IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Која банка нуди најповолни услови за орочување ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која банка нуди најповолни услови за орочување ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Која банка нуди најповолни услови за орочување ...
    Испратена: 31.Март.2010 во 09:31
 
 
  Која  од нашиве банки според Вас, нуди најповолни или најдобри услови за орочување на пари... Колкави се периодичните  камати... ?
Доколку имате искуства со орочување на пари ...повелете споделете ги  со    нас......да....
 
Кон врв
alankan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alankan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 22:55
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Која  од нашиве банки според Вас, нуди најповолни или најдобри услови за орочување на пари... Колкави се периодичните  камати... ?

Доколку имате искуства со орочување на пари ...повелете споделете ги  со    нас......да....

 
Toa e biznis tajna,mozam da ti shepnam samo na uvce
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 15:20
ti samo shepni i, ama ,...ako ozbilno mislish deka toa im e tajna....изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 16:10
Originally posted by alankan alankan напиша:

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Која  од нашиве банки според Вас, нуди најповолни или најдобри услови за орочување на пари... Колкави се периодичните  камати... ?

Доколку имате искуства со орочување на пари ...повелете споделете ги  со    нас......да....

 
Toa e biznis tajna,mozam da ti shepnam samo na uvce


каква тајна кога и на инернет страните ги имаат објавено каматите?/?
Кон врв
alankan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alankan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2010 во 01:30
Originally posted by ma4kica ma4kica напиша:

Originally posted by alankan alankan напиша:

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Која  од нашиве банки според Вас, нуди најповолни или најдобри услови за орочување на пари... Колкави се периодичните  камати... ?

Доколку имате искуства со орочување на пари ...повелете споделете ги  со    нас......да....

 
Toa e biznis tajna,mozam da ti shepnam samo na uvce


каква тајна кога и на инернет страните ги имаат објавено каматите?/?
Lele macketino kolku me skara a jas sakav samo da iskoristam prilika i da i shepotam malku za biznis i ekonomija na uvceto na zamislena
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 10:03
Приватните лихвари нудат најмногу.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 21:15
ОПС,.... И ВЛАДАТА СО ДРЖАВНИТЕ ЗАПИСИ.
КОЈ ИМА ПАРИ НЕКА ПРОДОЛЖИ ДА СЕ ОПАРУВА БЕЗ РАБОТА.
Државата мисли на вас.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:46

Шпаркасе банка со нови атрактивни понуди

29.06.2010 | автор: Нова Македонија

Со новиот краткорочен депозит за физички лица, оние што ќе ги орочат своите заштеди на 6 или на 12 месеци, ќе можат да ја подигнат каматата однапред, односно на првиот ден од јули, наместо по истекот на периодот на орочување.


Предвидени се атрактивни фиксни каматни стапки во висина од 8 до 9 проценти за денарските депозити и од 3,8 до 4,3 отсто за депозити во евра. Нови повисоки каматни стапки се воведени и за штедните влогови орочени на 24 и на 36 месеци.

- Овој долгорочен депозит е посебен по тоа што клиентите покрај редовната каматна стапка, добиваат и фиксен стимулативен додаток до 0,4 проценти. Во зависност од валутата и од времето на орочување, каматната стапка за депозитот се движи од 10 до 10,5 отсто за денарски депозити и од 5 до 5,4 проценти за депозити во евра - соопштуваат од банката.
 
prevzemeno mkfondovi.com

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 16:45
primamlivo,изненадување...epten primamlivo ,.do tolku  shto stanuva duri i,...somnitelno !збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
antropos Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antropos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 09:48
Zosto somnitelno? Ke ti izbrojat od stedniot vlog 9% "na raka"... sozdravje po edna godina po vlozeniot iznos. Vlogovite se osigurani vo drzavniot fond za osiguruvanje, sto ti znaci garantira R. Makedonija za depozitot vo slucaj da rikne Bankata so 100% isplata na iznosi do 10.000 i 90% za depoziti do 20.000.-Eur... vo slucajov potesko e da rikne Sparkase! Somnitelno ne e, tuku rizicno! Ne se znae Denarot kolku moze da izdrzi... izgleda mnogu poveke otkolku mnogumina veruvaat!
Realno malku davaat na depoziti vo Evra, za razlika od lani koga UNI B. davase 7% kamata za depoziti vo Evra so mesecna isplata na kamatata, za razlika od lani sega e prepolovena kamatata vo site banki... Vo Bugarija na primer maticnata banka na UNI Prva Amerikanska... davaat 7% za dolarski depoziti, nekoi Banki i do 9% za depoziti vo evra, se na godisno nivo - se razbira! I toa Japonski, Germanski USA banki... i nivnata drzava garantira do 50.000 Eur.
E toa e dobrata vest, losata e sto prakticno nevozmozen e transfer na pari preku doznaki...2.500 mesecno! Smeski!
sol invictus
Кон врв
antropos Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antropos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 11:59
Drugite banki se katastrofa so kamatite za stedni vlogovi... Lani za depozit vo Evra od Uni dobivav 7% sega vo nekoi banki za stedenje vo Denari davaat tolku!... Ubavite vreminja za stedenje kako da pominuvaat!? Uste pa ako gi odanocat stednite vlogovi, kako sto se zboruva dogodina... Toa ke bide definitivno kraj (na ubavite vreminja) na stedenjeto... no sto po toa? Mozebi investiciski fondovi? Ilirika, Inovo i tn... Toa verojatno e cel na Vladata!? No sto postignuvaat so toa? Kini kosula - krpi gaki! Prefrli gi parite od eden vo drug dzeb... ama prefrlanjeto kosta... Danok!

Изменето од antropos - 22.Јули.2010 во 11:59
sol invictus
Кон врв
gOJDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Јули.2010
Локација: Eritrea
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gOJDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 14:53
Не знам колку прималиви се тие камати, но јас орочив евра во Тутунска на 13 месеци со 6.9% камата за тие 13 месеци.

Тогаш можев да ги ставам во долари со 6% каматаа за 13 години, и по втор пат во животот правам грешка што не ставам пари во долари. Ќе ми излезеше 30% каматата во денарска против-вредност...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 17:38
ehh,..babata da imshe,..изненадување

...ke ima i ponatakat ..mnogu kaenja ,..otposle...

samo shto odnapred ne mozeshe da go predvidish bash !да

...porano jas za $ i g's ke daev ,..ama , ete...koj da znae deka pak treba da go dadesh ,..za nego..изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
antropos Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antropos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2010 во 16:01
Originally posted by gOJDO gOJDO напиша:

Не знам колку прималиви се тие камати, но јас орочив евра во Тутунска на 13 месеци со 6.9% камата за тие 13 месеци.

Тогаш можев да ги ставам во долари со 6% каматаа за 13 години, и по втор пат во животот правам грешка што не ставам пари во долари. Ќе ми излезеше 30% каматата во денарска против-вредност...Gledano dolgorocno ne si pogresi sto ne si orocil vo $! Ako go slisas Milenko, Amerika samo sto ne propadnala!
sol invictus
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.