IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 130131132133134 135>
Автор
Порака
Mico2011 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mico2011 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2011 во 14:57
decki kaj se izgubivte dajte pisuvajte nesto,koj sto doznal da gi spodelime informaciite
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2011 во 18:40
Originally posted by Mico2011 Mico2011 напиша:

decki kaj se izgubivte dajte pisuvajte nesto,koj sto doznal da gi spodelime informaciite

Еден коментар кој долго време чмае во мене,но денес реков ке напишам,и да ја видам реакцијата на другите членови кои или се глуви или слепи,а можеби и се без интернет,кој знае.....
Еден извесен период го пратам форумот слободни нет.....Гледам и таму има доста наши луге кои се зачленети.....Но коментарот не е за тоа....Ке ви појаснам сега...
1.На форумџиите од тој форум сите можете да им носете вода,кафе,сокчиња и сл......Лугето секој ден АМА БАШ СЕКОЈ ДЕН нон стоп споделуваат информации со лугето кои се веке таму,се во процедура,или сакаат да заминат во Афганистан,Кувајт или некоја недојдија да заработат парче леб....Јас дури и добив понуда за пријателство од неколку луге кои не ги познавам,но чисто како пријателство бидејки ФЛУОР е во МК,а ДИН ЦОРП е во Тузла,Босна.....за да си споделуваме информации кои би биле од корист на обајцата,нели!!!!!!!Лугето се трудат максимално да те информираат за целата процедура,дури дечкото беше отиден во хотелот каде се сместени ДИН ЦОРП,за да по половина час ми прати маил со новите работни места и плата.....Дечките се ок,максимално се трудат да те информираат....Па луге само од вчера до денес има еден куп постови на нивната старница....
2.Каде се нашите информатори кои пред и после нова година препекаа со информации во стилот....кога ке одимеееееееее,и сл...... за да сега ги нема никаде.....мачката ви го изеде јазикот,а??????????или ви забранија во Афганистан да сте на интернет како што се зборуваше дека во ФЛУОР се било забрането....Сите тие т.н спасители кои пишуваа се и сешто на форумот денес ги НЕМА.....Зошто?????Многу работа па се нема време да се седне на интернет?Или сега ,а бе кој ги врти нив ние важно сме тука,они нека скапаат во МК.....
3.Еееееееееееееееееееееееее мои Скопјани,Велешани,Кумановци и останати кои сте таму во Афганистан........Многу брзо заборавивте кога жмиевте на форумот до 3=4 сабајле за информација плус.....Сега сте со доларите у џеб и сте главни фаци......Затоа да не се чудите кога ке се вратите дома,дека државата која сте ја оставиле,нема да биде таа истата......А знаете ли зошто??????Од ПАТРИОТИТЕ кои се јаки на вилица.......
4.Отворете го форумот слободни нет и ако малку размислувате со вашите глави............Пробајте да промените нешто,ако сеуште останало нешто во вас.....помучкајте со главите.....
5.Не именував никого ама самите ке се познаете во целата прикаска.......И друг пат немојте да се себе нарекувате ПАТРИОТИ....го валкате името на оние што го залужуваат тоа......
6.За на крај ве оставам со добро здравје,и запаметете нешто........Горниот не гледа секој ден......
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2011 во 15:29
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Originally posted by Mico2011 Mico2011 напиша:

decki kaj se izgubivte dajte pisuvajte nesto,koj sto doznal da gi spodelime informaciite

