IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кој не претставуваше на „Мистер Свет 2010
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој не претставуваше на „Мистер Свет 2010

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 18:30

mr.%20mister%20world%202010%20macedonia%20fyro%20ivan%20niksik

Иван Никшиќ нашиот преставник во изборот на Мистер на светот 2010 ...19 место...да

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 19:14
Полека бе господо,ќе се истепате ради типов што учествувал на Мистер 2010,многу јака работа.

Да освоеше некоја награда на некое натпреварување не ќе го изфалевме олку.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 19:19
Originally posted by fiks fiks напиша:

Полека бе господо,ќе се истепате ради типов што учествувал на Мистер 2010,многу јака работа.Да освоеше некоја награда на некое натпреварување не ќе го изфалевме олку.

Не сме сите господа
Не станува збор за фалењето,освоеното место. Иритира упропастувањето на темите во име на некаков национализам. За жал поликанство, национализам дури и во такви споредни манифестации.

Изменето од mamamd - 23.Април.2010 во 19:20
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 19:24
Такво е времето Мамамд,сите сме многу осетливи на прашања поврзани со Македонија.

Јас си кажав,мене ич не ме бендиса тоа што дечкото не знаеше Македонски.
Барем за презентацијата малку бе да поднаучел,па тоа се 10 реченици бе Мамамд,за 10 минути ќе ги научел на изуст
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 19:24
Да де, сите што имаме различно мислење од вашето, автоматски сме националисти.

А темава мислам не е само за фалење, барем јас не би дал пофален збор. Ако вие имате, слободно фалете си го човекот, мене не ми смета тоа што некој има различно мислење од моето.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 19:38
Никој не спори кога некој ке го куди и каже свој став дека не е убавсе е ствар на вкус.
А околу изјавата на српски јазик- па зависи за кого ја давал. Ако е за српски медиум не гледам зошто не би зборел на српски, дури би било глупо да не зборува на свој мајчин јазик. Впрочем кој ја ставил сликата на јутјуб
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 19:46
Значи ти не знаеш ни во кој контекст ја има дадено изјавата? изненадувањеплазење

после ја су провоцирал.

ајт, поздрав, кажав тоа што имав да кажам, терајте си вие, клавајте си слики на темава и фалете си го колку сакате. намигнување
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 19:18

            

Ајде малку да ја видиме конк*ренцијата на Мистер на свет 2010 год........по азбучен редголема%20насмевка


Изменето од bijonse1 - 24.Април.2010 во 19:18
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 19:23
           

Тата ра та таааа кловн
еве го и нашиот Иван .......забава
леле што гледам.......глупчо
па под сликата .......originale ........пишува .........Macedonia аплауз  да


Изменето од bijonse1 - 24.Април.2010 во 19:23
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 19:25


толку......овие се сите најубави мажи кои биле на избор на Мистер 2010 год...
па сега гледајте ....и оценувајте....да
Машките нека кажат за телесната градба....
а женските се знае.......свевкупниот дојам......КОЈ Е ВАШИОТ ФАВОРИТ??


Изменето од bijonse1 - 24.Април.2010 во 19:28
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 19:36
вака од прво гледање ...според мене нормално глупчо
Австралија од првата група...
Грција од втората....
Мексико трета група....
Русија четврта група...
Шпанија петта група....
и сега фаворит........од сите овие.....размислување хмммммм!!!
забава  тата рата таааааа
РУСИНОТ да
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 05:08
Преместена во Мода и Убавина... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 11:40
леле, ич не ми се свиѓа русинот! изненадување

3.Норвежанецот..
2.Гркот.
1.Американецот.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 11:41
а и мексиканецот е ептен секси..
и колумбиецот.. малце детска фаца има, ама ќе го биде. голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.