IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Како да ослабите само еден дел од телото?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да ослабите само еден дел од телото?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
gicaprasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gicaprasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како да ослабите само еден дел од телото?
    Испратена: 05.Април.2010 во 19:35
Zdravo. Me interesira dali e mozno da se oslabi samo vo nozete? Bidejki se zdebeliv vo dolniot del od teloto poveke odkolku kaj stomakot i racete. I dali so vezbanje na orbitrek i najlonska kesa ke uspeam da oslabam poveke vo nozete otkolku vo racete i stomakot? Fala vi mnogu na site.
Кон врв
gicaprasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gicaprasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 23:07
Daj be pisete barem nesto, ako treba i izlazete
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 23:37
zemi tocak i vozi dava dobri efekti za slabeenje
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 12:57
И јас имам сличен проблем, кога се дебелеам се во нозете ќе ми се залепи...

Еве неколку совети, па ако сакаш и можеш примени ги...

1. направи промени во исхраната (исфрли благо, газирано и сувомеснато)

2.Навечер не јади сол воопшто (Може солта ти ја задржува водата во организмот)

3. Наутро пиј мнооогу вода.....и воопшто во текој та денот пиј вода и зелн чај

4.Направи промени во начинот на вежбање (фокусирај се повеќе на долниот дел од телото, но не го занемарувај и горниот....значи повеќе точак, орбитрек, трчање)

4. Купи си антицелулит гел еве има еден ефтин (околу 200 денари) а многу ефикасен. Се вика ТОРСО на Јака-80 е. Ќе ја подобри циркулацијата на крвта во делот на бутините, ќе се подобри размената на материи во клетките зафатени со целулит, кожата ќе се измазни, а паралелната употреба на гелот и вежбањето ќе го намали обемот на нозете.

Вака постапувај 2 недели, па пиши ни за резултатите..кај мене има резултати..
МИР со сите
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 16:09
gicaprasica,
послушај го советот од Polzavce и не користи најлони за екстра потење.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 18:46
И плус ролерки да
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
gicaprasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gicaprasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 18:50
Fala ti mnogu za sovetot, megutoa mozebi ke ti zvuci smesno, ama jas nikogas ne sum upotrebuvala anti celulidni preparati i neznam kako se upotrevbuvaat. Uste denes ke otidam da kupam. Ke mozes li da mi kazes kako se upotrebuvaat ili si ima upastvo?
Кон врв
gicaprasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gicaprasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 18:52
Na rolerki si ja skrsiv lani rakata, i strav mi e da se kacam pak :)
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 18:57
Originally posted by gicaprasica gicaprasica напиша:

Fala ti mnogu za sovetot, megutoa mozebi ke ti zvuci smesno, ama jas nikogas ne sum upotrebuvala anti celulidni preparati i neznam kako se upotrevbuvaat. Uste denes ke otidam da kupam. Ke mozes li da mi kazes kako se upotrebuvaat ili si ima upastvo?


Се мачка кремата со прсти на бутините и на критичните места т.е. местата зафатени со целулит. Со ракавица или директно на рака ќе се мачкаш неколку минути
за да ти се подобри циркулацијата. и тоа кремата ќе се втрие, а ефектот ќе го видиш после неколку неделна употреба среќа
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 19:00
Originally posted by gicaprasica gicaprasica напиша:

Na rolerki si ja skrsiv lani rakata, i strav mi e da se kacam pak :)

posto ti si pametno devojce i vtoriot pat nema da padnis bidi uporna
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 19:03
Originally posted by gicaprasica gicaprasica напиша:

Zdravo. Me interesira dali e mozno da se oslabi samo vo nozete? Bidejki se zdebeliv vo dolniot del od teloto poveke odkolku kaj stomakot i racete. I dali so vezbanje na orbitrek i najlonska kesa ke uspeam da oslabam poveke vo nozete otkolku vo racete i stomakot? Fala vi mnogu na site.вака: облекуваш што можеш повеке, ако и да е топла надвор ...или наj веке кога е топло....одиш , тркаш по улиците или таму ако си имате специално место...намигнување

или правиш секс...но во определена поза...одозгора...така и стомакче ако имаш и него ке скинеш.плазење

или...роди едно дете--- па ке станеш кожа и кости.скелет
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 19:54
Антицелулитниот гел за кој ти пишав се става во мали количини. Не е мрсен не се секирај нема да остава траги на облеката. Црцкаш на раката и втриваш на бутините, стомакот (каде сакаш ти, каде сметаш дека имаш проблем со целулитот). Мачкаш како крема за тело, како помада...како сакаш кажи го...

Добро е откако ќе се изнавежбаш, да се истушираш, па после да се мачкаш од кремата. Може два пати на ден (наутро и навечер), а може и само еднаш. На кремата и треба повеќе време да се впие (намерно за да се масира местото подолго и да се поттикне циркулацијата). Кога би те мачкал некој друг со кремата уште подобро. Ти ќе си лежиш, ќе одмараш од вежбањето, а масажата треба да биде блага, ќе те релаксира.....

Гелов јас го купив во Тинекс и чинеше 210 денари....

Плус можеш да се качуваш по угорници..на планина, на угорни улици, по скали....

Изменето од polzavce - 06.Април.2010 во 19:58
МИР со сите
Кон врв
gicaprasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gicaprasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 20:44
Fala ti mnogu za po detalnite informacii, jas ke pocnam sega i so kremata pa se nadevam deka ke ima rezultati. Inace vezbam na orbitrek sekoj den po 25 minuti, bidejki mene ne mi e potrebno da oslabam samo sakam obemot na nozete i butovite da mi se namali. Ke probam so kremata i ke ti kazam dali ima podobruvanje :))) Pozzz
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 22:18
Originally posted by gicaprasica gicaprasica напиша:


bidejki mene ne mi e potrebno da oslabam samo sakam obemot na nozete i butovite da mi se namali


А тоа обично се вика, слабеење.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.