Еден коментар кој долго време чмае во мене,но денес реков ке напишам,и да ја видам реакцијата на другите членови кои или се глуви или слепи,а можеби и се без интернет,кој знае.....
Еден извесен период го пратам форумот слободни нет.....Гледам и таму има доста наши луге кои се зачленети.....Но коментарот не е за тоа....Ке ви појаснам сега...
1.На форумџиите од тој форум сите можете да им носете вода,кафе,сокчиња и сл......Лугето секој ден АМА БАШ СЕКОЈ ДЕН нон стоп споделуваат информации со лугето кои се веке таму,се во процедура,или сакаат да заминат во Афганистан,Кувајт или некоја недојдија да заработат парче леб....Јас дури и добив понуда за пријателство од неколку луге кои не ги познавам,но чисто како пријателство бидејки ФЛУОР е во МК,а ДИН ЦОРП е во Тузла,Босна.....за да си споделуваме информации кои би биле од корист на обајцата,нели!!!!!!!Лугето се трудат максимално да те информираат за целата процедура,дури дечкото беше отиден во хотелот каде се сместени ДИН ЦОРП,за да по половина час ми прати маил со новите работни места и плата.....Дечките се ок,максимално се трудат да те информираат....Па луге само од вчера до денес има еден куп постови на нивната старница....
2.Каде се нашите информатори кои пред и после нова година препекаа со информации во стилот....кога ке одимеееееееее,и сл...... за да сега ги нема никаде.....мачката ви го изеде јазикот,а??????????или ви забранија во Афганистан да сте на интернет како што се зборуваше дека во ФЛУОР се било забрането....Сите тие т.н спасители кои пишуваа се и сешто на форумот денес ги НЕМА.....Зошто?????Многу работа па се нема време да се седне на интернет?Или сега ,а бе кој ги врти нив ние важно сме тука,они нека скапаат во МК.....
3.Еееееееееееееееееееееееее мои Скопјани,Велешани,Кумановци и останати кои сте таму во Афганистан........Многу брзо заборавивте кога жмиевте на форумот до 3=4 сабајле за информација плус.....Сега сте со доларите у џеб и сте главни фаци......Затоа да не се чудите кога ке се вратите дома,дека државата која сте ја оставиле,нема да биде таа истата......А знаете ли зошто??????Од ПАТРИОТИТЕ кои се јаки на вилица.......
4.Отворете го форумот слободни нет и ако малку размислувате со вашите глави............Пробајте да промените нешто,ако сеуште останало нешто во вас.....помучкајте со главите.....
5.Не именував никого ама самите ке се познаете во целата прикаска.......И друг пат немојте да се себе нарекувате ПАТРИОТИ....го валкате името на оние што го залужуваат тоа......
6.За на крај ве оставам со добро здравје,и запаметете нешто........Горниот не гледа секој ден......

Ne se nerviraj be tolku 90% lugeto pa ustvari mozam da kazam i 100 % sto bea aktivni pred nova godina vklucuvajki me i mene gi nema nigde.E sega pod nigde ako podrazbirame forumidividi.com.mk OK e togas no jas i ponatamu komuniciram so istite i mislam deka im pomognav uste na dosta luge koi sto mi postavuvaa sekakvi prasanja i mislam deka se iznesuvaat dosta informacii no ne ovde tuku na http://avgantura.freeforums.org/ tamu se istite luge i aktivni se na koj kolku mu se moznostite neli nekoj ima internet na rabota nekoj ima vo sator,pa koga ke se vrati od rabota saka da se cue so negovite doma pa da legne da spie zosto e otiden tamu za rabota,ne da utepa uste 2 saati na forum,zdravje ke otidete ke vidite.Pozdrav
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2011 во 15:31
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Originally posted by Mico2011 Mico2011 напиша:

decki kaj se izgubivte dajte pisuvajte nesto,koj sto doznal da gi spodelime informaciite

