IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Како да ослабите само еден дел од телото?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да ослабите само еден дел од телото?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 22:23
газење%20од%20смеење   големо%20гушкање
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 12:57
Претпоставувам дека гицапрасица сакаше да каже дека не планира да држи диети со цел да ослабне оти во тој случај попрво би и ослабнале рацете и стомакот, градите би и се смалиле итн, а тоа се местата кои таа би сакала да и останат исти, а да и ослабнат само нозете.....

Сепак мила, ќе треба да направиш поправки и во исхраната....благо, газирано и сувомеснато не јади (или барем намали ги) и внимавај на солта.....
МИР со сите
Кон врв
gicaprasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gicaprasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 20:38
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Претпоставувам дека гицапрасица сакаше да каже дека не планира да држи диети со цел да ослабне оти во тој случај попрво би и ослабнале рацете и стомакот, градите би и се смалиле итн, а тоа се местата кои таа би сакала да и останат исти, а да и ослабнат само нозете.....Tocno taka :) jas sto vezbav na orbitrek oslabev i vo racete i vo stomakot a vo nozete mnogu malce, sto znaci ne e samo vo vezbanjeto, a so kremata pocnav od vcera :) 10x
Кон врв
gicaprasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gicaprasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 20:42
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

газење%20од%20смеење   големо%20гушкање


Moze da znam sto e tolku smesno?
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 21:17
Извини навистина, само смешен ми беше начинот на кој ти реплицираше Ѓороски големо%20гушкањеНема лутиш големо%20гушкање
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
gicaprasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gicaprasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 00:55
Sega imam uste edno prasanje :) Drugarkami sto drzese dieta vo Silhouete i rekoa deka prvo mora da drzi dieta za da gi stopi masnite nasl*gi i nikako na orbitrek bidejki saloto ke se nabie i posle po tesko ke bide da se ostrani. A koga ke go stopi saloto togas moze da pocne da vezba? Dali sega prvo da se stavam na dieta i da se mackam so kremata pa koga ke oslabam da pocnam da si vezbam?
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 08:35
Originally posted by gicaprasica gicaprasica напиша:

Sega imam uste edno prasanje :) Drugarkami sto drzese dieta vo Silhouete i rekoa deka prvo mora da drzi dieta za da gi stopi masnite nasl*gi i nikako na orbitrek bidejki saloto ke se nabie i posle po tesko ke bide da se ostrani. A koga ke go stopi saloto togas moze da pocne da vezba? Dali sega prvo da se stavam na dieta i da se mackam so kremata pa koga ke oslabam da pocnam da si vezbam?


Диетата не е гладување. Тоа е план на исхрана прилагоден спрема целта која сакаме да ја постигнеме. Ова што сега го имаш овде напишано, како совет од куќа која 20 години тврди дека им помага на жените во регулирање на телесната тежина (еден од нивните третмани) е најголема глупост. Знам дека луѓето шетаат по светот и посетуваат саеми, можат тамо да прашаат ако им е овде срам.
Вежбањето, без разлика дали е тежинско или аеробно, преставува стимулација и поттик за достигнување на целта. Во овој случај, како кај тебе, поттик за побрзо трошење на повеќе калории и остранување тоа што е вишок. Поради тоа што кажуваш дека нозете ти се најболната точка (крива е генетиката која ја поседуваш) покрај возење орбитрек, користење антицелулит крема (конкретно само на нозете) јас би ти препорачал и вежби за нозе трипати во неделата. Да не го заборавиме и начинот на хранење, затоа има една поговорка која се кажува "Ти си тоа што јадеш".
Вежби, слободни клекнувања со раширени нозе (стапалата се поставени во положба поширока од ширина на рамења, завртени благо нанадвор) и исчекор. И двете вежби се изведуваат без дополнително оптеретување во по три серии со по 100 повторувања во серија, два до трипати во неделата.

Изменето од Gjoroski - 08.Април.2010 во 14:33
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 11:23
Гица, убаво кажа Ѓороски диетата НЕ Е ГЛАДУВАЊЕ.

Еве ти пример како би изгледало едно дневно мени, па ти види дали ова е диета или се работи за здрав начин на исхрана...

