IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кој не претставуваше на „Мистер Свет 2010
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој не претставуваше на „Мистер Свет 2010

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој не претставуваше на „Мистер Свет 2010
    Испратена: 22.Април.2010 во 17:49

Иван Никшиќ беше нашиот претставник на шестото издание од „Мистер Свет 2010“, кое се одржа во Инчеон, Кореа на 11 март 2010. Во неговата биографија можеби пишува дека пораснал во Скопје, има 23 години и студира на Факултетот за физичка култура, но ќе сфатите дека тоа е апсолутно неповрзано кога ќе го погледнете видеото. Барем да му напишеле нешто да каже... на македонски!

Mister Macedonia FYRO World 2010
Prevzemeno od makedonski portal


Изменето од Анастеа - 23.Април.2010 во 12:56
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13085
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 19:07
 
 
  Иван за мистер... изгледа е мистериозно... избран...!
или пак јас не сум доволно информирана..но не знам кога се
одржал  кај нас избор... за мистер кој ќе не преставува надвор...
Почнува на Англиски со два збора и се префрла на српски...
па и тоа многу лош српски... за да заврши  прашувајќи го камерманот
...дали било ..ок.  ............... не кажувајќи ама баш ништо ..........не
Јас мислам ...воопшто не е  ..ок.   .......не%20зборувам
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 23:46
КАТАСТРОФААААА.... ненененене
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 23:55
Срамотилук...изненадување изненадување изненадување... ц ц ц... не
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 00:00
Од цела Македонија ова ли го најдоа да не преставува?

Не верувам дека некој го цени ова да го наречам натпреварување,но не можеа ли да најдат некое Македончезбунетост

Додуша кога ќе размислам повеќе не ме ни чуди ова,секоја им чест на организаторите од Македонија


Изменето од fiks - 23.Април.2010 во 11:26
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16502
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 00:17
Многу важно кажано со два збора.....дека ја преставува ,, ДРЖАВА  СВОЈА ЗЕМЈА МАКЕДОНИЈА,, ......
Јас можам да ви кажам безброј примери на луѓе кои врло течно и литературно зборуваат македонски јазик......
а никогаш никаде.....не кажале своја земја и држава Македонија....
напротив све најлошо....
Алал да му е на детето што во срце искрено го кажа тоа на мајчин јазик...
добро знаете колку % има што не го знаат воопшто македонскиот јазик..
ниту ја признаават држават каде живеат...а сепак за нив ни збор...
затоа нема никогаш да не биде....
намето да дадете подршка , да пофалите..одма рекала казала напади....
многу сум разочарана навистина....
Дечкото е млад убав и му посакувам успех доколку ќе го има што не е толку  важно....
ВАЖНО ШТО ОД СРЦЕ  ЈА ПРЕСТАВУВА МАКЕДОНИЈА.....да
Изменето од Анастеа - 23.Април.2010 во 11:32
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 00:25
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:


Многу важно кажано со два збора.....дека ја преставува ,, ДРЖАВА  СВОЈА ЗЕМЈА МАКЕДОНИЈА,, ......
Јас можам да ви кажам безброј примери на луѓе кои врло течно и литературно зборуваат македонски јазик......
а никогаш никаде.....не кажале своја земја и држава Македонија....
напротив све најлошо....
Алал да му е на детето што во срце искрено го кажа тоа на мајчин јазик...
добро знаете колку % има што не го знаат воопшто македонскиот јазик..
ниту ја признаават држават каде живеат...а сепак за нив ни збор...
затоа нема никогаш да не биде....
намето да дадете подршка , да пофалите..одма рекала казала напади....
многу сум разочарана навистина....
Дечкото е млад убав и му посакувам успех доколку ќе го има што не е толку  важно....
ВАЖНО ШТО ОД СРЦЕ  ЈА ПРЕСТАВУВА МАКЕДОНИЈА.....да


Bijonse.... Kako da go pofalime koga ne si go znae majciniot jazik? Na koj tecen jazik si go kazal deka e od Makedonia??? Sekoj si ima pravo na smoe mislenje taka da i nie....намигнување


Изменето од Анастеа - 23.Април.2010 во 11:33
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16502
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 00:47
и да .....уште ова ....како се вика победникот??? а??збунетост
инаку ирец.....???
ај нека ми го напише некој  овде името и презимето на победникот на Мистер 2010....ајде де....да ве видам....
...или авторот на темата нека повели нека го напише ....
...овде со големи букви.....да
и све ќе е кажано......


Изменето од bijonse1 - 23.Април.2010 во 00:55
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 01:19
Ја мислим океј е...а? смеење

море...не е за смеење работава...за плачење е...


воопшто и не ме интересира кој победил на изборот, ни како се вика ни од каде е... важно сме имале претставник ВЕОМА ПОНОСАН НА СВОЈУ ЗЕМЉУ... претставник -  полиглот кој знае англиски,цепа  српски па претставувањето  на македонски му се видело одвишно...а и што ќе му е да се мачи ... причај српски да те цео свет разуме ...


Срамота!
Изменето од Biba_G - 23.Април.2010 во 01:23
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 03:43
omar, bijonse1 забегувате офф топик... сокриени ви се постовите... секоја понатамошна дискусија или расправија на лп... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 03:49
ubav i glup e dobitna kombinacija za Mister lepota 2010

ne e ova kziv breизненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16502
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 09:31
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Иван за мистер... изгледа е мистериозно... избран...!

или пак јас не сум доволно информирана..но не знам кога се

одржал  кај нас избор... за мистер кој ќе не преставува надвор...

Почнува на Англиски со два збора и се префрла на српски...

па и тоа многу лош српски... за да заврши  прашувајќи го камерманот

...дали било ..ок.  ............... не кажувајќи ама баш ништо ..........не

Јас мислам ...воопшто не е  ..ок.   .......не%20зборувам

znesh zoshto losh srpski?? ne deka ne si go znae majchiniot jazik .....ako go gledash vnimatelno klipcheto ke primetish deka NASHIOT PRESTAVNIK se trudeshe na makedonski jazik da se iskazhe....i toa ne e vazhno....
pak ke kazham vazhno e STO DECHKOTO E UBAV, JA PRESTAVUVASHE SVOJATA DRZHAVA MAKEDONIJA ISKAZHUVAJKI GO TOA OD SRCE....Изменето од Анастеа - 23.Април.2010 во 11:38
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 12:55
Темата е прочистена и со корегиран наслов.
Се надевам со ова ќе се престане со навреди и препукувања на национална основа.
Продолжете со дискусија и без сугерирање на членовите кој како треба да коментира.
Секој со своите ставови.


Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 13:08
јас само ќе кажам дека има многу поубави момци од овој.
ама ипак убавината е релативна работа...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.