IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Јасновидост
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јасновидост

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 00:45
vo ova ne veruvam deka postoi..........
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 02:32
Veruvam deka postojat ljuge koi se vidovoti.
Po priroda se mnogu senzitivni.
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 03:05
верувам во ценовникот нивни, а уживам да го слушам Милан Тарот голема%20насмевка
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 15:42
Originally posted by Sunny Sunny напиша:

верувам во ценовникот нивни, а уживам да го слушам Милан Тарот голема%20насмевка



    смеење
Кон врв
jahra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jahra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 01:38
Imam posetuvano casovi sto predavaat za energijata vo nas i okolu nas.Bio energija,chakri i sl.Za vreme na predavanjeto ucitelot go izgasna svetloto vo salata.Bese polu svetlo.Odkako se skoncentrira i site mozevme da zabelezime kako toj pocna "da go menuva likot"od malo dete pa do starec so brada,duri i zenski lik vidovme site,ne samo jas.Navodno toa bile poranesnite reinkarnacii...Mozebi...Ne velam ne...MORA da ima nesto...


Изменето од jahra - 13.Август.2010 во 01:40
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2010 во 19:20
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Ne mozham da najdam posoodvetna tema, pa zatoa pishuvam tuka.

Eve shto mi se sluchi denovive...

Kako shto znaete, imashe Svetsko Prvenstvo vo futbal, pa povekjeto lugje go prata osven, sa rabira, mene...

...





ХАлелуЈАХ!    


Се сеќаваш ли?
    






Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by spiros spiros напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Interesno, no kaj mene realnite vreminja, pa i datumi, voopshto ne korespondiraat so onie posochuvanite ...

Zarem ВИСТИНСКИОТ Пастир kje gi objavuva svojata mudrost i tajna samo vo srednoevropskata vremenska zona ???



ВИСТИНСКИОТ ПАСТИР ги собира своите овци - и тие го слушаат Неговиот Глас - каде и да се’ тие наоѓаат, независно од временската, просторната или интелектуална состојба!


Која душа се разбуди дека без Милоста БОЖЈА е изгубена и со цело срце бара ја бара Истата, засигурно ќе најде дека таа всушност на Голгота е најдена!   





A 22 Maj, 22 chasot i 22 minuri... i dvata gola... a?
Neli toa beshe poentata? 22... 22.. 22... 2...?

Kako sega odednash ne se bitni vreminjata i broevite? Prvin bea mnogu bitni, sega koga kaj mene ne se istite tie broevi, za istiot sluchaj, odednash ne se bitni istite broevi.

Ako ja prifatam tvojata doktrina togash zakluchuvam deka ВИСТИНСКИОТ Пастир gi sobira samo ovcite od srednoevropskoto vremensko podrachje. Ako ja prifatam doktrinata deka ВИСТИНСКИОТ Пастир gi sobira site ovci od site vremenski podrahja, togash tvojata doktrina ...   








Пред известно време - поради твоите перманентни спротиставувања на Совршената Вистина - Го замолив Живиот БОГ во Името и Срцето Исусово на нежен начин да ти даде знак за Неговата Чудесна Тајна!   

Се сеќаваш ли на последната или предпоследната лична порака ?

ХАлелуЈАХ!



   http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21836&PN=4

Изменето од spiros - 24.Август.2010 во 19:22
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2010 во 16:57
spiros, ne gledam nishto od onoa shto ti gledash, shto samo potvrduva deka sekoj gleda onoa shto saka da vidi.

Ako onoa shto samo ti gledash za tebe ja pretstavuva Sovrshenata Vistina, togash se slozhuvam deka jas ne ja gledam i kako posledica se sprotivstvuvam na nea.

Me teshi spoznanieto deka nikogash ne sum se venchal za nikakva dogma, pa toa kje mi pomogne eden den da go razberam onoa shto go velish.

Haleluja!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 18:42
Да ми се случува јасновидноста,еднаш имав некое чувство за еден мој вујко дека е тешко болен,он набрзо умре!
 
Но тоа не му го кажав од причина што можеше да се навреди.тага
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 00:12
se uste ne razjasneta oblast postoi ili ne, kako i bienergija, baenje i sl megu drugoto i duhovi (iako ima posebna tema )

Изменето од *moon* - 15.Октомври.2010 во 00:14
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 00:15
kontra na ova, mesecinke, postoi mutnovidost, posebno koga ne gi nosam cvikerite...
Incredible Blue
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 00:17
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

kontra na ova, mesecinke, postoi mutnovidost, posebno koga ne gi nosam cvikerite...

потруди се секогаш да имаш на себе она што ти е неопходно нормално да функционираш
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 00:18
toa se edinstvenom..gluposti !!
 
...ne veruam deka moze od . milijardi i miljardi lugje, samo nekoi
...da imaat neshto sto nekoi go nemaat osven,
...talebntot za toa shto nekoi milsat deka e neshto ...nadprirodno !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 00:23
e brza, ima nesto vo ova...

ako nekoj moze, i jas mislam deka go mozat site... eden den kje dojde momentot, koga siroko kje se otvorat vratite na coveckiot um...


i, blagodaram za sovetot, mesecinke, kje se obidam da te poslusam...

Изменето од Marko Polo 1 - 15.Октомври.2010 во 00:24
Incredible Blue
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 00:58
ma nema nishto,
 
..se e toa chovechka izmislica, deka ustavi ima neshto...nad chovechko!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.