Еден коментар кој долго време чмае во мене,но денес реков ке напишам,и да ја видам реакцијата на другите членови кои или се глуви или слепи,а можеби и се без интернет,кој знае.....
Еден извесен период го пратам форумот слободни нет.....Гледам и таму има доста наши луге кои се зачленети.....Но коментарот не е за тоа....Ке ви појаснам сега...
1.На форумџиите од тој форум сите можете да им носете вода,кафе,сокчиња и сл......Лугето секој ден АМА БАШ СЕКОЈ ДЕН нон стоп споделуваат информации со лугето кои се веке таму,се во процедура,или сакаат да заминат во Афганистан,Кувајт или некоја недојдија да заработат парче леб....Јас дури и добив понуда за пријателство од неколку луге кои не ги познавам,но чисто како пријателство бидејки ФЛУОР е во МК,а ДИН ЦОРП е во Тузла,Босна.....за да си споделуваме информации кои би биле од корист на обајцата,нели!!!!!!!Лугето се трудат максимално да те информираат за целата процедура,дури дечкото беше отиден во хотелот каде се сместени ДИН ЦОРП,за да по половина час ми прати маил со новите работни места и плата.....Дечките се ок,максимално се трудат да те информираат....Па луге само од вчера до денес има еден куп постови на нивната старница....
2.Каде се нашите информатори кои пред и после нова година препекаа со информации во стилот....кога ке одимеееееееее,и сл...... за да сега ги нема никаде.....мачката ви го изеде јазикот,а??????????или ви забранија во Афганистан да сте на интернет како што се зборуваше дека во ФЛУОР се било забрането....Сите тие т.н спасители кои пишуваа се и сешто на форумот денес ги НЕМА.....Зошто?????Многу работа па се нема време да се седне на интернет?Или сега ,а бе кој ги врти нив ние важно сме тука,они нека скапаат во МК.....
3.Еееееееееееееееееееееееее мои Скопјани,Велешани,Кумановци и останати кои сте таму во Афганистан........Многу брзо заборавивте кога жмиевте на форумот до 3=4 сабајле за информација плус.....Сега сте со доларите у џеб и сте главни фаци......Затоа да не се чудите кога ке се вратите дома,дека државата која сте ја оставиле,нема да биде таа истата......А знаете ли зошто??????Од ПАТРИОТИТЕ кои се јаки на вилица.......
4.Отворете го форумот слободни нет и ако малку размислувате со вашите глави............Пробајте да промените нешто,ако сеуште останало нешто во вас.....помучкајте со главите.....
5.Не именував никого ама самите ке се познаете во целата прикаска.......И друг пат немојте да се себе нарекувате ПАТРИОТИ....го валкате името на оние што го залужуваат тоа......
6.За на крај ве оставам со добро здравје,и запаметете нешто........Горниот не гледа секој ден......

Ne se nerviraj be tolku 90% lugeto pa ustvari mozam da kazam i 100 % sto bea aktivni pred nova godina vklucuvajki me i mene gi nema nigde.E sega pod nigde ako podrazbirame forumidividi.com.mk OK e togas no jas i ponatamu komuniciram so istite i mislam deka im pomognav uste na dosta luge koi sto mi postavuvaa sekakvi prasanja i mislam deka se iznesuvaat dosta informacii no ne ovde tuku na http://avgantura.freeforums.org/ tamu se istite luge i aktivni se na koj kolku mu se moznostite neli nekoj ima internet na rabota nekoj ima vo sator,pa koga ke se vrati od rabota saka da se cue so negovite doma pa da legne da spie zosto e otiden tamu za rabota,ne da utepa uste 2 saati na forum,zdravje ke otidete ke vidite.Pozdrav
Od nova godina navamu moze otidoa uste 30 luge koj sto bea aktivni i ne prasuvaa nas za se i sesto e sega ako ne pisam jas denes ke pisam utre no pomagavme recisi site
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2011 во 10:34
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Originally posted by Mico2011 Mico2011 напиша:

decki kaj se izgubivte dajte pisuvajte nesto,koj sto doznal da gi spodelime informaciite

