IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 122123124125126 135>
Автор
Порака
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 20:57
Еве сега баш во овој момент го проверив мојот маил каде госпогата ми испратила повратен маил каде пишува дека бонусот е за цела година и изнесува 2400долари/12месеци=200долари или 9600денари по денешен к*рс.Е па самите рамислете дали се исплака да се оди за оваа сума на пари како бонус!!!!!!.А господинот група Црнко како што кажува дека таму патиштата се постелени со грст долари добро нека е така.Но дали се запрашал/е дали е таа сума која ја посакувале кога ги потпишувале договорите или дај што ке дадеш.Сие ние знаеме кои професии се најплатени во Афганистан.Со пушката на рамо и во планините!!!!!!Само тие кои се таму знаат како се печалат тие пари.Но како и во секое демократско општество секој има право на свое мислење,нели?Не сакам да разубедам никого но едно е јасно,никој веке не дава пари така лесно!!!Поздрав
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 21:24
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Еве сега баш во овој момент го проверив мојот маил каде госпогата ми испратила повратен маил каде пишува дека бонусот е за цела година и изнесува 2400долари/12месеци=200долари или 9600денари по денешен к*рс.Е па самите рамислете дали се исплака да се оди за оваа сума на пари како бонус!!!!!!.А господинот група Црнко како што кажува дека таму патиштата се постелени со грст долари добро нека е така.Но дали се запрашал/е дали е таа сума која ја посакувале кога ги потпишувале договорите или дај што ке дадеш.Сие ние знаеме кои професии се најплатени во Афганистан.Со пушката на рамо и во планините!!!!!!Само тие кои се таму знаат како се печалат тие пари.Но како и во секое демократско општество секој има право на свое мислење,нели?Не сакам да разубедам никого но едно е јасно,никој веке не дава пари така лесно!!!Поздрав


Заеби господин... јас сум сега Mister D, или Boss,кој како ме вика:) и не знам кој ми го стаил:) тоа ГРУПА... Сакам за себе да мислам како за Црнко, Излуфтиран, ептен ... Инаку FYI, и мене ме заебаа на интервјуто... ми понудија една сума и ме збунија:):):), ама прифатив...хехехе... е после, кога потпишував документи видов дека сумата е дупло поголема + бонуси... така што , ќе речам, ДА, поплочено е со злато(долари)...
И не е точно дека треба да си "у планине" па да земаш многу пари... позициите се отворени, битно е што сакаш од себе, и КОЛКУ ТОА ГО САКАШ...
А гледам бре многу негатива во вас... ај види сега, по сите форуми, и хрватскиот и оној слободни, дали ќе најдеш еден мој пост кај шо сум негативен... Секаде никот ми е ЦРНКО... а бркав работа една година... се зареков дека ќе добијам шо сакам, па Дајнкорп ги одбив двапати, вториот пат им вратив картата и визата(ама ми ги оставија за спомен)...
Затоа...П О З И Т И В А.... Инаку, јок Авганистан... Само Македонистан... со "нашите" на власт...
Поздрав од Paradise City... "istocno od sunca"

Изменето од Crnko - 03.Февруари.2011 во 21:38
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
darski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај darski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 19:38
drugari a sigurno li FLUOR ke dojde vo Mart mesec ?? fala odnapred :)
Кон врв
tirko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tirko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 13:57
Здраво дечки, јас пред една недела бев во А.палас и направив краток муабет со Reggie-регрутерот, барав позиција за IT Customer Support Analyst бидејќи таа ја има во сите огласи на DynCorp по нашиве весници. Ми рече дека нуди позиции само од оние што се ставени кај него пред врата, таму ја немаше.. Ми рече дека ако има слична позиција дека ќе ми јави и ми зема CV, ама не беше нешто заинтересиран..
Читам по нашиве форуми, а и по хрватските и босанските дека тешко се оди како ИТ во авганистан, а во истовреме сум слушнал дека доста наши луѓе отишле како ИТ. Аплицирав и online во DynCorp, а инаку знам одлично англиски, имам завршено ИТ факултет, 4 години раб.искуство, имам и понекој сертификат.
Па не знам дали сега само да чекам или може нешто да се направи, да одам пак да му досаѓам на Reggie, да барам од некој препораки и слично?
Кон врв
rrrealen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rrrealen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 23:58
Da ne si greska kade mozam da zema 9600 za 200 usd da donesam 20.000
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2011 во 07:21
....

Изменето од butterfly8 - 31.Октомври.2011 во 15:04
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2011 во 20:12
Хмммммммммм,интересна информсција пријателе.Навистина зошто скоро секој ден девојката која работи како ХР во Супреме ми прака маил со содржина,во стилот до каде се работите,ке доагате ли наскоро,документите ви се подготвени и сл.На форумот најдов една девојка која е задоволна од сместувањето во Супреме,така да сега твоите информации малку ме збунија.Но како и да е ке се обидам сега во Дајнакорп да си најдам работа по мојата струка и нормално добро платена бидејки не би сакал да ризикувам да го изгубам ова што го имам во моментот.Знам дека самиот си давам лажна надеж дека ке ме вработат како електричар во некоја од базите,знаејки дека нашите за жал работат работи кои не се од нивната струка и дека многу тешко се добива стручна работа како електричар,ИТ и сл.позиции.За крај ако не е тајна на колкава сума потпиша договор зошто мене ми понудија пред нова година 16300усд/годишно.Поздрав
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2011 во 00:02
Originally posted by butterfly8 butterfly8 напиша:

zdravo nostalgija!jas sum vo fob walton i momentalno rabotam Bileting (smestuvanje).mozam da ti kazam deka lugjeto sto doagjaat od supreme ovde gi tretiraat kako stoka vo bukvalen smisol.neznam za koi pari rabotat ali uslovite za ziveenje im se nula.site nie sto rabotime za dyncorp sme smesteni vo ubavi satori po 8 lugje vnatre i jademe kulturno ko lugje u DFAC.od supreme gi smestuvam u krs prljavi satori so po 15 kreveti (goleminata na sator e ista kako onie so 8 kreveti) naredeni ko sardini, vnatre smrdi, nikoj necisti i otvoreno se seksaat koj so kogo stigne.na jadenje im delat nadvor hrana kaj sto rabotat ili edvaj retko gi pustaat u menza.pretezno site se nepalci ili filipinci...site go imaat istoto mislenje za niv i edvaj cekaat da si zaminat bidejki tie sega se vo momentov na izgradba na nov pogolem DFAC a posle idat u drug fob po potreba.da ti kazam deka im gi zimaat pasosite a koga im gi vrakaat pojma nemam....ete toa mozam da ti kazam za mojot fob i supreme a za drugo mesto kako e neznam.

Ah, Butterfly... OK, Neka e taka kako so vikas. No nemoj da generaliziras. Po moe iskustvo, rabotite se BAS OBRATNO POSTAVENI... Imam i slika od VASITE satori DynCorp postaveno, pa moze da se vidi kolku e "ubavo" smestuvanjeto. No,veruvam deka ne e sekade taka, a i ti ne treba da generaliziras, ne e sekade taka...

Изменето од Crnko - 12.Февруари.2011 во 00:04
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2011 во 07:22
.....

Изменето од butterfly8 - 31.Октомври.2011 во 15:03
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2011 во 09:42
Пријателе ме интересира твоето лично мислење за супреме зошто вчера копав по форумот од почетокот и наидов на коментар од една девојка која е отидена баш преку супреме каде пишува дека е задоволна и дека сместувањето било ок,храната била супер и дека во шаторите на дајнакорп не било баш нај,нај.....Претпоставувам дека нема да ти претставува никаков проблем да ако може и со фотографии да ја представиш разликата мегу дајнакорп и супреме зошто лугето на форумот си ги толкуваат работите на свој начин.Како и да е никој не очекува да е сместен во Хилтон или Плаза,но сепак да е пристојно,нели.Поздрав
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2011 во 18:07
Originally posted by butterfly8 butterfly8 напиша:

vo fob walton momentalno rabotam Bileting (smestuvanje).mozam da ti kazam deka lugjeto sto doagjaat od supreme ovde gi tretiraat kako stoka vo bukvalen smisol ... od supreme gi smestuvam u krs prljavi satori so po 15 kreveti (goleminata na sator e ista kako onie so 8 kreveti) naredeni ko sardini, vnatre smrdi, nikoj necisti i otvoreno se seksaat koj so kogo stigne.na jadenje im delat nadvor hrana kaj sto rabotat ili edvaj retko gi pustaat u menza. da ti kazam deka im gi zimaat pasosite a koga im gi vrakaat pojma nemam....


Toa sto se ebat kaj koj ce stigne, uste ne vidov nitu eden... Ako se taka kako so se smesteni, gleame koj gi smestuva... A PASOSITE... Pa dali ti Butterfly znaes kolkav prekrsok e da se odzeme pasos na rabotnik, u americka baza.. Znaes li...?... Sevo ova me naveduva da ne ti veruvam na nisto sto dosega kaza...
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2011 во 04:48
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Originally posted by butterfly8 butterfly8 напиша:

vo fob walton momentalno rabotam Bileting (smestuvanje).mozam da ti kazam deka lugjeto sto doagjaat od supreme ovde gi tretiraat kako stoka vo bukvalen smisol ... od supreme gi smestuvam u krs prljavi satori so po 15 kreveti (goleminata na sator e ista kako onie so 8 kreveti) naredeni ko sardini, vnatre smrdi, nikoj necisti i otvoreno se seksaat koj so kogo stigne.na jadenje im delat nadvor hrana kaj sto rabotat ili edvaj retko gi pustaat u menza. da ti kazam deka im gi zimaat pasosite a koga im gi vrakaat pojma nemam....


Toa sto se ebat kaj koj ce stigne, uste ne vidov nitu eden... Ako se taka kako so se smesteni, gleame koj gi smestuva... A PASOSITE... Pa dali ti Butterfly znaes kolkav prekrsok e da se odzeme pasos na rabotnik, u americka baza.. Znaes li...?... Sevo ova me naveduva da ne ti veruvam na nisto sto dosega kaza...


EEEEEEEE Crnko moj crnko :)))))))))
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2011 во 07:09
......


Изменето од butterfly8 - 31.Октомври.2011 во 15:01
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2011 во 07:55
Sospa... ti ne se smej, z's ce jades ladni jajca i ladno kafe...:):):)
Buttrefly... OK.. taka e.. Bas preeska im bev u sator, da im instaliram nesto na dvajca od niv sto zemaa laptop... I bas ubav televizor i DVD imaa vnatre... E, da,cetiri-petorica od niv lom se napravija... Jadejki pukanki...
Ako ne mi veruvas, da ti slikam,a?

A Master...Pa master se povlece nemozejki valjda da gleda kako site nie znaeme se.. ete, da ne e samo poradi tebe...


Изменето од Crnko - 13.Февруари.2011 во 07:57
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 122123124125126 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.