IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Како ја замислувате иднината и Вие во неа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како ја замислувате иднината и Вие во неа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
Автор
Порака
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како ја замислувате иднината и Вие во неа
    Испратена: 24.Ноември.2005 во 14:08
MIslam deka e interesna tema na koja mozeme da praodiskutirame gi ocekuvam vasite repliki

Изменето од mamma - 12.Април.2008 во 20:28
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 14:31
Idninata...? da kazam kakvi planovi imam...ili....so???????
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 22:14
abe jas pravo da ti kazam sekogas koga ja zamisluvam idninata se gledam kako eden hronicen alkoholicar,sednat v kafana kaj so mi pejt nekoja pevalka-k*rva.ne znam zs ama stalno takov boemski zivot si zamisluvam.iako mislam deka ova e mnogu paradoksalno.obicno ljugjevo si se zamisluvet kako golemi i znacajni licnosti vo opstestvoto.stvarno ne znam so e so mene.
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 23:15
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Idninata...? da kazam kakvi planovi imam...ili....so???????

Ne kako go zamisluvas svetot vo idninata i ti kako  se gledas sebe vo idninata eve ko Karamfilco neso taka
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 23:16
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

abe jas pravo da ti kazam sekogas koga ja zamisluvam idninata se gledam kako eden hronicen alkoholicar,sednat v kafana kaj so mi pejt nekoja pevalka-k*rva.ne znam zs ama stalno takov boemski zivot si zamisluvam.iako mislam deka ova e mnogu paradoksalno.obicno ljugjevo si se zamisluvet kako golemi i znacajni licnosti vo opstestvoto.stvarno ne znam so e so mene.

znaci toa i ke bides Ako ja zememe pogovorkata covekot si e sam kovac na svojata sudbina togas ti seriozno si ja kovas natamu bratce Karamfilco Buhahahahahaha
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 13:32
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

abe jas pravo da ti kazam sekogas koga ja zamisluvam idninata se gledam kako eden hronicen alkoholicar,sednat v kafana kaj so mi pejt nekoja pevalka-k*rva.ne znam zs ama stalno takov boemski zivot si zamisluvam.iako mislam deka ova e mnogu paradoksalno.obicno ljugjevo si se zamisluvet kako golemi i znacajni licnosti vo opstestvoto.stvarno ne znam so e so mene.

znaci toa i ke bides Ako ja zememe pogovorkata covekot si e sam kovac na svojata sudbina togas ti seriozno si ja kovas natamu bratce Karamfilco Buhahahahahaha

klosarce.a snosti neso drugo jadese lajna."abe zneas sto,abe znaes deka ne sekogas ja kroime samite sudbinata.neli?"
btw,fala na pomosta zs stvarno ne mi  tekvese kako tocno go imase formulirano.
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 13:57
Nisto poveli i drug pat ama ako se sekavas imav jas primer vrz baza na koj te prasav dali stvarno pokraj vakvi primeri mozeme da kazeme deka vo celost sami si ja kreirame sudbinata neli? Dodusa so se zamaram jas tebe da ti objasnuvam za sudbina koa i vo nea ne veruvas ti si pederce more vo nisto ne veruvas ja neznam za so da polemiziram so tebe leleee Daca nu incepi sa crezi in ceva o sa te ajunga blestamarul - Pharaoh
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 18:09
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Nisto poveli i drug pat ama ako se sekavas imav jas primer vrz baza na koj te prasav dali stvarno pokraj vakvi primeri mozeme da kazeme deka vo celost sami si ja kreirame sudbinata neli? Dodusa so se zamaram jas tebe da ti objasnuvam za sudbina koa i vo nea ne veruvas ti si pederce more vo nisto ne veruvas ja neznam za so da polemiziram so tebe leleee Daca nu incepi sa crezi in ceva o sa te ajunga blestamarul - Pharaoh

aj sega da ti napram REFRESH na memorijata.VERVAM VO ENERGIJA.ama mi se pojavuvat "The page cannot be displayed"
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 19:24
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Nisto poveli i drug pat ama ako se sekavas imav jas primer vrz baza na koj te prasav dali stvarno pokraj vakvi primeri mozeme da kazeme deka vo celost sami si ja kreirame sudbinata neli? Dodusa so se zamaram jas tebe da ti objasnuvam za sudbina koa i vo nea ne veruvas ti si pederce more vo nisto ne veruvas ja neznam za so da polemiziram so tebe leleee Daca nu incepi sa crezi in ceva o sa te ajunga blestamarul - Pharaoh

aj sega da ti napram REFRESH na memorijata.VERVAM VO ENERGIJA.ama mi se pojavuvat "The page cannot be displayed"
Izgleda ti ima padnato internetot a jas za toa ne sum ti kriv zalise kaj provajderot
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 16:58
vekje begame od temava
Кон врв
mitko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 739
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mitko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 18:45
pa idninata ja zamisluvam kako nesto ne ostvareno vo zivotot,kako nesto blisku do mene sto me sledi sekoj den....znaci idninata ja zamisluvam mnogu normalno kako ta ke sviri jas taka ke igram.....vsusnos idninata e segasnos i minatoto....ot niv zavisi i idninata..........
fintata e da nemas devojka a silno da ja ljubis........
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 18:13
Zarem tolku be nemate razmisluvano za idninata i toa kakvo mesto bi imale vie vo nea ajde ne me razocaruvajte
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2005 во 17:22
Иднина. Секој се замислува само малку и гледано од страна и малку негативизам и не руши гледаноста на саканото.
Лично се гледам во хармонија, смиреност и големи посегнувања по животот. Ќе настојувам да советувам смирувам да се грижам за милите ми.
Да кажам дека се замислувам како успешна жена нема потреба тоа сум, да кажам дека се гледам во топол дом нема потреба ЗНАМ. Иднината сакам само да ми носи здравје. Другото со поставена цел ќе го реализирам. Мада више го прескокнувам делот до 50 год што е и нормално зашто со фамилијата ќе го уживам тој период. Повеке ми иде на насмеана бабичка опкружена со внучиња и задоволна што сум стигнала до некоја идеала на задоволенос на сето тоа што сум го постигнала, нормално со љубениот до мене.
Е сега пошто го немам животниот сопатник не можам да го видам во иднина ама го замислувам онаков каков што сум стремела со мирна и прекрасна душа исполнета со разбирање и љубов.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2005 во 23:16
iskreno, nikako ne ja zamilsuvam idninata, edinstveno sto moze kaj mene da se sluci vo idnina e da se omazam i da sozdadam semejstvo, drugo nisto posebno
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,176 секунди.