IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 131132133134135>
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2011 во 17:41
Se uste se vo Bosna edno prijatelce vecer odi za Saraevo pozicija Plumber...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
MKac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MKac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2011 во 12:17
zdravo luge slusnav deka sega osven intervjuto imalo i posebni testovi koi se resavaat da prodolzis ponatamu,testovite sodrzele prasanja vo vrska so rabotata,pa do kolku se sekavate na nekoi prasanja bi sakal da gi spodelime pozz
Кон врв
Iki25 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iki25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2011 во 14:22
Јас бев на интервју пред помалку од една недела, во Aleksandar Palace, претставникот на DynCorp е моментално во Скопје, за 10тина дена заминува за Босна. Кој е заинтересиран во период помеѓу 9 и 11 слободно може да отиде, прашањта се доста општи се со една цел да го видат познавањето на Англискиот јазик. Ако на времето било доволно да знаете да кажете I like work сега малку ќе се помачите. Тестови мене не ми дадоа туку апликација за работа, која треба да се потполни, скенира и заедно со другите документи да се прати на маил на регрутерот.
Good Luck

Изменето од Iki25 - 04.Септември.2011 во 14:23
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2011 во 14:58
Prijatele pa ti si na pocetokot narecen lavirintot Afganistan...
Retki se tie koi imale srekja i zaminale za kratok period... kako i da e, se nadevam deka sto poskoro ke zamines....
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Avgbaby Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avgbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2011 во 20:50
Najprvo da pozdravam...
Jas bev aktivna dolgo vreme , sekako aplicirav i vo dvete kompanii ali nisto dosega, pa napraviv edna pauza se otkazav kompletno od apliciranjeto, i sega probav pak prativ nekolku aplikacii pa ke vidime sto ke bide..izgleda e do srekata....
Кон врв
mirce777 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mirce777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2011 во 17:09
Kako mozam da se logiram na privatniot blog https://afgantura.wordpress.com/wp-login.php??
Кон врв
mirce777 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mirce777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2011 во 17:11
Originally posted by DeniMK DeniMK напиша:

Originally posted by master1 master1 напиша:

Еве за почеток...од мене...за сите заинтересирани,мојата приказна околу моето патување и престој во Кувајт и Авганистан,и работа за американска фирма во американски воени бази.Ова е мојот блог.
Има доста слики и информации...се надевам некому ке помогне.http://afgantura.wordpress.com/


јас го гледав...супер е направен,навистина има многу слики и информации


kako da se logiram na blogov? privaten e.
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2011 во 14:41
Vo fevruari ja isprativ mojata aplikacija - cv, vo edna od kompaniite sto rabotaat vo avganistan,nigde gi nemase se do juli koga me kontaktirale na mail koj bese kreiran samo za taa namena i koj go nemav provereno poveke meseci,ednostano go bataliv bidejki izgubiv nadez.Nekni,slucajno ja otvoriv taa mail adresa i   vidov deka regruter me kontaktiral so toa sto mi pisal deka mozebi sum eden od idealnite kandidati za posakuvanata pozicija ( rabotno mesto vo administracija).Isto taka vo toj mail me prasuva dali sum vo sostojba (vo moznost) da zaminam vedans.
Jas imav krenato race deka mozebi ke me kontaktiraat i veke zaboraviv deka sum apliciral za tamu,no ete pred nekoj den shok.Im vrativ mail deka vo juli navodno ne bev sloboden da odgovoram na ponudata , poradi drug profesionalen angazman, a sega sum na raspolaganje na kompanijata.
Ete i vakvi gluposti se slucuvaat!!!



