Испечати | Затвори го прозорот

Кој не претставуваше на „Мистер Свет 2010

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=22316
Датум на принтање: 19.Април.2024 во 22:28
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Кој не претставуваше на „Мистер Свет 2010
Постирано од: Mindy
Наслов: Кој не претставуваше на „Мистер Свет 2010
Датум на внесување: 22.Април.2010 во 17:49

Иван Никшиќ беше нашиот претставник на шестото издание од „ http://en.wikipedia.org/wiki/Mister_World_2010 - Мистер Свет 2010 “, кое се одржа во Инчеон, Кореа на 11 март 2010. Во неговата биографија можеби пишува дека пораснал во Скопје, има 23 години и студира на Факултетот за физичка култура, но ќе сфатите дека тоа е апсолутно неповрзано кога ќе го погледнете видеото. Барем да му напишеле нешто да каже... на македонски!

http://www.youtube.com/watch?v=I5XuT4msZOU -

- Mister Macedonia FYRO World 2010




Prevzemeno od makedonski portal


-------------



Коментари:
Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 22.Април.2010 во 19:07
 
 
  Иван за мистер... изгледа е мистериозно... избран...!
или пак јас не сум доволно информирана..но не знам кога се
одржал  кај нас избор... за мистер кој ќе не преставува надвор...
Почнува на Англиски со два збора и се префрла на српски...
па и тоа многу лош српски... за да заврши  прашувајќи го камерманот
...дали било ..ок.  ............... не кажувајќи ама баш ништо ..........не
Јас мислам ...воопшто не е  ..ок.   .......не%20зборувам


-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2010 во 23:46
КАТАСТРОФААААА.... ненененене

-------------


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 22.Април.2010 во 23:55
Срамотилук...изненадување изненадување изненадување... ц ц ц... не

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 00:00
Од цела Македонија ова ли го најдоа да не преставува?

Не верувам дека некој го цени ова да го наречам натпреварување,но не можеа ли да најдат некое Македончезбунетост

Додуша кога ќе размислам повеќе не ме ни чуди ова,секоја им чест на организаторите од Македонија


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 00:17
Многу важно кажано со два збора.....дека ја преставува ,, ДРЖАВА  СВОЈА ЗЕМЈА МАКЕДОНИЈА,, ......
Јас можам да ви кажам безброј примери на луѓе кои врло течно и литературно зборуваат македонски јазик......
а никогаш никаде.....не кажале своја земја и држава Македонија....
напротив све најлошо....
Алал да му е на детето што во срце искрено го кажа тоа на мајчин јазик...
добро знаете колку % има што не го знаат воопшто македонскиот јазик..
ниту ја признаават држават каде живеат...а сепак за нив ни збор...
затоа нема никогаш да не биде....
намето да дадете подршка , да пофалите..одма рекала казала напади....
многу сум разочарана навистина....
Дечкото е млад убав и му посакувам успех доколку ќе го има што не е толку  важно....
ВАЖНО ШТО ОД СРЦЕ  ЈА ПРЕСТАВУВА МАКЕДОНИЈА.....да




-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 00:25
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:


Многу важно кажано со два збора.....дека ја преставува ,, ДРЖАВА  СВОЈА ЗЕМЈА МАКЕДОНИЈА,, ......
Јас можам да ви кажам безброј примери на луѓе кои врло течно и литературно зборуваат македонски јазик......
а никогаш никаде.....не кажале своја земја и држава Македонија....
напротив све најлошо....
Алал да му е на детето што во срце искрено го кажа тоа на мајчин јазик...
добро знаете колку % има што не го знаат воопшто македонскиот јазик..
ниту ја признаават држават каде живеат...а сепак за нив ни збор...
затоа нема никогаш да не биде....
намето да дадете подршка , да пофалите..одма рекала казала напади....
многу сум разочарана навистина....
Дечкото е млад убав и му посакувам успех доколку ќе го има што не е толку  важно....
ВАЖНО ШТО ОД СРЦЕ  ЈА ПРЕСТАВУВА МАКЕДОНИЈА.....да


Bijonse.... Kako da go pofalime koga ne si go znae majciniot jazik? Na koj tecen jazik si go kazal deka e od Makedonia??? Sekoj si ima pravo na smoe mislenje taka da i nie....намигнување


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 00:47
и да .....уште ова ....како се вика победникот??? а??збунетост
инаку ирец.....???
ај нека ми го напише некој  овде името и презимето на победникот на Мистер 2010....ајде де....да ве видам....
...или авторот на темата нека повели нека го напише ....
...овде со големи букви.....да
и све ќе е кажано......


