IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 135>
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Работа во Ирак и Авганистан
    Испратена: 14.Март.2018 во 22:19
Не ме чуди ова што го кажуваш,такво племе сме си ние.
Јас не сум премногу заинтересиран,барам некои други алтернативи.
Мене комшијава у неврзан муабет она од погоре ми го кажа.
Бил упорен и ете му успеало.Не останал на еден оглас,во
неделата на неколку аплицирал.И еве пред две недели може има
отиде во Америка.А од таму ќе замине за Ирак.

Изменето од Орка - 14.Март.2018 во 22:19
Кон врв
ucenik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ucenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2018 во 17:49
Дали познаваш такви луѓе од Куманово што посредуваат и кои можеш да ги препорачаш? Поздрав
Кон врв
ucenik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ucenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2018 во 17:47
здраво Орка, јас имам информација дека пррединство имале кумановци но викаат и од други градови. Јас исто аплицирам уште од есента 2017 година но до сега не ме контактирал никој од одговорните на КБР. Зошто, не знам. Инаку колку што ме упатија луѓе што веќе биле и работеле во Ирак и сеуште работат за КБР, најдобро е да се аплицира за Laborer, Service food worker и слично, бидејќи реално балканци немале шанси за други позиции. Можеби не се во право, не знам. Ти кажувам мене што ми кажаа. Е сега имало кумановци кои за пари посредувале и аплицирале за луѓе во нивно име и наводно се убрзувала постапката односно правеле нешто за да бидат тие избрани. Дали имаат свои луѓе со кои се поврзани во КБР или поинаку, не знам.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2018 во 23:37
Не сум многу информиран,али почнаа некои копја да
ми се кршат и мене,прашав еден комшија пред нова
година некаде.Он кај и да е ќе оди,а и негов братучед отиде.
Јас само информативно тогаш го прашав ми рече дека
аплицирал на странава.Скоро секој ден на различни огласи.
И еден ден му стигнал меил за понатамошната процедура.

https://kbr.jobs/
Кон врв
Nagib Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јануари.2018
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nagib Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2018 во 16:43
sakav da prasam vo vrska so rabota vo avganistan i Irak dokolku nekoj znae vo koe mesto se naoga dyncorp ili pak kako mozam da dojdam do apliciranje za rabota,
pozdrav do site vas,
Кон врв
Bebipapa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Октомври.2017
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bebipapa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2017 во 00:18
Hello...ima li nekoj
Кон врв
Nina77dk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Септември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nina77dk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2012 во 18:13
Cooooooooollll NRGMKD :D
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2012 во 19:04
FAIL е сето тоа... ништо од Авганистан.. се спрема Сирија најверојатно... има и кај нас дојави некои.. отом потом.. сега за сега кулирај .. 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Nina77dk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Септември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nina77dk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2012 во 16:58
Znae li nekoj nesto novo? Sto e so informacijata deka Flour se vo Septemvri vo SK??
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2012 во 22:22
КБР, Флуор и ДинКорп веќе не регрутираат на балканот.. Имам пријателче кое доби и офер летер од ДинКорп, чекаше виза и карта и на крај доби само емаил со жалење дека ДинКорп привремено го стопира регрутирањето во Македонија, а го охрабруваат да го посетува нивниот веб сајт почесто... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
dejantaftalidza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejantaftalidza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2012 во 15:48
Dali znae nekojd ami kaze koj gi pokriva   employee assistance services za oni luge koj odat PREKU FLUOR i Dyncorp . Nee for da se otide samo tuku da s e ostane zdrav i prav i das evratite srekni i veseli a vasite fammili da ne taguvat po vasw Ako me sfakete sto sakam da kazam
Кон врв
dejantaftalidza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejantaftalidza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2012 во 15:43
Pozdrav za site oni Makedonci koj odat vo IRAK i AVGANISTAN PREKEU KBR a imat potpisano dogovor za osiguruvanje so ComPsych ili Chestnut Health Systems NUDIME PSIHOSCIJALNA PODRSKA NA FAMILI I FAMILIJARNI CLENOVI. TAKVIOT VID NA USLUGI VI GO POKRIVA VASETO OSIGURUVANJE vo skopl na employee assistance services Za poveke INFORMACI na telefon 078 66 46 22
Dr Dejan
Ps ovie uslugise osbeno korisniza tie luge koj imat svoj famili deca zena itd see lagalno SAMO TREBA DA IMATE DOGOVOR SO KBR
Кон врв
index6 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај index6 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2012 во 12:41
Imam BUgarski pasos <Baram rabota vo gradeznistvo nadvor od MKD so dolgo iskustvo rabotam plocki,gletovajne,termo fasadi abrip, gletovajne, gips kartoni,laminati i se drugo pisete vo licni poraki dokolku imate nekoja informacija ili vie barate Vi blagodaram unapred
Кон врв
daliborko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај daliborko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2012 во 16:25
jas sega dojdov na forumov planiram da apliciram vo fluor pa dali nekoj znae kakvi se testovite sto treba da se polagaat i posle skopje dali se polaga vo dubai zosto znam deka od dyncorp se polaga vo dubai vi balgodaram
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.