IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Ареа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ареа

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Tor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ареа
    Испратена: 05.Април.2010 во 20:45
Bend so Najsexy pejacka...
Kolkava usta ima...
moze dve
pesni odednas da ispee!Изменето од Анастеа - 05.Април.2010 во 21:24
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 22:20
ццц срам те било...
ти стварно...би ја мачел...две песни одеднаш да ти пее???...


онтопик...
Закон бенд...
Треба поголема поддршка да се даде...
И пеачката е стварно слатка...
Првиот спот што го видов сеуште ми стои в глава...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 23:21
Ареа ги почитувам, си ги слушам, баш во моментов ми се слуша ова од нив...


Ружица има јак вокал, интересен... а и енергична е доста, ептен ја бива за журки да
Кон врв
Tor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 00:05
Ружица ja gleam stalno-vo ista prostorija svirevme pred 20 godini. kao nekoe devojce e .Vegetraijanka e od univerzalen Zivot. Nikad ne bila poubava.Samo zjapam vo nejzini gazovi...i usta!Vo horoskop Oven!

'Mislis deka si sloboden vo race drzish...'

Ja slikam na koncerti...

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 19:21
Супер се.
Новава песна „Рашири крилја“ е преубава.

Малку почетокот ме потсеќа на „Smells like teen spirit“ од Нирвана...

Исто „Фрекфенција на љубовта“ ми се свиѓа.
Порано многу повеќе ги слушав, сега нешто поретко, но сепак ги слушам.

Како ми се иде на нивниот концерт за некоја недела ќе биде... али неам со кој ...

П.С Ружица е супер.
Па црвенокоса е, како не би била. голема%20насмевка

Плус, гласот и е уникатен. голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 22:48
Ружица da bese plavusa ke bese uste poubava...

Како ми се иде на нивниот концерт за некоја недела ќе биде... али неам со кој ...

Tiggy Vicious so mene ke ides na koncert!

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 14:56
super bend,skromnata ruzica e odlicen vokalда
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 16:58
Site moi sliki.... Do den denesen mi e omilena.... големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
кербер Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај кербер Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 06:12
Vo koja grupa si svirel pred 20 godini ?Area postoi kolku sto znam 18 godini .

|||

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 10:28
Originally posted by кербер кербер напиша:

Vo koja grupa si svirel pred 20 godini ?Area postoi kolku sto znam 18 godini .

|||


можда мисли на претходно, ваљда коа биле нешо као кавер бенд..
или евентуално го трефнал тоа, онака грубо, без да “пресмета“..
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2014 во 22:16
Уникатна ми беше порано. Интересен гласљубов


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2014 во 00:46
Вечерва бев на свирка на Ареа, си се истресов поштено(генерална за утре) [:D/]
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14154
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2019 во 22:12
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.