IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 123124125126127 135>
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2011 во 17:46
Ako ne ste vo ista baza ic ne se raspravajte...Zavisi od baza do baza...A inace za pasosite se ima slucuvano vo Irak kaj subcontractori da im gi zemat pasosite...nisto cudno...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2011 во 18:58
Dobro be Gonzo... Aj, eve, ce pieme edno kafe u Viena na aerodrom... ne se ljuti:)
A ako ne sum u pravo, ja castam...
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 07:03
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Sospa... ti ne se smej, z's ce jades ladni jajca i ladno kafe...:):):)
Buttrefly... OK.. taka e.. Bas preeska im bev u sator, da im instaliram nesto na dvajca od niv sto zemaa laptop... I bas ubav televizor i DVD imaa vnatre... E, da,cetiri-petorica od niv lom se napravija... Jadejki pukanki...
Ako ne mi veruvas, da ti slikam,a?

A Master...Pa master se povlece nemozejki valjda da gleda kako site nie znaeme se.. ete, da ne e samo poradi tebe...


Slusaj crnko moram da te ispravam,ima luge od dyncorp sto spijat vo mali satori po 8 dusi ,e sega se siri bazava i mora da ne natiskaat negde ,taka da vo mojot sator ima luge od PPI od Dyn,i od supreeme.Ke vezbas vo MWR po gaki :)))
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 17:56
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Sospa... ti ne se smej, z's ce jades ladni jajca i ladno kafe...:):):)


Slusaj crnko moram da te ispravam,ima luge od dyncorp sto spijat vo mali satori po 8 dusi ,e sega se siri bazava i mora da ne natiskaat negde ,taka da vo mojot sator ima luge od PPI od Dyn,i od supreeme.Ke vezbas vo MWR po gaki :)))


Dobro be pa ti odma se ljutis... Od kaj da znam ja deka si praite druzba... ja vidov so vidov, i slikav:)... E sea za gacicite... Nemora odma so zakani da vracas...
E, moive se po 10 dusi u sator.. a kaj mene, znaes:):):)


Изменето од Crnko - 14.Февруари.2011 во 17:58
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
mammo1789 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mammo1789 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2011 во 05:59
Zdravo na site na forumov.Sakam da apliciram za rabota vo avganistan ( irak ili kade sve ima), no me buni edna rabota so ja kaza master a i site tuka.Od edna strana vika treba da imas dobro sroceno CV ( primer ja imam 10 godisno iskustvo po banki i finansiski institucii,od koi nad 5 godini na rakovodni pozicii,)i ako go pratam taka moeto CV a baram rabota na primer za IT ili neso za kompjuteri ( za so imam samouko pozanavanje i golema pasija)kje ispadne deka e nesoodvetno za rabotnata pozicija. Dodeka pak od druga strana vika niso ne e tesko i eve ja bi rabotel mnogu raboti, no vo toj slucaj (poso neli cv to e vazno) so treba da lazam? Ili pak da ne pisam niso i da navedam deka imam samo zelba :). Moze li nekoj da elaborira ( so prosti zborovi kako na 6 odelenec )kako vo isto vreme i da imas jako cv i da si svestran, a da ne lazes. Pozdrav     
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2011 во 20:27
Брат еве сега со прости зборови(како на 6 одделенец).Треба да лажеш ако имаш нешто работено за онаа позиција која ја бараат во моментот.Значи ако си возел виљушкар некаде у магацин на црно ке си пишиш дека си работел незнам некаде у некоја голема фирма Или ако си глеал како се точи гориво(нема филозофија хехехехех,ама треба цертификат за тоа,и тоа се решава,нели)ке пишеш дека си работел у макоил или лукоил Значи пријателе ако си решен да заминеш во Афганистан или некаде и ако имаш искуство во ИТ сектор напраи си едно јако ЦВ и тупни им се на Амеросите у Палас,никогаш не се знае.Јас колку што знам има доста наши што работат во Афганистан баш во ИТ сектор.А тоа што ТОЈ МАСТЕР или како се вика нема везе не е битно шири дезинформации тоа е негов проблем.Проблемот е кај лугето што слушаат такви како него с.....ри па и затоа не ни аплицираат за културни позиции.Тоа што си го наумил направи си го,и нормално чекај си ја шансата.А тоа дека Американците се глупи и не знаат што е штеловано ЦВ утре сабајле Мислиш нафта пијат и немаат поим!!!!!!!!!!!!!!Точно знае дали си бе брат со искуство за таа позиција или не.Не си му прв или последен,па сега ти ке го зае..ш.Со срека во потрага по идеалното.
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2011 во 22:33
Nostalgija.... pu-pu-pu... me potsecas na mene u mladi dani... U pravo si za sovetot so mu go dade na Mammo... Ce nauci on, poleka... deka so lazenje treba:).. NO, :) Ne e ubavo da navreduvas nekogo, dodeka davas dobri soveti...
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
bazemak Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bazemak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2011 во 23:36
Vcera bev vo palas, izleze regurterot mi rece deka poziciite se onie koj gi pisuva na vratata , go pogledna cv-to i mi kaza dena ne e dobro sum nemal job description slevnav na prviot sprat go prepraviv i mu go odnesov go skenirase cv-to i pasoso i mi kaza deka ako ima potreba za IT ke mi se javi i tolku...


