Испечати | Затвори го прозорот

Ареа

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Музика
Опис на форумот: Жанрови, спотови, групи, награди, концерти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=22174
Датум на принтање: 17.Септември.2019 во 01:13
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Ареа
Постирано од: Tor
Наслов: Ареа
Датум на внесување: 05.Април.2010 во 20:45
Bend so Najsexy pejacka...
Kolkava usta ima...
moze dve
pesni odednas da ispee!
Коментари:
Постирано од: Џо
Датум на внесување: 05.Април.2010 во 22:20
ццц срам те било...
ти стварно...би ја мачел...две песни одеднаш да ти пее???...


онтопик...
Закон бенд...
Треба поголема поддршка да се даде...
И пеачката е стварно слатка...
Првиот спот што го видов сеуште ми стои в глава...

-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima

Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Април.2010 во 23:21
Ареа ги почитувам, си ги слушам, баш во моментов ми се слуша http://www.youtube.com/watch?v=8ajTWx6uuJc - ова од нив...


Ружица има јак вокал, интересен... а и енергична е доста, ептен ја бива за журки да


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Tor
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 00:05
Ружица ja gleam stalno-vo ista prostorija svirevme pred 20 godini. kao nekoe devojce e .Vegetraijanka e od univerzalen Zivot. Nikad ne bila poubava.Samo zjapam vo nejzini gazovi...i usta!Vo horoskop Oven!

'Mislis deka si sloboden vo race drzish...'

Ja slikam na koncerti...Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 19:21
Супер се.
Новава песна „Рашири крилја“ е преубава.

Малку почетокот ме потсеќа на „Smells like teen spirit“ од Нирвана...

Исто „Фрекфенција на љубовта“ ми се свиѓа.
Порано многу повеќе ги слушав, сега нешто поретко, но сепак ги слушам.

Како ми се иде на нивниот концерт за некоја недела ќе биде... али неам со кој ...

П.С Ружица е супер.
Па црвенокоса е, како не би била. голема%20насмевка

Плус, гласот и е уникатен. голема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Tor
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 22:48
Ружица da bese plavusa ke bese uste poubava...

Како ми се иде на нивниот концерт за некоја недела ќе биде... али неам со кој ...

Tiggy Vicious so mene ke ides na koncert!Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 26.Април.2010 во 14:56
super bend,skromnata ruzica e odlicen vokalда


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 26.Април.2010 во 16:58
Site moi sliki.... Do den denesen mi e omilena.... големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

-------------


Постирано од: кербер
Датум на внесување: 29.Април.2010 во 06:12
Vo koja grupa si svirel pred 20 godini ?Area postoi kolku sto znam 18 godini .

|||Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 29.Април.2010 во 10:28
Originally posted by кербер кербер напиша:

Vo koja grupa si svirel pred 20 godini ?Area postoi kolku sto znam 18 godini .

|||


можда мисли на претходно, ваљда коа биле нешо као кавер бенд..
или евентуално го трефнал тоа, онака грубо, без да “пресмета“..


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 21.Февруари.2014 во 22:16
Уникатна ми беше порано. Интересен гласљубов
-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 31.Декември.2014 во 00:46
Вечерва бев на свирка на Ареа, си се истресов поштено(генерална за утре) [:D/]

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 01.Август.2019 во 22:12Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk