IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 135>
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2010 во 19:33

Vi posakuvam da otidete pobrzo, a za toa vreme vezbajte angliski...HSE i Administracija se rabotni mesta kade sekojdnevno ce komunicirate na angliski pisuvanje i zboruvanje, sto podobar angliski toa podobro za vas..Srecno.....да

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2010 во 09:57
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Vi posakuvam da otidete pobrzo, a za toa vreme vezbajte angliski...HSE i Administracija se rabotni mesta kade sekojdnevno ce komunicirate na angliski pisuvanje i zboruvanje, sto podobar angliski toa podobro za vas..Srecno.....да



благодарам
Кон врв
duro3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај duro3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2010 во 13:10
Kako i da e bi probal i na FLOUR pred pet dena dobiv predlog da za prva plata nekoj fantom tip sreduval rabota za intervju kaj niv no dilemata dali e 100% sigurna rabota.Samo gledam mnogu brzo ja teraat rabotava neznam dali da se dava otkaz na postoeckata rabota ili ne ne mie siguren fantomot.Oti se nema vreme za neplaten ili redoven odmor nego dojdi intervjpa pregle,trening seto toa 10 dena i na 8 den izvini ne odis.Dodeka vo dyncorp koga ke dobies viza i karta za Kuvajt imas mesec dena da zavrsis potrebni podgotovki. Nekako mi deluvaat po smireni a ne sve na trcanje
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2010 во 21:03
Originally posted by duro3 duro3 напиша:

Kako i da e bi probal i na FLOUR pred pet dena dobiv predlog da za prva plata nekoj fantom tip sreduval rabota za intervju kaj niv no dilemata dali e 100% sigurna rabota.Samo gledam mnogu brzo ja teraat rabotava neznam dali da se dava otkaz na postoeckata rabota ili ne ne mie siguren fantomot.Oti se nema vreme za neplaten ili redoven odmor nego dojdi intervjpa pregle,trening seto toa 10 dena i na 8 den izvini ne odis.Dodeka vo dyncorp koga ke dobies viza i karta za Kuvajt imas mesec dena da zavrsis potrebni podgotovki. Nekako mi deluvaat po smireni a ne sve na trcanje


Не знам што да ти кажам...сепак јас мислам дека Fluor се поорганизирани...само што ништо не ти е сигурно,а сите овде имаме работа и треба ако те повикаат на интервју да дадеш отказ за да го запазиш рокот,а што ако не поминеш на интервјуто???? И јас ја имам истата дилема...Друго, не знам како тој фантом би ти средил да отидеш на интервју???? Немој да си направиш полошо,зошто ако разберат дека си понудил пари засекогаш губиш шанса кај нив...јас не би се нафатила на такво нешто...ако имам среќа ќе ме повикаат....јасни се правилата, се аплицира само online...сепак твој е изборот..не знам дали си прочитал на босанскиот форум, интервјуто на англиски не било нешто страшно, најосновни работи како и во Dyncorp...
ќе чекаме,се надевам дека наскоро ке добиеме понуда,па потоа имаме време да ги средиме сите работи додека ни тече отказниот рок
поздрав
Кон врв
boban veles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boban veles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2010 во 23:27
zdravo jas sum nov na forumov i jas isto taka pominav na intrvju kaj resalc na 1 juli imam zakazano i kaj mpi neznam so da pravam od fluor aber nema neznam moze cv ne mi e kako so treba ke vidime nadesta posledna umira. Znae li nekoj nesto za EKOLOG od tetovo isto taka so posreduva vo afganistan i irak jas prativ cv na meil pa ke vidime poz.
Кон врв
cajkan77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cajkan77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 00:49
SO E RAZLIKATA OD RESALLC ILI MPI ,SIGURNI LI SE I DVETE KOMPANII ODGOVORETE
JJ
Кон врв
cajkan77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cajkan77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 00:51
VO mpi im davaat edni listovi posle intervjuto kako dogovor a vo resallc nemase takvi dokumenti dali znae nekoj so e toa pozdrav
Кон врв
OLIVER 88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OLIVER 88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 01:19
bev na intervju u rojal i mi ja kazaa pocetnata plata samo me interesira dobiv informacija deka imas bonusi za toa so si u voena zona demek imas bonus a kolku neznam....dali nekoj znae da mi kaze dali e tocna taa informacija....fala mnogu
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 11:52
sega mi se javi Goran,se pretstavi od Dyncorp i mi zakaza intervju za utre vo aleksandar palace...jas imam pominato intervju vo resallc...znae li nekoj nesto za ova..ve molam kazete mi
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 11:53
Originally posted by OLIVER 88 OLIVER 88 напиша:

bev na intervju u rojal i mi ja kazaa pocetnata plata samo me interesira dobiv informacija deka imas bonusi za toa so si u voena zona demek imas bonus a kolku neznam....dali nekoj znae da mi kaze dali e tocna taa informacija....fala mnogu


ne znam dali ima bonusi...site razlicno kazuvaat...edni velat ima edni ne
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 11:53
Originally posted by cajkan77 cajkan77 напиша:

SO E RAZLIKATA OD RESALLC ILI MPI ,SIGURNI LI SE I DVETE KOMPANII ODGOVORETE


i dvete firmi regrutiraat za dyncorp...sigurni se...ima luge koi otisle preku niv
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 11:55
Originally posted by boban veles boban veles напиша:

zdravo jas sum nov na forumov i jas isto taka pominav na intrvju kaj resalc na 1 juli imam zakazano i kaj mpi neznam so da pravam od fluor aber nema neznam moze cv ne mi e kako so treba ke vidime nadesta posledna umira. Znae li nekoj nesto za EKOLOG od tetovo isto taka so posreduva vo afganistan i irak jas prativ cv na meil pa ke vidime poz.


i jas prativ vo Ecolog, no nisto...mi kazaa deka samo mazi primaat...ako sakas odi i vo MPI...nisto ne gubis...eve jas utre pak ke odam,ovie se treti nekoi
Кон врв
boban veles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boban veles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 17:07
Originally posted by DeniMK DeniMK напиша:

Originally posted by boban veles boban veles напиша:

zdravo jas sum nov na forumov i jas isto taka pominav na intrvju kaj resalc na 1 juli imam zakazano i kaj mpi neznam so da pravam od fluor aber nema neznam moze cv ne mi e kako so treba ke vidime nadesta posledna umira. Znae li nekoj nesto za EKOLOG od tetovo isto taka so posreduva vo afganistan i irak jas prativ cv na meil pa ke vidime poz.


i jas prativ vo Ecolog, no nisto...mi kazaa deka samo mazi primaat...ako sakas odi i vo MPI...nisto ne gubis...eve jas utre pak ke odam,ovie se treti nekoi
Кон врв
boban veles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boban veles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 17:11
deni pred kolku vreme prati vo ekolog i koj se pa vie novi vo skopje li se i koj se znaes li nesto daj broj adresa so imas da ne se direkno od daynal corp oti slusnav od eden bosanec deka del od tuzla menageri na dajnal corp ke dojadat i vo skopje pa moze se tie preku niv e drugo za 15 dena se zaminuva pozzzzzzzzzzzzzzz.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,609 секунди.