Se nadevam deka ke dojdat od fluor po so ovie mi izgledaa mnogu ne zainteresirano.

Изменето од bazemak - 15.Февруари.2011 во 23:38
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 00:14
Da, Fluor se mnooogu zainteresirani... Pricekaj gi...
Abe, IT si neli.. Pa aj be pisete na , eve, Google: "IT jobs middle east afghanistan"... aj, videte dali ce vi dade poise od 400 rezultati... bas me interesira...
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 05:15
Jas trgnav od MK za Lead cook zavrsiv na drugo odlicno rabotno mesto zaradi splet na okolnosti,no ne sum siguren dali ke ostanam ovde moze da me soberat od tuka posle mesec dena za vo kujna da rabotam.Dojdoa luge od IT Department mi   instaliraa kabel za internet vo kancelarija dvajca Ameri i eden Indiec.Indiecov navistina si ja znaese rabotava,od kabli od mreza od priklucoi i se ostanato.Dodeka indiecot priklucvase se edniot IT Amer sedese kaj nas vo kancelarija i za eksteren hard disk prasuvase kakov pleer e ova :).Vtoro imase edno obicno noze za sogoluvanje na zici,5 minuti go gledase i neznaese kade da ja namesti zicata za da ja sogoli, i na kraj normalno si dojde indiecot i ja zavrsi rabotata.Znaci ako mislis deka mozes da rabotis vo IT i deka dobro ke ja rabotis rabotata aliciraj slobodno,zs na Amerot nikoj nema nisto da mu rece no ti be brat si balkanec i ako zgresis nesto na tebe paga odgovornosta :) Doteraj si go Cv to i apliciraj a dali ke ja dobies pozicijata i za kolku vreme ke zamines neznam, no ne bi rekol deka ke otides vo narednive 3 meseci,tocno e deka tie pozicii se davaat poveke na Ameri no Ima nasli luge so rabotat IT,jas licno poznavam dvajca :) pozdrav do site na forumov i dajdte malce pisuvajte poveke so se desava vo Palas so pozicii se baraat slusam deka vo Bosna veke potpisuvale na 30 000 i zeznam kolku tamu minimalno
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 21:47
Е сега пријател една работа ке ти казам.Тој дотичен МАСТЕР или како ли се вика(го пратам форумот долго време не се секирај)делеше совети како да лугето на форумот се неписмени и немаат интернет.Неговиот стил е цитирам...имате на интернет цв онлајн,па спреми си го цв-то да пасира на позицијата за кој ааплицираш(значи да лажеш по нашки),биди упорен,бла,бла,бла......Чекајте бре луге малку.Динкорп културно си пушти оглас на сајтот најдиработа.цом.мк каде е се детално објаснето.Друга работа е кога ке те повикаат на интервјуто и ако го поминеш,самите тие ке те информираат дали преку е-маил или по телефон што понатаму.Јас имав вчера преку скајп интервју со ХР од Супреме,си направивме муабет како што ми објасни девојката ако ги исполнувам условите ке ми прати е-маил со детални упатства(упатство за идиот хехеххеех)што понатаму.Оние кои имале некогаш шанса да заминат надвор од МКД добро знаат дека се има добра организација и дека твое е само да си ги собереш потребните документи и да го чекаш денот Д,нели.Немам намера никого да навредам но ми е смачено да читам(има доста написи од г-динот)како е информиран,па се знае и сл,работи.Едно знам дека сите што заминаа заминаа ниту по моја ниту по ничија помош или заслуга,туку со своја помош,стручност и познавање на јазик како една побитна работа.Форумот треба да служи како база каде лугето ке добиваат информации од оние кои се таму.Што тоа значи????Сместување,плата,работно време,напредување и други информации кои се битни да се добие вистинската слика за Афганистан.За пример погледенете ги форумите на Хрватска и Босна и се ке ви стане јасно.Мој долгогодишен другар(и кум истовремено)го маткаа,а бе не примаат луге од АРМ и МВР за да на крај сам си ја проба среката,и еве веке 2година е во SOC.Беше дојден и е презадоволен,како што кажува во SOC сме ех-ЈНА во мало(Македонци,Хрвати,Срби,Босанци).