Изменето од trnar - 10.Ноември.2011 во 14:43
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2011 во 20:11
Originally posted by trnar trnar напиша:

Vo fevruari ja isprativ mojata aplikacija - cv, vo edna od kompaniite sto rabotaat vo avganistan,nigde gi nemase se do juli koga me kontaktirale na mail koj bese kreiran samo za taa namena i koj go nemav provereno poveke meseci,ednostano go bataliv bidejki izgubiv nadez.Nekni,slucajno ja otvoriv taa mail adresa i   vidov deka regruter me kontaktiral so toa sto mi pisal deka mozebi sum eden od idealnite kandidati za posakuvanata pozicija ( rabotno mesto vo administracija).Isto taka vo toj mail me prasuva dali sum vo sostojba (vo moznost) da zaminam vedans.
Jas imav krenato race deka mozebi ke me kontaktiraat i veke zaboraviv deka sum apliciral za tamu,no ete pred nekoj den shok.Im vrativ mail deka vo juli navodno ne bev sloboden da odgovoram na ponudata , poradi drug profesionalen angazman, a sega sum na raspolaganje na kompanijata.
Ete i vakvi gluposti se slucuvaat!!!





Nov moment, loso po tebe a za site drugi koi apliciraat proveruvajte gi e-mailovite barem na 2-3 dena za da ne vi se sluci situacija ko na trnar...
Javi dali ce ti odgovorat na mailot...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2011 во 23:13
Originally posted by gonzo gonzo напиша:


Originally posted by trnar trnar напиша:

Vo fevruari ja isprativ mojata aplikacija - cv, vo edna od kompaniite sto rabotaat vo avganistan,nigde gi nemase se do juli koga me kontaktirale na mail koj bese kreiran samo za taa namena i koj go nemav provereno poveke meseci,ednostano go bataliv bidejki izgubiv nadez.Nekni,slucajno ja otvoriv taa mail adresa i   vidov deka regruter me kontaktiral so toa sto mi pisal deka mozebi sum eden od idealnite kandidati za posakuvanata pozicija ( rabotno mesto vo administracija).Isto taka vo toj mail me prasuva dali sum vo sostojba (vo moznost) da zaminam vedans.
Jas imav krenato race deka mozebi ke me kontaktiraat i veke zaboraviv deka sum apliciral za tamu,no ete pred nekoj den shok.Im vrativ mail deka vo juli navodno ne bev sloboden da odgovoram na ponudata , poradi drug profesionalen angazman, a sega sum na raspolaganje na kompanijata.
Ete i vakvi gluposti se slucuvaat!!!

Nov moment, loso po tebe a za site drugi koi apliciraat proveruvajte gi e-mailovite barem na 2-3 dena za da ne vi se sluci situacija ko na trnar...Javi dali ce ti odgovorat na mailot...



Ostaj, ifrit mi e dusata,a ponudena bese plata 31000 USD,niti ke se javat niti nishto,sega 10 pati denot gi provervam e-mailovite, ama shto mi vredi,mislam deka nesrekno bese sto se otvori toj vtoriot mail bash za ovaa namena, a ne go koristev redovniot,potocno i iskreno drugi mi go otvorija-registriraa toj vtor e mail onie shto mi go iztabotija CV to, a otkako izmina podosta vreme i izgubiv nadez krenav race i voopshto ne go proveruvav se do nekni,ich ne vervam deka ke me pobaraat ...ke pisham obavezno....sega odam da se otrujam.......ti e..m i ksmetot i sudbinata.Pozdrav drugari.

Изменето од trnar - 10.Ноември.2011 во 23:19
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2011 во 23:10
ServSafe obuka vo Makedonija...

http://www.facebook.com/pages/Restaurant-Number-One/282876608422251

… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
markozdrav Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај markozdrav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 23:15
Ме примија за работа во Авганистан. Е сега ми пратија по мејл понуда за работа и некои други документи схто треба да ги пополнам за одредено време, како и некои документи за медицински преглед, па ако некој знае како се пополнуваат нека казе.
Мислам дали треба ракописно или на компјутер.
Инаку ме примија за помалку од недела како електричар.
Фала однапред
Кон врв
Filip lun Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip lun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2011 во 03:43
Kade aplicirase vo Fluor ??
Кон врв
servale Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај servale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2011 во 14:33
kade aplicirase, vo fluor ili vo dyncorp i pred kolku vreme
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 131132133134135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.