруари.2011 во 23:01
Кон врв
informacija1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај informacija1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 10:41
Zdravo do site na forumot,

Nov sum na formuot i bi sakal da razmenam iskustvo ,odnosno da dobijam odgovor za slednovo:

pred nedela i pol dobov povik od Dyncorp vo smisol da dadam konfirmacija kako bi mi izvadile viza i karta i deka cca za dve nedeli ke treba da se patuva.

Dali se drzat vi ramkite na tie dve nedeli ili ima otsapuvanja,i dali nekoj isto taka dobil povik kako mene.
Inaku toa se sluci na 09.02.11.

Vi blagodaram za odgovorot.


Кон врв
realvane Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realvane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 11:23
prijatele mene mi se javija na 11.01.2011 mikazaa za 7 do 14 dena treba da zaminam i se uste cekam vcera se javiv vo A. PALAS mi kazaa da pocekacm stom ke stig ni kartata ke mi se javat
Кон врв
informacija1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај informacija1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 11:29
Vi blagodarm no dali imas iskustvo od drugi sto zaminale,dali i kaj niv se odvivalo kako vo nasiov slucaj se javuvaat i go pocituvaat rokot koj samite go dadoda 14 dena vo mojov slucaj,vo tvojot 7-14 dena.I kazi mi koga aplicira kaj niv,jas na 20.01.11.kako bi mozele da izvleceme nekoj zaklucok.

I so kogo komunicirase tamu so administratorite ,ili so amerikancive.

ostanuvame na linija

Кон врв
realvane Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realvane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 11:47
javi mi se 078323034
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 16:28
1. Iako nekoj pozicii ne se navedeni vo pobaruvacka/ponuda, slobodno aplicirajte na niv, ako toa e ona sto go imate u CV...
2. Ramkata sto ja davaat od 7-14 dena, ne znaci nisto, osven deka treba da ste spremni... moze da ve viknat za 2-3 dena, no moze da se sluci da se priceka i mesec-dva:).. no, treba da ste spremni za zaminuvanje, od momentot koga vi kazale da ste spremni:)
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
informacija1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај informacija1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 18:44
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

1. Iako nekoj pozicii ne se navedeni vo pobaruvacka/ponuda, slobodno aplicirajte na niv, ako toa e ona sto go imate u CV...
2. Ramkata sto ja davaat od 7-14 dena, ne znaci nisto, osven deka treba da ste spremni... moze da ve viknat za 2-3 dena, no moze da se sluci da se priceka i mesec-dva:).. no, treba da ste spremni za zaminuvanje, od momentot koga vi kazale da ste spremni:)


Zdravo,
Poslednovo ne Vi go razbiram,kako da sme spremni ako ne se drzat do ramkata,koja samite ja kazuvaat,koga se javija mi rekoa za dve nedeli?navistina ako mozes daj tvoe mislenje ili iskustvo.

fala odnapred
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2011 во 02:43
Hehhe:)... " moze da ve viknat za 2-3 dena, no moze da se sluci da se priceka i mesec-dva:) ".. Toa go kazav... PRIMENI STE, i moze da ve viknat za den dva ili mesec dva... Ne se zamarajte so toa, kolku vreme.. otideni ste:) spremete si se i uzivajte so svoite doma...
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2011 во 10:34
Originally posted by informacija1 informacija1 напиша:

Originally posted by Crnko Crnko напиша:

1. Iako nekoj pozicii ne se navedeni vo pobaruvacka/ponuda, slobodno aplicirajte na niv, ako toa e ona sto go imate u CV...
2. Ramkata sto ja davaat od 7-14 dena, ne znaci nisto, osven deka treba da ste spremni... moze da ve viknat za 2-3 dena, no moze da se sluci da se priceka i mesec-dva:).. no, treba da ste spremni za zaminuvanje, od momentot koga vi kazale da ste spremni:)


Zdravo,
Poslednovo ne Vi go razbiram,kako da sme spremni ako ne se drzat do ramkata,koja samite ja kazuvaat,koga se javija mi rekoa za dve nedeli?navistina ako mozes daj tvoe mislenje ili iskustvo.

fala odnapred


Mene mi se javija na 9 Dekemvri,me prasaa dali sum spremen da letam za nedela najkasno dve,povtorno mi se javija na 16.12.2010 istoto prasanje, i konecno me pobaraa na 26 Za da mi kazat deka letam na 31.12.2010 vo 14:00 Pozdrav prasuvajte sto ve interesira kolku mozam ke vi pomognam :) I uste edna rabota koga ke trgate ne se trupajte so mngou alista,dva meseci sum tuka zemav mnogu stvari ednata polovina od kuferot uste mi stoi naredena :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 125126127128129 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.