Еден коментар кој долго време чмае во мене,но денес реков ке напишам,и да ја видам реакцијата на другите членови кои или се глуви или слепи,а можеби и се без интернет,кој знае.....
Еден извесен период го пратам форумот слободни нет.....Гледам и таму има доста наши луге кои се зачленети.....Но коментарот не е за тоа....Ке ви појаснам сега...
1.На форумџиите од тој форум сите можете да им носете вода,кафе,сокчиња и сл......Лугето секој ден АМА БАШ СЕКОЈ ДЕН нон стоп споделуваат информации со лугето кои се веке таму,се во процедура,или сакаат да заминат во Афганистан,Кувајт или некоја недојдија да заработат парче леб....Јас дури и добив понуда за пријателство од неколку луге кои не ги познавам,но чисто како пријателство бидејки ФЛУОР е во МК,а ДИН ЦОРП е во Тузла,Босна.....за да си споделуваме информации кои би биле од корист на обајцата,нели!!!!!!!Лугето се трудат максимално да те информираат за целата процедура,дури дечкото беше отиден во хотелот каде се сместени ДИН ЦОРП,за да по половина час ми прати маил со новите работни места и плата.....Дечките се ок,максимално се трудат да те информираат....Па луге само од вчера до денес има еден куп постови на нивната старница....
2.Каде се нашите информатори кои пред и после нова година препекаа со информации во стилот....кога ке одимеееееееее,и сл...... за да сега ги нема никаде.....мачката ви го изеде јазикот,а??????????или ви забранија во Афганистан да сте на интернет како што се зборуваше дека во ФЛУОР се било забрането....Сите тие т.н спасители кои пишуваа се и сешто на форумот денес ги НЕМА.....Зошто?????Многу работа па се нема време да се седне на интернет?Или сега ,а бе кој ги врти нив ние важно сме тука,они нека скапаат во МК.....
3.Еееееееееееееееееееееееее мои Скопјани,Велешани,Кумановци и останати кои сте таму во Афганистан........Многу брзо заборавивте кога жмиевте на форумот до 3=4 сабајле за информација плус.....Сега сте со доларите у џеб и сте главни фаци......Затоа да не се чудите кога ке се вратите дома,дека државата која сте ја оставиле,нема да биде таа истата......А знаете ли зошто??????Од ПАТРИОТИТЕ кои се јаки на вилица.......
4.Отворете го форумот слободни нет и ако малку размислувате со вашите глави............Пробајте да промените нешто,ако сеуште останало нешто во вас.....помучкајте со главите.....
5.Не именував никого ама самите ке се познаете во целата прикаска.......И друг пат немојте да се себе нарекувате ПАТРИОТИ....го валкате името на оние што го залужуваат тоа......
6.За на крај ве оставам со добро здравје,и запаметете нешто........Горниот не гледа секој ден......