-------------


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 01:19
Ја мислим океј е...а? смеење

море...не е за смеење работава...за плачење е...


воопшто и не ме интересира кој победил на изборот, ни како се вика ни од каде е... важно сме имале претставник ВЕОМА ПОНОСАН НА СВОЈУ ЗЕМЉУ... претставник -  полиглот кој знае англиски,цепа  српски па претставувањето  на македонски му се видело одвишно...а и што ќе му е да се мачи ... причај српски да те цео свет разуме ...


Срамота!








-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 03:43
omar, bijonse1 забегувате офф топик... сокриени ви се постовите... секоја понатамошна дискусија или расправија на лп... 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 03:49
ubav i glup e dobitna kombinacija za Mister lepota 2010

ne e ova kziv breизненадување


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 09:31
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Иван за мистер... изгледа е мистериозно... избран...!

или пак јас не сум доволно информирана..но не знам кога се

одржал  кај нас избор... за мистер кој ќе не преставува надвор...

Почнува на Англиски со два збора и се префрла на српски...

па и тоа многу лош српски... за да заврши  прашувајќи го камерманот

...дали било ..ок.  ............... не кажувајќи ама баш ништо ..........не

Јас мислам ...воопшто не е  ..ок.   .......не%20зборувам

znesh zoshto losh srpski?? ne deka ne si go znae majchiniot jazik .....ako go gledash vnimatelno klipcheto ke primetish deka NASHIOT PRESTAVNIK se trudeshe na makedonski jazik da se iskazhe....i toa ne e vazhno....
pak ke kazham vazhno e STO DECHKOTO E UBAV, JA PRESTAVUVASHE SVOJATA DRZHAVA MAKEDONIJA ISKAZHUVAJKI GO TOA OD SRCE....



-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 12:55
Темата е прочистена и со корегиран наслов.
Се надевам со ова ќе се престане со навреди и препукувања на национална основа.
Продолжете со дискусија и без сугерирање на членовите кој како треба да коментира.
Секој со своите ставови.




-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 13:08
јас само ќе кажам дека има многу поубави момци од овој.
ама ипак убавината е релативна работа...


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 13:12
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:


znesh zoshto losh srpski?? ne deka ne si go znae majchiniot jazik .....ako go gledash vnimatelno klipcheto ke primetish deka NASHIOT PRESTAVNIK se trudeshe na makedonski jazik da se iskazhe....i toa ne e vazhno....
pak ke kazham vazhno e STO DECHKOTO E UBAV, JA PRESTAVUVASHE SVOJATA DRZHAVA MAKEDONIJA ISKAZHUVAJKI GO TOA OD SRCE....

 
 
Важно: Јас као јас сум поубав од него плазење
 Дали ја претставувал Македонија со цело срце ? Тоа е под знак прашалник ...
ne deka ne si go znae majchiniot jazik --- se trudeshe na makedonski jazik da se iskazhe ---- нека%20ти%20е%20срам Сигурен сум и да го знае неговиот мајчин јазик никаде не би го зборувал ...
Се на се со еден збор .... Срамота !


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: да бе
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 13:15
mani mani

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=cG_uWZxKaoU - ¡ʎɐp ʎɯ ǝʞɐɯ 'pɐǝɥɐ oƃ


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 17:11

МИСТЕРОТ НА МАКЕДОНИЈА МЕЃУ ДВАЕСЕТ НАЈУБАВ ВО СВЕТОТ......аплауз

Скопјанецот Иван Никшиќ (23) кој го освои деветнаесетото место на изборот за Мистер на светот 2010, кој се одржа во корејскиот град Инчоен.

