IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Авиони, бродови, воена технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Специјални единици
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Специјални единици

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
malwina1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Август.2015
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај malwina1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Специјални единици
    Испратена: 05.Август.2015 во 11:04
border patrol - special forces - coast guardhttps://www.youtube.com/watch?v=sC7sTJ-uvRs
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2015 во 11:23
tigri
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2014 во 20:15


....uste edna specijalka.голема насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12988
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2014 во 13:06
,,,zarem samo strendzhosite,,,,,,,nash*te volci ,,,iako sega preimenuvani,,Изменето од pajser - 04.Мај.2014 во 13:07
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2014 во 22:23
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2014 во 21:29
мексикански специјалци-снајперски тим


Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2014 во 19:16
па може малце психолошки да делуваат на народот
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2014 во 22:15
претпоставував дека ја носат затоа што се на парада...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 12:50
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

тајвански специјалци од антитерористички одред...


Балистичка маска повеќе наштетува отколку да му помага на полицаецот , единствено е корисна за контрола на маси , протести и итн., за антитеросристички , диверзантски и сл. акции е ѓубре 
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2014 во 16:36
тајвански специјалци од антитерористички одред...Изменето од Ninja 35 - 23.Јануари.2014 во 16:38
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 12:31
-grcija izgleda se preselila od balkanov .изненадување

...so  seto svoe oruzje , koe shto  gore-dole e  kolku i zbirot od na  site tie  balkanski zemji .


...bez  crna gora i makedonija,...dabome!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 05:24

Кој е најсилен на Балканот?


Српскиот интернет портал “Телеграф” објави податоци за вооруженоста на државите на Балканот, посочувајќи ја Србија како најголема воена сила.

VOJNICI

Значи, српската војска има најголем број на тенкови и авиони, додека Македонија е една од послабо вооружените.

Имено, според податоците од Министерството за одбрана на Србија, оваа земја котира високо во регионот и е еден од најважните фактори, а воедно важи и за најразновидна и најголема воена сила на Балканот која поседува 33.000 војници, 80 авиони и 272 тенкови.

Споменатиот интернет портал прибрал податоци и од министерството за одбрана на Црна Гора, Хрватска, Словенија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Романија и нашата Македонија. Во споредба со сите овие балкански земји, само Романија има 28 тенкови повеќе од Србија, но има и 25 авиони помалку од нашиот северен сосед.

avion

Во војската на Србија е најавена и модернизација со купување на нови руски авиони, па со тоа оваа земја дополнително ќе го зацврсти местото на пиедесталот помеѓу воените сили на Балканот. Така, со купувањето на новиот авион “Mig-29M/M2″, Србија ќе стане доминантна на небото над Балканот.

Српскиот воен аналитичар Александар Радиќ изјавил дека Србија е наследничка на ЈНА и како таква останала една до најголемите воени сили во регионот и тоа дури и кога станува збор само за официјалните податоци.

“Војската на Србија наследила и сочувала доста техники од ЈНА и како резултат на овој факт, таа е значајна воена сила во регионот. Овие податоци за тенковите, авионите и другите воени средства се официјални, но кон нив треба да се додадат и количествата на средства кои што се чуваат во стратешките резерви и кои никогаш не се откриваат”, додал Радиќ.

Податоци за војските во регионот:

-Србија: Воено неутрална, но членка на Партнерството за мир и набљудувач во “Руското” НАТО. Поседува 80 авиони и 272 тенкови.

srbija

-Словенија: Членка на НАТО и поседува 24 авиони и 54 тенкови.

slovenija

-Хрватска: Членка на НАТО, а поседува 32 авиони и 86 тенкови.

hrvatska

-Босна и Херцеговина: Членка на Партнерството за мир. Поседува 19 авиони и 188 тенкови.

bih

-Црна Гора: Членка на Партнерството за мир. Поседува 4 авиони, а тенкови нема.

crna gora

-Македонија: Нашата држава е членка на Партнерството за мир. Поседуваме 31 тенк, а авиони немаме.

Released/TSgt Dan DiPietro

-Бугарија:Членка на НАТО и поседува 70 авиони и 86 тенкови.

bugarija

-Романија: Членка на НАТО и поседува 55 авиони и 300 тенкови.

090303-A-2910C-994

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2013 во 10:32
Специјална единица ...МЕЧКИ.изненадување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 19:16
ако почнам да зборам за алфите, ќе треба да јадам г*мна, па така да, ќе си преќутам голема насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.