Не ширете дезинформации и празни филозофии туку дајте конкретни информации за да лугето почнат со процедура.Но на Македонскиот народ му е во крв да гледа сеир,еве јас дојдов се снајдов,ај сеа овие ке ги д...м кога се глупи.Доларите не се даваат така лесно,терба да се заработат.Прашање е колку ке се заработи и донесе дома кога ке се врати и дали вреди да се плати таа цена.Да заработуваа по 70000$ и повеке годишно ,ама тоа беше кога се пукаше на големо во Афганистан пред 5-6 години,кога само на Кунановци им држеше вентилот да одат таму.Еднаш барем да бидат искрени сите оние кои дремеа на форумот и се спремаа за Аганистан дали е она што го очекувале или не сакаат да си признаат дека згрешиле?????За на крај уште еднаш апел до сите што заминаа да не пишуваат гачки во стилот,а бе ке пиеме ли кафе у Виена или сме биле по гакитуку конкртени информации за сите оние кои сакаат да заминат.Поздрав
Кон врв
bazemak Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bazemak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 22:50
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Е сега пријател една работа ке ти казам.Тој дотичен МАСТЕР или како ли се вика(го пратам форумот долго време не се секирај)делеше совети како да лугето на форумот се неписмени и немаат интернет.Неговиот стил е цитирам...имате на интернет цв онлајн,па спреми си го цв-то да пасира на позицијата за кој ааплицираш(значи да лажеш по нашки),биди упорен,бла,бла,бла......Чекајте бре луге малку.Динкорп културно си пушти оглас на сајтот најдиработа.цом.мк каде е се детално објаснето.Друга работа е кога ке те повикаат на интервјуто и ако го поминеш,самите тие ке те информираат дали преку е-маил или по телефон што понатаму.Јас имав вчера преку скајп интервју со ХР од Супреме,си направивме муабет како што ми објасни девојката ако ги исполнувам условите ке ми прати е-маил со детални упатства(упатство за идиот хехеххеех)што понатаму.Оние кои имале некогаш шанса да заминат надвор од МКД добро знаат дека се има добра организација и дека твое е само да си ги собереш потребните документи и да го чекаш денот Д,нели.Немам намера никого да навредам но ми е смачено да читам(има доста написи од г-динот)како е информиран,па се знае и сл,работи.Едно знам дека сите што заминаа заминаа ниту по моја ниту по ничија помош или заслуга,туку со своја помош,стручност и познавање на јазик како една побитна работа.Форумот треба да служи како база каде лугето ке добиваат информации од оние кои се таму.Што тоа значи????Сместување,плата,работно време,напредување и други информации кои се битни да се добие вистинската слика за Афганистан.За пример погледенете ги форумите на Хрватска и Босна и се ке ви стане јасно.Мој долгогодишен другар(и кум истовремено)го маткаа,а бе не примаат луге од АРМ и МВР за да на крај сам си ја проба среката,и еве веке 2година е во SOC.Беше дојден и е презадоволен,како што кажува во SOC сме ех-ЈНА во мало(Македонци,Хрвати,Срби,Босанци).Не ширете дезинформации и празни филозофии туку дајте конкретни информации за да лугето почнат со процедура.Но на Македонскиот народ му е во крв да гледа сеир,еве јас дојдов се снајдов,ај сеа овие ке ги д...м кога се глупи.Доларите не се даваат така лесно,терба да се заработат.Прашање е колку ке се заработи и донесе дома кога ке се врати и дали вреди да се плати таа цена.Да заработуваа по 70000$ и повеке годишно ,ама тоа беше кога се пукаше на големо во Афганистан пред 5-6 години,кога само на Кунановци им држеше вентилот да одат таму.Еднаш барем да бидат искрени сите оние кои дремеа на форумот и се спремаа за Аганистан дали е она што го очекувале или не сакаат да си признаат дека згрешиле?????За на крај уште еднаш апел до сите што заминаа да не пишуваат гачки во стилот,а бе ке пиеме ли кафе у Виена или сме биле по гакитуку конкртени информации за сите оние кои сакаат да заминат.Поздрав