Нашиот претставник, манекен од модното студио "Моделс ин", оваа година ја претставуваше Македонија на изборот за најубав маж, во конк*ренција со уште 74 претставници од целиот свет.
Во Кореја останал 17 дена. Се дружел со претставниците од повеќето земји, посебно со оние од балканските, но најдобар другар му бил претставникот од Либан, Абдула Рахман. На изборите за Мистер на светот, познато е дека се случуваа и скандали од типот по некој геј да си ја проба среќата со некои од натпреварувачите. Но, овој пат вели Иван, такво нешто немало. "Барем мене не ми дојде некој геј. Се дружевме сите и беше незаборавно", вели тој.
Секој ден им бил испланиран. Шетале по музеи, театри, ресторани, еден ден биле на скијање, секој ден уживале во сауна, базен..."Имавме и натпревари. Бевме поделени во екипи, секоја екипа по пет натпреварувачи, и се натпреварувавме меѓу себе, која екипа ќе ја направи најдобро поставената задача. Така еден ден готвевме, еден ден имавме игра на преживување-секој од нас одбираше вежби. Еднаш бевме специјална единица ајкули-па трчавме по плажа, правевеме склекови, се качувавме по јаже и по дрва. Ни беше супер. Единствено не сакав да возам картинг. Она што го доживеав таму навистина ќе ми остане за цел живот", вели Иван.
Пред изборот за Мистер, имале и модна ревија на која носеле облека за кралеви и принцеви. И тоа, вели Иван, за него било вистинско доживување. На изборот пак, тој се преставил со своја лична гардероба и облека од "Мак џинс".
"Горд сум што влегов во потесниот избор. Идејата за да ја претставувам јас Македонија беше од сопственичката на 'Мис М' Лидија Велковска која ја поседува лиценцата и која ме натера да се пријавам на кастингот. Се пријавив и за среќа ме избраа мене. Задоволен сум од организацијата, сè беше толку професионално, од тргнувањето од Скопје до враќањето", вели Иван.
Приватно, Иван Никшиќ работи како професионален возач на комбе во една скопска фирма. Долги години работел по познатите градски кафулиња и дискотеки. Студира на факултетот за физичка култура. Не сака да ни открие дали има девојка.
"Ако навистина има ќар од оваа професија, тогаш би продолжил да се занимавам со манекенство или да бидам модел", вели Иван.

извор....,,Вест,, 23.04.2010 год


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 17:20
БУРНИ РЕАКЦИИ НА ИНТЕРНЕТ ЗА ПРЕТСТАВУВАЊЕТО НА ЗЕМЈАВА
Нашиот Мистер зборувал на српски и со грешки.....
извор........,,ВЕСТ online,,
Јулија Илијевска


Спотот на „јутјуб“ со македонскиот претставник на Изборот за „Мистер на светот“, Иван Никшиќ, во кој ја претставува својата земја и себеси предизвика исмевање и бурни реакции. Спотот е главна тема и на „фејсбук“, каде што сите го исмеваат нашиот претставник. На снимката Иван, очигледно, тешко се снаоѓа со своето претставување и со претставувањето на својата земја. Тој го почнува претставување на англиски јазик, за потоа да продолжи да зборува на српски: - Веома ми је драго што ќу претстављати своју земљу. Овде је супер, добро је јело, има природне богатсвине...Радим. Мој хоби је кик-бокс - го завршува своето претставување Иван, со збунет израз на лицето и со коментарот: „Мислим да је ок. Ок, бај, тенк ју“. Снимката предизвика негативни реакции што можат да се забележат од коментарите. Во споредба со другите натпреварувачи на изборот што се одржа кон крајот на минатиот месец, како претставниците на Црна Гора, Србија, Бугарија и други, кои имаат интересно претставување, Иван изгледа сосема збунето и остава лош впечаток, а за тоа сведочат и коментарите на сите тие што ја погледнале снимката: „Конечно, најдовме вистински претставник што ќе не претставеа на изборот за Мистер на светот‘. Момчево е идеална персонификација на Македонија - врска нема едно со друго“. „Детето е полилингвист!“ - ова се само дел од попристојните коментари на интернет. Организаторката Лидија Велковска, која ја има ексклузивната лиценца за „Мис и мистер на цветот“ вели дека е мошне изненадена од појавувањето токму на оваа снимка: - Постоеја две снимки. Ова што деновиве се врти по интернет е пробната снимка, која ја имаше Иван. Се согласувам дека не изгледа добро, особено за народот, чијашто земја ја претставува. Изненадена сум што е ставена токму таа снимка бидејќи постои уште една, која е многу подобра и без грешки - изјави Велковска. На коментарите на гледачите на спотот за српскиот јазик, таа објаснува: - Иван послабо го владееше англискиот јазик и тоа му беше проблем. Преведувачот што требаше да го преведува текстот од македонски со кој Никшиќ требаше да се претстави е од Црна Гора. Бидејќи англиската верзија не изгледаше добро, а македонската многумина не ја разбраа, Иван беше замолен да зборува на српски - објаснува Велковска. Таа додаде дека и на самиот Иван му било многу непријатно поради снимката, која според неговите зборови изгледа катастрофално, но, исто така, додава дека и тремата си го направила своето: - Тој е млад човек, кој првпат се нашол во таков контекст и пред таква одговорност. Сепак, во дисциплините каде што требаше да се покаже физичката подготвеност, Никшиќ се најде меѓу 19. најдобри. Сметам дека, навистина, добро ја претстави земјата од која доаѓа - додаде сопственичката на агенцијата „Мисс М“, која го испрати Никшиќ на изборот. Иван Никшиќ е студент на Факултетот за физичка култура. Тој е од Скопје, мајка му е Македонка, а татко му е Црногорец. Ова е наше трето учество на манифестацијата, која се одржуваше 12 до 27 март во Јужна Кореја........

