IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 99>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Драг ИДИВИДИ
    Испратена: 05.Април.2010 во 20:18
Темава ја отварам за ние корисниците да ја користиме како онлајн дневник. Нешто во стилот - драг дневнику, драг идивиди.
Бидејќи толку време поминуваме на форумов, зошто да не би можеле и да му се пофалиме за нешто убаво, да му кукаме за нешто неубаво, да му го раскажеме денот, блабла ...

Па, да почнам прва јас среќа

Драг ИДИВИДИ,

Денеска ми се чини преседав на компјутер. Ах, морам да намалам. Утре ако е убаво времето (а ќе биде сигурно) ќе ги викнам пријателките на кафе и ќе прошетаме малку.
Денеска ме болеше глава малку, ама ајде бре ќе ми помине (ми помина) како на кутре плазење што викаат старите. Хехе.
Нема ништо посебно и на интернетов. Виртуелен свет, далеку од реалниот. Добро е да седнеш да се релаксираш, да напишеш нешто (паметно плазење), да се дружиш со пријателите, да основаш нови пријателства, ама не да заглибиш во виртуелноста. намигнување
Ај па и јас, ми оди филозофирање денеска. голема%20насмевка
Туку, прееска ме фати една попладневна дремка и си подлегнав, се одморив. Море убаво се одморив за празников. Ајде од утре, пак на работа загриженостплазење

И секако, на сите Христијани им го честитам празникот Велигден, за многу години нека е, ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! среќа

Бидете ми поздравени големо%20гушкање


Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 20:28
драг идивиди, се повеќе мислам дека почнувам да станувам нормална..... како сите околу мене, заглавени во својата секојдневна рутина, во својот заморен круг кој продолжува да се врти без крај... идивиди, кај ми отиде тоа ненормалното ??
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 20:35
Драг ИДИВИДИ

Во голема дилема сум. Не е така лесно да се одбере еден од двата понудени одговори: ДА или НЕ? Како да и срцето веќе ми натежнува кон онаа страна од вагата каде што стои тегот на кој што пишува НЕ!
Чудни чувства имам...измешани! Мислам дека што и да изберам едноставно ќе згрешам. Животот ме стави на тест кој треба да го решам, ме стави на крстопат и јас треба да одберам по кој пат ќе одам!
Чувствувам дека некој ќе биде повреден. Или јас или другата личност. Трета опција нема.

П.С. Внимавај што посакуваш - може да ти се исполни....

Damn right!

You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 22:24
Драг ИдиВиди...
Многу те сакам пеер..
Имаш најдобри модератори од сите форуми на свет...
Климата е перфектна...
Е малце темплејтов да се смени...
Синава боја на форумов ме потсеќа на болница...
Некако премногу ладна и напната...
То е то...
Ќе ти се вратам јас тебе...Ќе ти кажам уште два-три добри збора...
Лека ноќ
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 22:38
Драг ИДИВИДИ...

Аман со тебе...
Аман и без тебе...

охКон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 02:09
Драг Идивиди
Членов што го имаш ЏО....... НЕ Е НОРМАЛЕН
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 15:33
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Драг Идивиди
Членов што го имаш ЏО....... НЕ Е НОРМАЛЕН


Фејкер сум!
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 17:57
Драг ИДИВИДИ

Нешто времево денеска не ми се погоди. Ветровито, облачно ... не
Како и да е. Важно е пролет, тука е сонцето, ќе изгрее ако не денес, утре. голема%20насмевка
Само што се вратив од работа, и да се релаксирам малку на форумов. Како што кажав, да напишам нешто паметно плазење и да филозофирам малку. Тоа ми е омилено голема%20насмевка
Фала богу главата ми помина среќа
И така, што друго да ти кажам. Сега ќе sиркам ваму таму на интернет, потоа ќе одморам малку и одам да се прошетам. Сепак, не е толку лошо времево голема%20насмевка
големо%20гушкање

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 18:17
Drag idi vidi, se zivo zabegalo ovde...голема%20насмевка pa i jas...

Изменето од MyWay - 06.Април.2010 во 18:18

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 18:20
драг идивиди ......... да не беше ТИ , ќе мислев дека се’ ова е само моја безвезна теорија голема%20насмевка
 
 
Во четриесетите - има 49 години
 Авантуристички дух - спиела со мнооогу мажи
 Заразно се смее - пие многу таблети
 Емотивно урамнотежена - на лекови е
 Слободен дух - зависник
 Забавна - напорна
 Отворена и екстравагантна - гласна и безобразна
 Сака сродна душа - психопат....   да 
 
замислена , данке да
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 18:38
драг иди види...
јас мразам нимфи без мозок и свест...
сепак заљубен сум во една...
те молам предизвикај краток спој во мојата машина која ќе доведе до мое непостоење на оваа планета...не се издржуе бе човече...
тиибам допаминот...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 19:28
Драг идивиди,

Ма остај сеа нежни зборови...

Добро бе брат, шо им е на луѓево?
Кој од кој со поголем комплекс.

Брат, шо им е на женскиве... бе брааааааат? голема%20насмевка
У црква се доаѓа ли со минич, бе?
Мајка и да ја види, да и ја залепи некоја врела...
Гз преку глава ќе летне.

Шо им е на моиве бе браааат? изненадување
Немат шо да праат...
И мене ме умараат бе брааааат! голема%20насмевка
И то...

И идивиди.. знаеш како се вели...

Брат брата не рани, ама тешко оној шо го нема...  голема%20насмевка
АУ.. згрешка. Ја сум женско.
Ама невермајнд...
Повеќето ме доживљаваат као машко. голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 00:44
многу драг идивиди

зошто мора да биде едноставно кога може да биде комплицирано?

ги заплеткав конците и сега не можам да го најдам крајот.

Чао
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 00:56

              DRAG IDIVIDI,

Ti si mnogu dobar portal i imas mnogu ubav forum na koj pisuvaat mnogu dobri lugje. POZDRAV DO TEBE BRAT

SAMO NAPRED
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 99>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.