Bravo be prijatele
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 22:53
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Е сега пријател една работа ке ти казам.Тој дотичен МАСТЕР или како ли се вика(го пратам форумот долго време не се секирај)делеше совети како да лугето на форумот се неписмени и немаат интернет.
Poveceto lugje se "nedovolno zapoznaeni" so kompjuteri i nemaat internet po doma, i neznaat kako i sto da najdat.
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Неговиот стил е цитирам...имате на интернет цв онлајн,па спреми си го цв-то да пасира на позицијата за кој ааплицираш(значи да лажеш по нашки),биди упорен,бла,бла,бла......
Toa e najdobriot, najbrz i najsiguren nacin... Ne i najposten, no...
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Друга работа е кога ке те повикаат на интервјуто и ако го поминеш
I AKO te povikaat nekogas...
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Едно знам дека сите што заминаа заминаа ниту по моја ниту по ничија помош или заслуга,туку со своја помош,стручност и познавање на јазик како една побитна работа
Pa, Nostalgija, ako ti vikas deka e taka, dobro...
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Не ширете дезинформации и празни филозофии туку дајте конкретни информации за да лугето почнат со процедура.Но на Македонскиот народ му е во крв да гледа сеир,еве јас дојдов се снајдов,ај сеа овие ке ги д...м кога се глупи.
Ne mislam deka siram dezinformacii i ne filozofiram na prazno, se seguvam so prijatel so koj sme vo ista baza, i istovremeno se obiduvam da dokazam na nekoj koj siri dezinformacii deka ne e taka... A od ona sto "filozofiravme" so kolegata, mozese da doznaes deka ce ti trebaat gakici za u teretana(koja smees da ja koristis slobodno), i vo kakva sostojba e smestuvanjeto vo satorite. No, ti na prva pa u cevanica.. a boli taka...
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Еднаш барем да бидат искрени сите оние кои дремеа на форумот и се спремаа за Аганистан дали е она што го очекувале или не сакаат да си признаат дека згрешиле?????
Eve jas dremev po forumi, i uste toa go pravam, samo za da pomognam nekomu... I da bidam iskren voopsto ne ocekuvav vakvo nesto... ova e deset pati podobro od mojte ocekuvanja... I edinstvena greska e sto ne si zemav trenjerki, gakici za teretana i baterii na polnenje... I povece filmovi i serii
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

За на крај уште еднаш апел до сите што заминаа да не пишуваат гачки во стилот,а бе ке пиеме ли кафе у Виена или сме биле по гаки туку конкрeтни информации за сите оние кои сакаат да заминат.Поздрав
Konkretni informacii imas na stranata sto ja imam na FB work at afghanistan/iraq, i na nekolku topika slobodni.net kade sum i moderator. A gacki mislam smeeme da si kazuvame, zasto tuka moze da se najdeme i nasalime, a ti netreba i nesmees... pa, da se nerviras... E, aj "informacija" od tebe... Za koja pozicija si u Supreme...
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 05:05
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Е сега пријател една работа ке ти казам.Тој дотичен МАСТЕР или како ли се вика(го пратам форумот долго време не се секирај)делеше совети како да лугето на форумот се неписмени и немаат интернет.
Poveceto lugje se "nedovolno zapoznaeni" so kompjuteri i nemaat internet po doma, i neznaat kako i sto da najdat.
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Неговиот стил е цитирам...имате на интернет цв онлајн,па спреми си го цв-то да пасира на позицијата за кој ааплицираш(значи да лажеш по нашки),биди упорен,бла,бла,бла......
Toa e najdobriot, najbrz i najsiguren nacin... Ne i najposten, no...
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Друга работа е кога ке те повикаат на интервјуто и ако го поминеш
I AKO te povikaat nekogas...
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Едно знам дека сите што заминаа заминаа ниту по моја ниту по ничија помош или заслуга,туку со своја помош,стручност и познавање на јазик како една побитна работа
Pa, Nostalgija, ako ti vikas deka e taka, dobro...
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Не ширете дезинформации и празни филозофии туку дајте конкретни информации за да лугето почнат со процедура.Но на Македонскиот народ му е во крв да гледа сеир,еве јас дојдов се снајдов,ај сеа овие ке ги д...м кога се глупи.
Ne mislam deka siram dezinformacii i ne filozofiram na prazno, se seguvam so prijatel so koj sme vo ista baza, i istovremeno se obiduvam da dokazam na nekoj koj siri dezinformacii deka ne e taka... A od ona sto "filozofiravme" so kolegata, mozese da doznaes deka ce ti trebaat gakici za u teretana(koja smees da ja koristis slobodno), i vo kakva sostojba e smestuvanjeto vo satorite. No, ti na prva pa u cevanica.. a boli taka...
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Еднаш барем да бидат искрени сите оние кои дремеа на форумот и се спремаа за Аганистан дали е она што го очекувале или не сакаат да си признаат дека згрешиле?????
Eve jas dremev po forumi, i uste toa go pravam, samo za da pomognam nekomu... I da bidam iskren voopsto ne ocekuvav vakvo nesto... ova e deset pati podobro od mojte ocekuvanja... I edinstvena greska e sto ne si zemav trenjerki, gakici za teretana i baterii na polnenje... I povece filmovi i serii
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

За на крај уште еднаш апел до сите што заминаа да не пишуваат гачки во стилот,а бе ке пиеме ли кафе у Виена или сме биле по гаки туку конкрeтни информации за сите оние кои сакаат да заминат.Поздрав
Konkretni informacii imas na stranata sto ja imam na FB work at afghanistan/iraq, i na nekolku topika slobodni.net kade sum i moderator. A gacki mislam smeeme da si kazuvame, zasto tuka moze da se najdeme i nasalime, a ti netreba i nesmees... pa, da se nerviras... E, aj "informacija" od tebe... Za koja pozicija si u Supreme...


Ne znam sto se podrazbira koga ke se prcita delot od dogovorot kade sto se veli deka rabotis vo VOENA ZONA,deka smestuvanjeto moze da bide so poveke luge i neudobno deka toaletite,tusevite,kujnata i slicno moze da se daleku i stotici metri.Imase luge sto poima nemaa za South Park vo Kandahar i kakva e situacijata tamu pa bea zaprepasteni,nekoi i si otidoa vednas (Pisuvam za smestuvanjeto hranata higienata)jas momentalno mozam da dadam opis za mojot Fob,no ne mozam da kazam kako e vo drugite.Ima Fobovi vo koi e dosta napnato :)No vo sekoj moment ti e otvorena vratata za na kaj doma.Fakt e deka ovoj kes ne moze da se zaraboti i da se zastedi vo Evropa a uste pomalce kaj nas.Crnko imam edno 150 filmovi,ke ti gi dadam da gi presnimis, a za cenata ke se dogovorime :))))
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 123124125126127 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.