Наутро стануваш, пиеш две чаши вода на гладно срце....Во наредните 2 саати јадеш: 1 јаболко, 1 киви, 1 портокал и пиеш вода или сок од исцеден лимон (се е ова ориентационо, не се точни количини..ако сакаш 2 портокали, 2 киви..ако сакаш кило вода, ако сакаш две кила)

Кога ќе ти се пријаде (зависи колку овошки си изела или колку вода си испила) ќе си ставиш малку мешани житарици со млеко, јогурт или чај.....

За ручек една кришка црн леб, стек на скара со гарнир од варен грашок и морков и салата од што сакаш (марула, краставички, цвекло итн)...уз ова можеш и младо кромитче...

За вечера варено јајце и кисело млеко (без леб)....Ова што погоре ти го напишав не е стручно нутриционистички...да знаеш.....тоа е начинот на кој јас се хранам кога ќе сакам да скинам некое килце (а ти кажав нели и јас во нозите се дебелеам)

Паралелно си вежбаш нели.....Абе не се оптеретувај диета ваква онаква.......јади си нормално само исфрли некои работи, а додади други.....исфрли: благо, грицки, сокови (тетрапак и газирани...сите освен цедени домашно), паштети, колбаси, пушено месо....
Додади: зелен чај, цитрони (сок или јади си ги), магдонос, интегрален леб наместо бел, интегрални макарони, шпагети наместо бели....


АЈТ со среќа.....
МИР со сите
Кон врв
gicaprasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gicaprasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 13:25
I jas se zacudiv kako moze vezbanjeto da bide loso, ali sto znam, nikogas ne sum se trudela da oslabam i ne sum imala problem so telesnata tezina, zatoa sakav da prasam sto mislite.
A toa sto Ti si toa sto jades e vistina.
Jas rabotam na brod i resiv da pauziram nekolku meseci, i posle tolku rabota, od ednas prestanav da se dvizam, na kompjuter, pred tv, spienje, jadenje i taka koga se osvestiv sto sum napravila se uplasiv. :) Ne sum debela ali strav mi e ako ne obrnam vnimanie do kaj mozam da stignam. :)
Ne mi e maka da vezbam i da vnimavam na ishranata samo sakam da bide pravilno toa sto go pravam. Fala vi mnogu na site sto se potrudivte da mi pojasnite nekoi raboti. I ke go prifatam vasiot sovet. Lebot za pocetok ke go isfrlam skroz, ke ja stavam kremata i ke vezbam na orbitrek, a i tie vezbi za noze sto mi gi kaza Goroski ke gi primenam. Pozz
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2010 во 19:24
Originally posted by gicaprasica gicaprasica напиша:

Sega imam uste edno prasanje :) Drugarkami sto drzese dieta vo Silhouete i rekoa deka prvo mora da drzi dieta za da gi stopi masnite nasl*gi i nikako na orbitrek bidejki saloto ke se nabie i posle po tesko ke bide da se ostrani. A koga ke go stopi saloto togas moze da pocne da vezba? Dali sega prvo da se stavam na dieta i da se mackam so kremata pa koga ke oslabam da pocnam da si vezbam?Zemi neshto raboti od mashkite raboti i ne da se stopish..........togash ke gledash samo da fatish krevet i kje prashuvash:
,,UTRE SE RABOTI LI?,,голема%20насмевка

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Avatar23 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avatar23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 14:07
Dokolku, sakas da gi oslabnes nozete, naprotiv, treba da go vezbas gorniot del od teloto, a za dolniot koristi masazi i isfrlanje na tecnosti so razni anticelulitni tretmani. Vo sprotivno samo ke gi zajaknes nozete i ke predizvikas zadrzuvanje na tecnost. Za ovaa cel e odlicno plivanjeto.
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 15:59
Зависи како ќе ги вежбаш нозете.
Кон врв
itsmebaby Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itsmebaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 21:04
Dali e podobro pri vezbanje da se koristi pojas za zgolemeno potenje (konkretno kaj polovinata i stomaceto ) za zabrzano topenje na mastite t.e kakvo vlijanie ima istiot:S ??
Blagodaram odnapred
pozz
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 17:58
Потење и топење или согорување на масните наслаги се два различни процеса.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.