IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - АПАРАТИ ВО НАШИОТ ДОМ....ПОТРЕБА ИЛИ ЛУКСУЗ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

АПАРАТИ ВО НАШИОТ ДОМ....ПОТРЕБА ИЛИ ЛУКСУЗ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: АПАРАТИ ВО НАШИОТ ДОМ....ПОТРЕБА ИЛИ ЛУКСУЗ...
    Испратена: 27.Септември.2010 во 12:24




...автоматик!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2010 во 19:07
nekoi se stvarno,..chista glupost!

...ama , ima i nekoi shto navistina se potrebni !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2010 во 18:53
http://www.tiktak.me/uplimg/img_101304_be4d9da7d52a901988d6fbcc6cc82e2a.jpg

режач за стакло.......кога ми требаше го немав...одкога го купив.....ич не го искористив.....тага  да искршам некое стакло намерно??голема%20насмевка а бе сеа не е баш апарат ....ама како апарат нели е за сечење плазење


Изменето од bijonse1 - 15.Септември.2010 во 18:54
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 19:14
....ja pa duri od belgrad go m'knev....i kojznae kade e sega...збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 16:50
http://homeappliances.files.wordpress.com/2009/03/severin-egg-boiler-ek-3136.jpghttp://www.pazar3.mk/upload/final/large/40369b00-b9e4-4618-b10b-ac2d1ccc8362.jpg
апарат за варење јајца....не дека не чини ...ама не чини толку многу јајца да се јадат така да мислам дека е оваа ми е слаба инвестиција...тага
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 09:44



NAJZLOUPOTREBUVANIOT APARAT

Изменето од vili2121 - 11.Мај.2010 во 09:46
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2010 во 18:53
shto si stavil be?збунетост...kada?....tush?.,..lavabo?изненадување...pa, ne se toa bash aparati ,...edino ako mislish na fen ,...ili ona zenskono za vitkanje kosa,...ili ,...vibratorche...намигнувањеголема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2010 во 18:44
тоа што ми требаше си ставив ......... исто вака ...........
 
 
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 11:52
 
 Ѕидната  кујнска  вага .. не ми е само украс на ѕидот.....среќа  
 
 
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:09
Да точно, драгоцени 20 мин со припремањето губам, понекогаш треба и да провериш како тера тоа апаратот и на крај да го исчиштиш темелно и да го запакуваша вака зимам вангла,брашно, вода и квасец и за 10 мин сум готова и ајт создравје.
Кој сака нека си го купи, јас кажав дека мене лично ми е бесполезен.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 00:57
...shto ima da se nadgleduva?....i kolku treba da se podesuva?.изненадување....turash se shto treba i ...ostavash samoto da si tera ponataka ,...ako vekje ima i za odlozeno pechenje,..znachi ne mu treba nadgleduvanje,...barem za obichen leb.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 00:41
Рачен миксер, микробранова, тостерот, сецкото, електричниот чајник за загревање вода и правосмукалките се најзлоупотребувани и експлоатирани апарати во моето домаќинство.
Имам добиено на поклон апарат за правење и печење леб кој само ми фаќа протор во шпајзот зашто побрзо месам леб на рака отколку да се плескам 3ч со тоа мини-пекарата, па подесувај програми, па надгледувај, замарање живо!
Соковникот-блендер исто така го немам пипнато со години, оти купувам готови сокови и не ми се плетка со готово овошје и поскапо ми е.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 22:50

Почесното  место во мојата кујна го завзема  ...миксерот...и тоа токму овој на Горење....

 Понекогаш се чудам...како сеуште работи....среќа
Го користам ..максимално... и  ...да ... потреба ми е ...!
 
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2010 во 03:15
Без кој не можам...

среќа

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.