Ne se nerviraj be tolku 90% lugeto pa ustvari mozam da kazam i 100 % sto bea aktivni pred nova godina vklucuvajki me i mene gi nema nigde.E sega pod nigde ako podrazbirame forumidividi.com.mk OK e togas no jas i ponatamu komuniciram so istite i mislam deka im pomognav uste na dosta luge koi sto mi postavuvaa sekakvi prasanja i mislam deka se iznesuvaat dosta informacii no ne ovde tuku na http://avgantura.freeforums.org/ tamu se istite luge i aktivni se na koj kolku mu se moznostite neli nekoj ima internet na rabota nekoj ima vo sator,pa koga ke se vrati od rabota saka da se cue so negovite doma pa da legne da spie zosto e otiden tamu za rabota,ne da utepa uste 2 saati na forum,zdravje ke otidete ke vidite.PozdravEve jas da se javam,jas otidov pred nova godina.Prva rabota nikogas ne sme bile patriotski nastroeni nie so otidovme vo Avganistan,nema ni da bideme.Vtora rabota ne se napolnivme so dolarcinja,ne ve zaboravivme ,ednostavno cela edna kako da kazam generacija ,verojatno Sospa ke se slozi so mene otidovme kaj forumot na Gosevski,eve proverete site ne ima ,skid ,sospa,ivteo,nekako rabotive na ovoj forum posle naseto idenje zamrea ,lugeto pocnaa da si zboruvaat sami so sebe.I pak za patriotizmot,znaci nie ne dojdovme ovde za Makedonija ili da se borime da ideme u vojna,ne znam kade ti se naogas momentalno ama tuka i ne e bas do patriotizam.Za drugite forumi da sekojdnevno ima informacii od koi pola ne se tocni.OK ajde da go razigrame forumov,ne e problem so vi trebaat informacii slobodno pisete,kolku mozam ke vi pomognam.pozdrav
Кон врв
kbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2011 во 19:43
zdravo na site, go citam ili ako sakate ne go citam forumot dolgo vreme, kade ste site i kaj zastanavte, nikakva nova informacija da se kaze:
drugari od avganistan dali nemate vie sto da kazete momentalno sto se slucuva u dynacorp, javete se i napisete realno sto stanuva so platite i kakvi se tie dogovori sto se pravat na novo, so realni fakti i brojki zasto kako slusam platite idat dole nemoj posle nekoj pak od vas da visi na forumov za info
za site porano vraboteni vo kbr zapocna procesot za revrabotuvanje vo hjuston, imam informacii deka mnogu ljudje dobija povtorna ponuda, javete se ludje da se povrzete koi plati se , sto uslovi se
fluor spored nekoja informacija treba da dojde na 8mi vo skopje, jas kako znam tuka vece samo teska stela pomaga, ludjeto se nedopirlivi na drug nacin, licno gledano od moj aspekt na sreca od web site nema sansi a stelata saka sigurnost i normalno dobar angliski za da pomines, tuka vece tesko ide.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2011 во 20:42
KBR vrabotuva po novi plati, znaci samo onie koi prethodno rabotele za KBR...Uslovi isti kako i sto bea dosega, samo sto vo Dekemvri zavrsuva Iraq pa ce bide za kratko rabotenjeto...среќа
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
kbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2011 во 21:29
pa dobro sega moze nekoj i ke saka da se obide, ne se znae za sigurno dali ke dobies otkaz, zasto si na logcap iv , a takov proekt mozat da go prenasocat vo drugi zemji,fakt e deka logcap iii zavrsuva konecno dekemvri , za iv pa i ne se znae, mozebi ludjeto i imaat sreca da prodolzat da rabotat vo druga zemja.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2011 во 01:53
Dali ce otides pod LGIII ili LGIV zavisi za sto apliciras...Paralelno se rabotat i dvata proekta, edinstveno moze nekoj i da ostane po Dekemvri ako ovie od State Departmentot gi prevzemat tie 3 bazi , kako sto se zboruvase po Iraq...Inaku ne velam da ne se aplicira, koj saka bujrum...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2011 во 19:34
Pozdrav do Sospa(VAMPIR):):):) i Dzemo Afghanistanac, zaglaven u Kandahar City, u sokara so bazen...:):):)
Spomnavte neso patriotizam.... Abe koj patriotizam, borbata e u vezi rasizam... DynCorp gheto .... ako ne si crn, ce te izgorat:)
Ne znam da vi kazam so i kako se slucuva u Dyn, no znam deka nema vise pozicii od povisokite za nasi balkanci.. Samo do forman.... a toa dali ce izgubi dogovor Dyn, ne znam, no znam deka se sranje so uslugite, i golema e sansata da padnat...
Ne pisuvame decki, zaso stvarno go nemame vremeto za toa, a jas na primer, nemam net u soba, tuku samo u ofis, i toa edna linija koja ja koristime 4 dusi:):):) pa koj prv sedne:).. zatoa, za zal nemavreme koga da se sedne i da se pise neso.. a se dojde do net, proverka na privaten i sluzben mail, FB, i ako se domasnite na skype, onaka kratko... ama toa e.. borbata bese.. i sega vie sto barateinfo, imate povremeni apdejti, a osnovnite info se onie koj vece nie gi spomenavme.. samo rascitajte se po forumi.. i ako bas sakate da vi kazam:):):) pred NAS nemase nikakvo info na net.. Master1, jas Sospa so mnogute prasanja,Dzemo so odgovori:)i nekoj drugi pomognaa kolku tolku da se izgradi edna baza od info, koja mnogu dobro mozeda posluzi kako pomos... nikoj od nas nemal, nitu ima vreme da odgovara na prasanaja, za koj odgovorite se pisani, samo treba da se najdat..
Pozdrav, Crnko. LNK, u sred pustinja, onaka, u PM...:)
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2011 во 10:15
Dzemo avganistanac zaglaven u kandahar city,u sokara so bazen ,taka e Crnko taka e
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2011 во 19:25
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Pozdrav do Sospa(VAMPIR):):):) i Dzemo Afghanistanac, zaglaven u Kandahar City, u sokara so bazen...:):):)
Spomnavte neso patriotizam.... Abe koj patriotizam, borbata e u vezi rasizam... DynCorp gheto .... ako ne si crn, ce te izgorat:)
Ne znam da vi kazam so i kako se slucuva u Dyn, no znam deka nema vise pozicii od povisokite za nasi balkanci.. Samo do forman.... a toa dali ce izgubi dogovor Dyn, ne znam, no znam deka se sranje so uslugite, i golema e sansata da padnat...
Ne pisuvame decki, zaso stvarno go nemame vremeto za toa, a jas na primer, nemam net u soba, tuku samo u ofis, i toa edna linija koja ja koristime 4 dusi:):):) pa koj prv sedne:).. zatoa, za zal nemavreme koga da se sedne i da se pise neso.. a se dojde do net, proverka na privaten i sluzben mail, FB, i ako se domasnite na skype, onaka kratko... ama toa e.. borbata bese.. i sega vie sto barateinfo, imate povremeni apdejti, a osnovnite info se onie koj vece nie gi spomenavme.. samo rascitajte se po forumi.. i ako bas sakate da vi kazam:):):) pred NAS nemase nikakvo info na net.. Master1, jas Sospa so mnogute prasanja,Dzemo so odgovori:)i nekoj drugi pomognaa kolku tolku da se izgradi edna baza od info, koja mnogu dobro mozeda posluzi kako pomos... nikoj od nas nemal, nitu ima vreme da odgovara na prasanaja, za koj odgovorite se pisani, samo treba da se najdat..
Pozdrav, Crnko. LNK, u sred pustinja, onaka, u PM...:)

Crnko Dzverko stara :))Nema da gi zaboravam piperkite so lukce vo Wolverine Pozdrav
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 22:25
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Pozdrav do Sospa(VAMPIR):):):) i Dzemo Afghanistanac, zaglaven u Kandahar City, u sokara so bazen...:):):)
Spomnavte neso patriotizam.... Abe koj patriotizam, borbata e u vezi rasizam... DynCorp gheto .... ako ne si crn, ce te izgorat:)
Ne znam da vi kazam so i kako se slucuva u Dyn, no znam deka nema vise pozicii od povisokite za nasi balkanci.. Samo do forman.... a toa dali ce izgubi dogovor Dyn, ne znam, no znam deka se sranje so uslugite, i golema e sansata da padnat...
Ne pisuvame decki, zaso stvarno go nemame vremeto za toa, a jas na primer, nemam net u soba, tuku samo u ofis, i toa edna linija koja ja koristime 4 dusi:):):) pa koj prv sedne:).. zatoa, za zal nemavreme koga da se sedne i da se pise neso.. a se dojde do net, proverka na privaten i sluzben mail, FB, i ako se domasnite na skype, onaka kratko... ama toa e.. borbata bese.. i sega vie sto barateinfo, imate povremeni apdejti, a osnovnite info se onie koj vece nie gi spomenavme.. samo rascitajte se po forumi.. i ako bas sakate da vi kazam:):):) pred NAS nemase nikakvo info na net.. Master1, jas Sospa so mnogute prasanja,Dzemo so odgovori:)i nekoj drugi pomognaa kolku tolku da se izgradi edna baza od info, koja mnogu dobro mozeda posluzi kako pomos... nikoj od nas nemal, nitu ima vreme da odgovara na prasanaja, za koj odgovorite se pisani, samo treba da se najdat..
Pozdrav, Crnko. LNK, u sred pustinja, onaka, u PM...:)

Edna informacija mi e potrebna.........Vo petok sum na intervju vo A.P Dyncorp......inaku aplicirav za elektricar......kazi mi sto rabotat tamu elektricarite pokonkretno i kakva e situacijata vo momentot vo Dyncorp....Pozdrav i ocekuvam poskoresen odgovor
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
D.D Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D.D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2011 во 13:39
Dali nekoj znae dali od Fluor se vo Skopje i ako se do koga ke bidat tuka,a ako ne se dali nekoj znae koga ke dojdat?Dali ima nekoj povikan za intervju vo Bosna?Pozdrav
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 130131132133134 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.