IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 99>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 11:28
Драг идивиди...
Многу пати кога доаѓале кај мене, другари и другарки, ми имаат кажано дека мојава куќа има некоја топлина, дека секад е хаотично во неа и дека изгледа како дом на хипици. голема%20насмевка
Ама, ако, не се бунам... За тоа е заслужна мајка ми. Човече, ја обожавам!
Таква жена не се раѓа повторно. голема%20насмевка
Вчера правевме пици (сестра ми сакала домашни) и мене ми се заглави тоа тестото во алката со боцки.
И мајка ми ми вика: -Ти реков дека панкерскиот живот лошо влијае на тебе. голема%20насмевка
Јас ќутам и отпосле и викам: -А ти па, од кај знаеш што е панк?
-Ех, дете... јас кога бев средно, каква панкерка бев... имав црвена коса, имав нитни на фармерки, пцуев цело време..
Јас си викам WTF? Она? Панк? No way! Зема и ми покажа едни слики... Боже господе! изненадување Едвај ја препознав! голема%20насмевка
-Бегај ајде, го направи лом тестото.
-Не сум родена за домаќинка.
-Ауф, да, ти си родена да бидеш панкерка. Измиј креонот таму и расчисти малце собата, види на што ти личи!
Мразам кога ми кажува така и ја возвраќам удар: -А ти да расчистиш малце низ куќава, а?
-Што ќе ти е толку расчистување кога пак ќе биде хаос? Не е фората да биде се скоцкано. Нека биде малку кул, малце расфрлано, ме фаќа носталгија по тоа панкерскиот начин на живот!

___

Обично не раскажувам волку во детали, ама жими се, ја обожавам, еј!љубов

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 11:46
Драг ИДИВИДИ

Ај види го потписот мој. И речи дали не те сакам? голема%20насмевка големо%20гушкање

Уште денес слободни денови, утре на работа голема%20насмевка
Тоа значи вечер нема да ти седам трета смена тага затоа што морам рано да станам и да бидам способна за работа. плазење голема%20насмевка

После ќе одам на кафе кај другарот ЧакНорис. големо%20гушкање Ќе дојдат и другиве фајтери големо%20гушкање абе најмногу си ги сакам бе голема%20насмевка




Изменето од computer - 24.Мај.2010 во 12:00
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 15:09
Драг Идивиди,

Следниот пат потсети ме да не практикувам креативност во кујна. Ако не те послушам - тресни ме со тавчето по глава да ми дојде умот.

Мајко мила, кој ќе мие, трие и прибира до вечер   

Шмрц   
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 16:30
Драг ИдиВиди...
Лее...
Да не си ти...
Ќе бев на 0 со мотивација...и инспирација...
бакнеж
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 22:35
drag idividi...ni ja neznam shto mi fali...воздивнување
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 22:48
Drag idividi ... Do sega mislev mene mi e teshko neshto, no sega otkako prochitav shto se ti istrpuvash tuka jasno  mi e deka tebe ti e poteshko.
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 13:22
Драг ИдВид,

Еве ја газелата... А ја видам и почнувам заразно смеење.... Знае она зошто... намигнување
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 14:16
Originally posted by Omar Omar напиша:

Драг ИдВид,

Еве ја газелата... А ја видам и почнувам заразно смеење.... Знае она зошто... намигнување

размислувањеOmar de, ova e -Drag idividi- ne ja razboluvaj so zarazni stvariголема%20насмевка


голема%20насмевка
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 14:20
Драг ИдВид,

си ја обожавам мојата газела, ма каква газела КОШУТА... големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањецрвенеење
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 14:24
Ete drag idividi  kolku e lesno da stanash obozavanтрепкањеdo mene ke da eцрвенеење
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 14:35
Драг Идивиди,

Отсекогаш сум сакала да отпатувам некаде, по можност со брод, на месец или два. Изгледа дека желбата ќе ми се оствари. Не тагувај по мене , никогаш не се знае што носи времето.
Ќе те паметам по убавите работи.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 17:24
драг Идивиди

да ми е жив и здрав оркестаров,што ме избавува од овие кризни моменти
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 17:24
Драг ИдиВиди...

Women are like...Women...
There's no need for comparison...газење%20од%20смеењебакнеж
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 18:24
Драг идивиди...
Прости луѓе има на секој чекор.

Ме прашува еден денес:
-Абе ти рок слушаш или металика? Сваааарно WTF?
Кога ли ќе сватат некои луѓе дека Металика е бенд, а не музички правец!? изненадување
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 99>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.