IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 99>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2011 во 21:09
Драг Идивиди... Колку ли само убаво звучи /изгледа на прв поглед....  а ако почепкаш детално станува страшно... ако не одам Италија годинава, тогаш в година заедно ја и ти ќе ојме... евентуално уште некој од форумтрепкање    големо%20гушкањебакнеж
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2011 во 23:14
карисимо, јас си бев во италија,.... затоа ти викам,,... МОРАШ да одиш.... МОРАШШШ

п.с. да напоменам дека не одбивам да отидам пак
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 11:58
Драг идивиди
 
конечно малку одмор. ...... К О Н Е Ч Н О!!!!
 
Сега малку ќе се дружам со тебе и со твоите нови и стари членови ( ми недостигаше искрено да ти кажам намигнување ), па ќе гледам некое добро филмче, па ќе читам книга ( да видам што добро напишала Даниела Стил овојпат )
 
Ај лав ју бакнеж
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 13:43
Драг ИдиВиди ...

Многу е тапа кога мајката на цурата која ја сакаш ќе ти пише на фејсбук дека постоела некаква пречка во односот на нејзината ќерка ... и воопшто нишо не разбрав...=|
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 18:20
DI.

E da ti kazam dosta mi e od se'. Ama...ama,..
Smaceno mi e veke, da sum kriva za se sho se slucuva okolku mene, eeej!
Drska ke sum, drska i ladnokrvna. Samo taka zasluzuvaat.

A dali ke mozam? Ne veruvam, ne veruvam.

Toa sho drugo da ti kazam, nemam nishto za falenje, osven za zalenje, a ne sakam da te rastazuvam.


Ajde kiss4inja.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:22
Драги

После 45 дена ете ме. Само да те видам... и да покажам дека сум жива.

Е да, ми фалеше, ама ми требаше одморнамигнување
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 17:48
DI,

Jas da ti kazam deka go smeniv mislenjeto, i ne me interesira koj sho misli.
Ni koj se luti.
Nishto.

I nogata me boli uste. :(

Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 22:41
drag idividi....umorna sum od sve veke.... duri i od tebe u posledno vreme ...тага
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2011 во 13:43
Каро,....

биваше ли ова да ми се случува кога надвор е толку убаво времето
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2011 во 13:46
Драг мој...бакнеж  мистер Кокиче се разбуди од зимска депресија... овај де, зимски сон....
Станав во 12:44 и сега се ми е многу убаво... трепкање Од сабајлево веднаш дојдоа да ми понудав скутер Трува за крнтијата (изборот е паднат, задоцнети се среќа).... Слушам Кејптаун и се сеќавам на стварите што ми се десиа во еден ист ваков весел ден како на убави ствари кои, ете, така требало да бидат...

драг идивиди.. убаво еголемо%20гушкање
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2011 во 14:20
драг мој Идивиди
денес сум ти за никаде
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 12:13
Драг Мој..   го мажив аудиот.... празен ми е сега дворот без него... после 2 години размазување што и дадов , сега ја нема колата... уште полошо, ми кажаа дека уште по пат кон дома ја раскапале задницатаизненадувањетага

Сега ко за утеха ми се најде Баотиан ... ама не е тоа што сакав да биде... тага

Го заебав синтисајзерот,го заебав палењето на моторот,заебав се што дофатив вчера... денес сум депресивно расположен....

абе баш ко у песнана: ја имам само једну несречу , уништим све што дотакнем ... тупа работане
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 22:45
Ахх ... Драги

Ништо нема смисла ... ништо. Мачно ми е веќе. Едни од Белград викаат по мене, други од Скопје, трети од трета страна. Никогаш не сум се чувствувала толку празно. Дупка .. бездна .. Секој ден од глуп - поглуп. Чекам .. а што чекам?!? Чекам да дојде април .. може и мај .. да одам .. да се одморам .. да го тргнам овој товар од мене. Тешко ми е. Али кој да ме разбере. Како и секогаш, така и сега .. сосема сама. Никој не се ни труди да ме разбере. Не ни може. И што ќе ми се убави зборови .. кажани .. без да бидат помислени. Постапки .. направени .. без да бидат посакани. Денови поминати .. без да имаат некакво значење.
Зошто ми се сите луѓе околу мене .. кога не вредат ни за пола човек. Зошто ми се сите совети .. кога и онака нема да бидат применети. Зошто? Има ли нешто убаво во моето секојдневие? Има ли за што да се радувам? Нема. Веќе нема.


Па така и тука .. има ли никот мој некакво значење? Гајле му е на некого што ќе пишам? Му значи на некој моето мислење? На никого. Зошто воопшто се логирам? Зошто воопшто пишувам? Зошто воопшто постојам тука? И онака веќе се е .. бледо .. нема никакво значење. Убаво .. 45 дена ме немаше .. што ми требаше пак да се вратам? Ахх ... нема смисла. Немам што да правам тука .. ама тука сум. Зошто .. ни јас не знам.

До следно читање ...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 21:25
Бабичке... од кај знаеш дека нема едно детиште што наоѓа бистри мисли и инспирација во многу твои постови????
 аналогно на она „за секоја роба има купец“ ќе ти кажам нешто...
Престанав да му досдувам на Драгиот Идивиди мислеќи дека сето тоа е непотребно, ама добив порака во која што пишуваше : а бе дај чкртни нешто во Драг Идивиди, одамна се немам насмеано од тебе...
Воопшто не очекував некој да ги чита барем некои од сите тие глупости што ги пишувам, но ете имало...трепкање
Многу губи Идивиди со секој форумџија на кој престанува да му значи.... немој никогаш... ама баш никогаш да си заминеш од форумов, што ќе правиме без тебе...трепкање

Ела ваму да те гушнам...
големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање
големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 99>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.