IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 135>
Автор
Порака Обратен редослед
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2011 во 18:15
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

Една информација за форумџиите кои сакаат да заминат во Афганистан .........Имаше еден пост дека во базите каде е Флуор нема ни фејсбук,ниту телефони......Сега во овој момент разгоаврам со пријателче кое е во Кабул во база каде е Флуор и тоа на фејсбук.................А пишувате дека е забрането,нели.............Па како тогаш типот успеал да најде интернет,нели..........
 
 
 
Zabraneti se najverojatno licnite kompjuteri, na Fluorovite kompjuteri e blokiran face pretpostavuvam, ali vo pogolemite bazi ima Internet centri kade sto moze da se koristi skoro se...Taka da ne e cudno sto drugar ti bil na Face....да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2011 во 19:49
Една информација за форумџиите кои сакаат да заминат во Афганистан .........Имаше еден пост дека во базите каде е Флуор нема ни фејсбук,ниту телефони......Сега во овој момент разгоаврам со пријателче кое е во Кабул во база каде е Флуор и тоа на фејсбук.................А пишувате дека е забрането,нели.............Па како тогаш типот успеал да најде интернет,нели..........
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
skopje2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopje2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2011 во 13:46
da ne mu se javija na nekoj za interview vo skopje??
Кон врв
zagrizen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagrizen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2011 во 20:37
Dali znae nekoj kakvi prasanja se postavuvaat na intervjuto so regruterite?
Кон врв
blabla4 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blabla4 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2011 во 00:55
ima li nekoj informacija, koi pozicii se baraat vo momentov?
Кон врв
палчица Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај палчица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 12:00
www.fluor
Кон врв
blabla4 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blabla4 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 23:13
Zdravo do site, ako moze da mi ja napisete imel adresata za apliciranje za vo Avganistan
Кон врв
палчица Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај палчица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 20:31
Vidi ,mojot brat e vo avganistan preko fluor skoro godina dena.A cekase da go povikat 5 meseci.Taka da vredi da se ceka
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 19:20
Originally posted by палчица палчица напиша:

pa za koja pozicija imas aplicirano?

fuel
Кон врв
палчица Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај палчица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 14:35
pa za koja pozicija imas aplicirano?
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 13:28
Originally posted by палчица палчица напиша:

Imam aplicirano vo fluor,na 24 februari,za okolu 15 poziciji,i uste cekam , se nadevam ..
Golem pozdrav do site....

ti si guster,jas imam aplicirano od lani i uste cekam
Кон врв
skopje2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopje2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 13:26
Дали знае некој кутис од Дајнакорп дали е во босна
Кон врв
палчица Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај палчица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2011 во 18:16
Zaboraviv da prasam dali Fluor doadja vo Skopje na 25 mart?
Blagodaram   
Кон врв
палчица Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај палчица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2011 во 14:00
Imam aplicirano vo fluor,na 24 februari,za okolu 15 poziciji,i uste cekam , se nadevam ..
Golem pozdrav do site....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.