завршен цитат......



Бијонсе, насловот е корегиран токму да се спречат тензиите на темава.
Нема причина да го повторуваш.





-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 17:35




Колегите на Иван во изборот на Мистер на светот 2010 год во Инчоен Кореа...


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 17:41


Победникот на избор на Мистер на светот 2010 кој се одржа во Кореа ирецот Камал Ибрахим.....

Камал Ибрахим (24) од Ирска е мистер на светот за 2010, избран на годинешниот избор во Кореја.Работи како ТВ презентер во својата земја, сака да стане пилот, а во слободно време свири гитара и пијано.


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 17:43


 
Второто место му припадна на Јосиф Карас преставникот од Чешка..


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 17:56
                     http://madhousenaija.com/wp-content/uploads/2010/03/10.jpg    
Третото место е на преставникот од Нигерија, Кенет Околи.
"Мистер на светот" е најпрестижниот машки светски избор за убавина. Годинава  учествуваа и претставници од сите балкански земји........
каде и нашиот Иван кој е 19- ти.......Браво !!!аплауз

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 18:02
http://www.facebook.com/photo.php?op=1&view=all&subj=248027274407&aid=-1&pid=1059921&id=1126322222&oid=248027274407"> http://www.facebook.com/photo.php?op=1&view=all&subj=248027274407&aid=-1&pid=1059923&id=1126322222&oid=248027274407"> http://www.facebook.com/photo.php?op=1&view=all&subj=248027274407&aid=-1&pid=79804&id=100000588784723&oid=248027274407"> http://www.facebook.com/photo.php?op=1&view=global&subj=248027274407&pid=1144196&id=1126322222&oid=248027274407">

Anthony Garcia - Mister France 2010




-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 18:09
%5bmister+honduras+2010-carlos+orantes.jpg%5d%5bcarlos+saul+orantes.jpg%5d

Mister Honduras 2010 ...... Carlos Saúl Orantes, (20)..... Islas de la Bahía..


-------------


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 18:15
Originally posted by anakin anakin напиша:

ubav i glup e dobitna kombinacija za Mister lepota 2010

ne e ova kziv breизненадување

Се` е кажано. Ама глуп и неписмен се различни работи. намигнување

Ама пак, не е до него. тага

Јас се чудам кој глупаци го имаат избрано и испратено него, кога не знае МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК.

Кое срце го покажал тој и која македонштина, кога не го знае МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК?збунетост




Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 18:22
Колку лесно се фрла со дрва и камења Прво за кого или каде ја дал изјавата? Зошто е помалку достоен за преставник на Македонија само затоа што зборувал на свој мајчин јазик?
За мака на злобниците детево е убаво и сигурну му престои некоја убава кариеричка во светот на модата.
Мора ли се да се расипе со национализам/ каде ли тргнал светот?

