IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 128129130131132 135>
Автор
Порака
zagrizen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagrizen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2011 во 20:37
Dali znae nekoj kakvi prasanja se postavuvaat na intervjuto so regruterite?
Кон врв
skopje2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopje2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2011 во 13:46
da ne mu se javija na nekoj za interview vo skopje??
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2011 во 19:49
Една информација за форумџиите кои сакаат да заминат во Афганистан .........Имаше еден пост дека во базите каде е Флуор нема ни фејсбук,ниту телефони......Сега во овој момент разгоаврам со пријателче кое е во Кабул во база каде е Флуор и тоа на фејсбук.................А пишувате дека е забрането,нели.............Па како тогаш типот успеал да најде интернет,нели..........
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2011 во 18:15
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Една информација за форумџиите кои сакаат да заминат во Афганистан .........Имаше еден пост дека во базите каде е Флуор нема ни фејсбук,ниту телефони......Сега во овој момент разгоаврам со пријателче кое е во Кабул во база каде е Флуор и тоа на фејсбук.................А пишувате дека е забрането,нели.............Па како тогаш типот успеал да најде интернет,нели..........
 
 
 
Zabraneti se najverojatno licnite kompjuteri, na Fluorovite kompjuteri e blokiran face pretpostavuvam, ali vo pogolemite bazi ima Internet centri kade sto moze da se koristi skoro se...Taka da ne e cudno sto drugar ti bil na Face....да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2011 во 19:09
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Една информација за форумџиите кои сакаат да заминат во Афганистан .........Имаше еден пост дека во базите каде е Флуор нема ни фејсбук,ниту телефони......Сега во овој момент разгоаврам со пријателче кое е во Кабул во база каде е Флуор и тоа на фејсбук.................А пишувате дека е забрането,нели.............Па како тогаш типот успеал да најде интернет,нели..........

 

 

 

Zabraneti se najverojatno licnite kompjuteri, na Fluorovite kompjuteri e blokiran face pretpostavuvam, ali vo pogolemite bazi ima Internet centri kade sto moze da se koristi skoro se...Taka da ne e cudno sto drugar ti bil na Face....да


Знам дека е во база во близина на Кабул,но можно е да бил во некои од интернет центрите.............Дискусијата ми беше дека лугето кажуваат дека воопшто се нема пристап на интернет...
Пази,сепак и тие се луге,а тоа дека се забранети лични компјутери е возможно зошто сепак си во воена база.......
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
blabla4 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blabla4 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 23:49
imate li informacija dali povikale novi kandidati na intervju?
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2011 во 21:22
Dali nekoj ima informacija koga doaga FLUOR VO A.P pls,,,,,,,,,,,,,,,
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
zagrizen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagrizen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2011 во 23:22
Слушнав дека флуор доаѓа во А.П. кон крајот на март, а еве го и тоа дојде. Има ли некој некаква информација околу тоа?
Кон врв
KostaKosta Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KostaKosta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2011 во 11:50
Da li neko zna kada i da li Dyncorp rekruteri dolaze u Makedoniju?
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2011 во 22:17
Originally posted by KostaKosta KostaKosta напиша:

Da li neko zna kada i da li Dyncorp rekruteri dolaze u Makedoniju?


Kolku sto jas imam informacija e deka regrutniot centar se prefrluva vo Bosna a tuka vo A.P samo se dosreduvaat dokumentite za onie koi veke se primeni....
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
Mico2011 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mico2011 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2011 во 19:32
Zdravo,nov sum na forumov me interesira dali dyn se tuka,za fluor znam od sigurni informacii,deka se tuka t.e. deneska se pocnale so intervjua,eden moj drugar e vikan za deneska-kako elektricar.Nemale nikakvi testovi.
Кон врв
Mico2011 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mico2011 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2011 во 19:37
Isto taka mi kaza deka ne bil mnogu prasuvan,tuku osnovni raboti za sebe.Nekoi pisuvaa deka elekticari ne odat eve primer deka odat,isto taka vo cetvrtok ima zakazano i moj kolega kako elektricar,ako nekoj znae i uste nesto neka spodeli so nas.I pisuvajte luge kaj se izgubivte.Ako nekoj znae nesto za dyn korp neka kaze dali se tuka.
Кон врв
skopje2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopje2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2011 во 06:56
A dali znaes koi drugi pozcii vikaat
Кон врв
Mico2011 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mico2011 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2011 во 10:22
Neznam za drugi pozicii,eve jas podnesuvam kako Plumber.Imase poveke pisuvanje porano dajte pisuvajte
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 128129130131132 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.