IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 98>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 10:17
Drag idi vidi, sekoe sabajle koga trgnuvam na rabota pominuvam pred gradinkata sto se naoga odma do mene i sekogas gi gledam malite decinja kako si trckaat i si podripnuvaat odejki natamu, koe pak place oti ne saka da go ostavat go gradinkata..
.I si mislam drag idividi zodto nemam barem 3 godinki sega da me nosat i mene vo gradinkaголема%20насмевка, i toa da mi bide edinstvena preokupacija vo zivotot....не%20знам

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 13:49
Драг Иди Види,

Бескрајно ти фала што ми дозволуваш неограничено да си филозофирам и шкрткам по твоите страни, што ми дозволуваш моите мисли да не останат немисреќа. Ми даваш простор да си бидам своја без пардон. Ми оставаш простор да направам „нешто“ од моето „денгубење“ за на крај да се чувствувам корисно дури и кога немам што друго да правам со моето слободно време.
Многу ти фала за овој комфорт трепкање


Изменето од connected - 08.Април.2010 во 13:52
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 14:47
drag idividiзбунетостrekov da ne vleguvam denes ama ne mozam da izdrzam...голема%20насмевкада
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 14:49
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Drag idi vidi, sekoe sabajle koga trgnuvam na rabota pominuvam pred gradinkata sto se naoga odma do mene i sekogas gi gledam malite decinja kako si trckaat i si podripnuvaat odejki natamu, koe pak place oti ne saka da go ostavat go gradinkata..
.I si mislam drag idividi zodto nemam barem 3 godinki sega da me nosat i mene vo gradinkaголема%20насмевка, i toa da mi bide edinstvena preokupacija vo zivotot....не%20знамтука мораш да надокнадиш---освен тебе, се разбира, драг, драг, драги Идивиди моj!!!плазењеголемо%20гушкање
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 15:23
драг Идивиди
она што се случи меѓу мене и тебе...тоа беше љубов на прв поглед која за чудо трае...иако...признавам...се обидував неколку пати да те напуштам...црвенеење
ама...кој ќе молчи и мудро ќе слуша што тоа јас зборувам во моментите на мојот душевен хаос...кој би истрпел река од зборови во мали саати...бесконечни кафиња и кутии цигари надополнети со глупави или паметни мисли...мојата искривена слика во опачината на огледалото кога не сакам ни сама да се гледам...кога немам сила да го следам токот на моите мисли...или кога сум еуфорично радосна...некој  секогаш е од другата страна да ме подтурне..да ме охрабри...да ме испокара...тој некој е тука секогаш за мене...
ех...судени сме си еден на друг...
нема бегање...
ти нема спас од мене...
не%20знам
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 16:59
Драг Идивиди...

да знае некој каква нервоза и збрка ме чека наредниве недела-дена , ќе ме однеси на друга планета за да ја одбегнам....изненадување

Многу околностиве ми се наклонети (чудно дури) , ама (ко за рамнотежа) личностиве од секојдневниот живот станале ко гуртни па кочат ли кочаттага

Плус тоа 4 кеца и инспекција в гимназија па сето тоа пекмезење од страна на професорите ми дојде преку...... (нека%20ти%20е%20срам).... преку глава...

И као врхунац свега па и таа почна да се дига....


Драг Идивиди, нека идат сите у п*** матер, важно је само добро се зезати...намигнување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 17:22
Драг идивиди...

Полудечу!

Идам на натпревар. голема%20насмевка
По ликовно..
Меѓународен и тоа. голема%20насмевка
Неам на кого да се пофалам... тоа е работата...
плазење
Па еве тука...
Исто... денес го видов твојот член Џо...
Или мислам дека беше он...

Драг идивиди, моиве дома...
Немаат што да прават...
и мене ме ѓњават...
Ме пукнаа.

Наставниците ми викаат дека сум била немирна у школо.
Па Бог да Чува, немам 12 год.. изненадување
Тоа што се зафркавам на часови и што се зафркавам на одмори...
Не значи дека сум немирна..
Со искучок на скршениот прозор, дерењето на класната и скршената врата у сала...
мирна сум бе! голема%20насмевка

П.С Идивиди, дај поздрави го волсквагенов од мене...


What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 17:24
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Драг идивиди...

Полудечу!

Идам на натпревар. голема%20насмевка
По ликовно..
Меѓународен и тоа. голема%20насмевка
Неам на кого да се пофалам... тоа е работата...
плазење
Па еве тука...
Исто... денес го видов твојот член Џо...
Или мислам дека беше он...

Драг идивиди, моиве дома...
Немаат што да прават...
и мене ме ѓњават...
Ме пукнаа.

Наставниците ми викаат дека сум била немирна у школо.
Па Бог да Чува, немам 12 год.. изненадување
Тоа што се зафркавам на часови и што се зафркавам на одмори...
Не значи дека сум немирна..
Со искучок на скршениот прозор, дерењето на класната и скршената врата у сала...
мирна сум бе! голема%20насмевка

П.С Идивиди, дај поздрави го волсквагенов од мене...


Драг Идивиди и уште по драга иги еден дел од постов многу ми се допадна...

абе срцушка... еве ти бакнеж и големо%20гушкање ....


Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 17:25
Ехххххххххх драг Идивиди

многу делуваше врз мојот живот
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 17:55
драг идивиди

повеќе ја нема ужасната слика на неуредност во мојата соба, аш...денеска средив се`трепкање
сакам кога ќе направам така нешто продуктивно, и јас задоволна и собата чиста плазење
е сега ќе ти дадам еден искрен одговор:
не чистев од чисто задоволство и поради што сакам, црвенеење туку поради тоа што сакав да си ги оттргнам мислите од една ствар. Ја увек сум таква, ако ме мачи нешто, ако сум загрижена и не можам набргу да најдам решение - пуштам музика и крпата ми игра во раце плазење а тоа се случува многу ретко - од една страна за среќа, а од друга страна човек да се засрами црвенеење
Сега откако средив се` ќе поседам тука да те дружам малку, да пратам еден мејл и после ќе излезам надвор или ќе учам.

П.С. комшијана почнува да ми оди на живци, прозорот ми е отворен, а тој цепи дрва цел ден рамнодушност

Може и тој се обидува да ги оттргне мислите од нешто смеење изненадување

Лит


Изменето од Lithium - 08.Април.2010 во 17:56
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 18:55
Драг ИдиВиди..
 
Многу ми се допаѓа темата, морам да признаамсреќа...сега ова го чуствувам како дневникот кој го пишувавме кога бевме мали, кога ги пишувавме имињата на првите симпатии среќа и го криевме во секоја дупка до која нема да допрат нашите родители....Недај боже да го прочитаат отимечтаење...ЕЕееее колку добри времиња беа тоа...Сега веќе нема од кој да се крие ама нема ни што ново да се каже баш, затоа ќе споделуваме овде со сите..
Денес си реков дека нема да заглавам овде но еве пред малку си дојдов дома и одма се закачувам не%20знам..Седам и се мислам дали да фатам сега некаден да шетнам,или да се чувам за вечер...Мислам дека најарно ми е да подремам уште малку овде па после што биде нека биде....а знам ако откачам вечер тешко ќе биде утре на работазамисленост....
 
ај сега да прошетам низ темите...големо%20гушкање

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 20:25
драг идивиди,

најкорисното што го направив денес мислам дека е пишувањево на постов...    

пеколно топло е, мајка му стара... што ќе правам јас во јули и август, треба да се преселам на северниот пол... а во сиот мој склет, додади го и одењето на манастир... сауна, гужви и илјадници свеќи.... ахх...

барем такво, благо јаболкце ќе си апнам
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 22:45
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Драг идивиди...Полудечу!Идам на натпревар. голема%20насмевкаПо ликовно.. Меѓународен и тоа. голема%20насмевкаНеам на кого да се пофалам... тоа е работата... плазењеПа еве тука...Исто... денес го видов твојот член Џо...Или мислам дека беше он...Драг идивиди, моиве дома...Немаат што да прават...и мене ме ѓњават...Ме пукнаа.Наставниците ми викаат дека сум била немирна у школо.Па Бог да Чува, немам 12 год.. изненадувањеТоа што се зафркавам на часови и што се зафркавам на одмори...Не значи дека сум немирна..Со искучок на скршениот прозор, дерењето на класната и скршената врата у сала...мирна сум бе! голема%20насмевкаП.С Идивиди, дај поздрави го волсквагенов од мене...Еј па шо не ми мавна бе една от позади бе еј...хих..

Океј...
Драг ИдиВиди...
Денов беше медиокрититетно Добар...
Чколијата беше Лесна...
Билијардот го изиграв - мајсторски...(дури мавнав 2 три фалц-спина)...
Како и секој ден претходно , денеска бев кукавица и не успеав во исполнувањето на мојата моментална кауза...

И чувствувам голема емпатија кон Тиги...
Со самиот факт дека најверојатно и јас ќе идам на натпревар...
По Математика (емоции)
Приватен натпревар за стипендија во Јахја Кемал...
Нишо незнам, немам кондиција годинава...незнам ни зошто ме праќаат , можеби бидејќи сум убав (нонсенс)...

Ииии...Едвај чекам утре...ќе се запознам со Кастро...
Посредник ќе биде Човекот Без Слух и мојата прекрасна другарка Ивана...

ЗИГ ХАЈЛ ! ! !
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 11:48
драг идивиди

почнува полека да се руши она што го градев(ме) долго време

чао

You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 98>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,641 секунди.