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 18:25

Преставникот на Македонија на изборот за Мистер на светот Иван Никшиќ

,
macedonia1.jpg%20image%20by%20ameliavega


-------------


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 18:29
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Колку лесно се фрла со дрва и камења Прво за кого или каде ја дал изјавата? Зошто е помалку достоен за преставник на Македонија само затоа што зборувал на свој мајчин јазик?
За мака на злобниците детево е убаво и сигурну му престои некоја убава кариеричка во светот на модата.
Мора ли се да се расипе со национализам/ каде ли тргнал светот?

Не е национализам, едноставно е. Која држава ја претставува, треба да го говори јазикот на таа држава.

А, ако праел муабет на германски, што прајме тогаш?


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 18:30

mr.%20mister%20world%202010%20macedonia%20fyro%20ivan%20niksik

Иван Никшиќ нашиот преставник во изборот на Мистер на светот 2010 ...19 место...да



-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 19:14
Полека бе господо,ќе се истепате ради типов што учествувал на Мистер 2010,многу јака работа.

Да освоеше некоја награда на некое натпреварување не ќе го изфалевме олку.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 19:19
Originally posted by fiks fiks напиша:

Полека бе господо,ќе се истепате ради типов што учествувал на Мистер 2010,многу јака работа.Да освоеше некоја награда на некое натпреварување не ќе го изфалевме олку.

Не сме сите господа
Не станува збор за фалењето,освоеното место. Иритира упропастувањето на темите во име на некаков национализам. За жал поликанство, национализам дури и во такви споредни манифестации.

-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 19:24
Такво е времето Мамамд,сите сме многу осетливи на прашања поврзани со Македонија.

Јас си кажав,мене ич не ме бендиса тоа што дечкото не знаеше Македонски.
Барем за презентацијата малку бе да поднаучел,па тоа се 10 реченици бе Мамамд,за 10 минути ќе ги научел на изуст


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 19:24
Да де, сите што имаме различно мислење од вашето, автоматски сме националисти.

А темава мислам не е само за фалење, барем јас не би дал пофален збор. Ако вие имате, слободно фалете си го човекот, мене не ми смета тоа што некој има различно мислење од моето.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 19:38
Никој не спори кога некој ке го куди и каже свој став дека не е убавсе е ствар на вкус.
А околу изјавата на српски јазик- па зависи за кого ја давал. Ако е за српски медиум не гледам зошто не би зборел на српски, дури би било глупо да не зборува на свој мајчин јазик. Впрочем кој ја ставил сликата на јутјуб

-------------


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 19:46
Значи ти не знаеш ни во кој контекст ја има дадено изјавата? изненадувањеплазење

после ја су провоцирал.

ајт, поздрав, кажав тоа што имав да кажам, терајте си вие, клавајте си слики на темава и фалете си го колку сакате. намигнување


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 24.Април.2010 во 19:18

            

Ајде малку да ја видиме конк*ренцијата на Мистер на свет 2010 год........по азбучен редголема%20насмевка


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 24.Април.2010 во 19:23
           

Тата ра та таааа кловн
еве го и нашиот Иван .......забава
леле што гледам.......глупчо
па под сликата .......originale ........пишува .........Macedonia аплауз  да


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 24.Април.2010 во 19:25


толку......овие се сите најубави мажи кои биле на избор на Мистер 2010 год...
па сега гледајте ....и оценувајте....да
Машките нека кажат за телесната градба....
а женските се знае.......свевкупниот дојам......КОЈ Е ВАШИОТ ФАВОРИТ??


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 24.Април.2010 во 19:36
вака од прво гледање ...според мене нормално глупчо
Австралија од првата група...
Грција од втората....
Мексико трета група....
Русија четврта група...
Шпанија петта група....
и сега фаворит........од сите овие.....размислување хмммммм!!!
забава  тата рата таааааа
РУСИНОТ да


-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 05:08
Преместена во Мода и Убавина... 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 11:40
леле, ич не ми се свиѓа русинот! изненадување

3.Норвежанецот..
2.Гркот.
1.Американецот.


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 11:41
а и мексиканецот е ептен секси..
и колумбиецот.. малце детска фаца има, ама ќе го биде. голема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 12:02
Како зборуваше нашиот министер Ташковиќ?.Дали знаеше македонски?

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 21.Февруари.2012 во 00:00
......2012............Стефан  Лошкоски .....



-------------



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk