IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 133134135
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2018 во 23:37
Не сум многу информиран,али почнаа некои копја да
ми се кршат и мене,прашав еден комшија пред нова
година некаде.Он кај и да е ќе оди,а и негов братучед отиде.
Јас само информативно тогаш го прашав ми рече дека
аплицирал на странава.Скоро секој ден на различни огласи.
И еден ден му стигнал меил за понатамошната процедура.

https://kbr.jobs/
Кон врв
ucenik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ucenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2018 во 17:47
здраво Орка, јас имам информација дека пррединство имале кумановци но викаат и од други градови. Јас исто аплицирам уште од есента 2017 година но до сега не ме контактирал никој од одговорните на КБР. Зошто, не знам. Инаку колку што ме упатија луѓе што веќе биле и работеле во Ирак и сеуште работат за КБР, најдобро е да се аплицира за Laborer, Service food worker и слично, бидејќи реално балканци немале шанси за други позиции. Можеби не се во право, не знам. Ти кажувам мене што ми кажаа. Е сега имало кумановци кои за пари посредувале и аплицирале за луѓе во нивно име и наводно се убрзувала постапката односно правеле нешто за да бидат тие избрани. Дали имаат свои луѓе со кои се поврзани во КБР или поинаку, не знам.
Кон врв
ucenik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ucenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2018 во 17:49
Дали познаваш такви луѓе од Куманово што посредуваат и кои можеш да ги препорачаш? Поздрав
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2018 во 22:19
Не ме чуди ова што го кажуваш,такво племе сме си ние.
Јас не сум премногу заинтересиран,барам некои други алтернативи.
Мене комшијава у неврзан муабет она од погоре ми го кажа.
Бил упорен и ете му успеало.Не останал на еден оглас,во
неделата на неколку аплицирал.И еве пред две недели може има
отиде во Америка.А од таму ќе замине за Ирак.

Изменето од Орка - 14.Март.2018 во 22:19
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 133134135
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.