IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Бурми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бурми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бурми
    Испратена: 22.Март.2010 во 01:27
Zdr lugje, aj molim vas (na koljenama :P) malku pomos okolu OVA burmive, i takodje vas molim da me postedite od zlato, t.e. ZUTO zlato tuku neso u stilu platinka ili srebro. falaaaaaaaaaaaaголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 10:11
Македонски не беше официјален јазик на форумот ?
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 10:19
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Македонски не беше официјален јазик на форумот ?
 
 
Ајде сега па ти подробности............
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 17:39
fala na pomosta ...SVAKA VAM CAST намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 18:59
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

fala na pomosta ...SVAKA VAM CAST намигнувањеPotenciraj kakva pomos ti treba sto konkretno...stil, cena, trend, prodavnici, licno iskustvo ???

jas mozam da ti kazam deka mojata burma ja nosev 5 god dodeka ne ja izrasnav ,se zbuckav 15 kg za toa vreme i mi bese mala...proveri malku na google , prosetaj po prodavnici , postavi nekoja slika sto ti se dopagja, pa nie ce ti pomogneme okolu izborot...samo pari ne ni baraj da gi kupis
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 20:37
Ааа... Ла Нинџа ја фатило невестинска треска... голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Овие погорниве ми се свиѓаат и убави би ти била (на пример нели...) ако сакаш нешто.. по... ѕинѕи-миѕи, со детали и све.. голема%20насмевка
Ако ви дозволува џебот..

Инаку.. сајт за сребрени прстени: http://www.silver-wedding-rings.com/

Ѕирни некоја идеја.


What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 00:05


мојата омилена...па и со посвета си ја обожавам

се надевам дека ова одговара на горе опишаното
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 15:33
Preubavi se site tri sliki, fala vi decki големо%20гушкање fala za sovetite, utre se frlam u soping za vakvo neso голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 16:11
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

Preubavi se site tri sliki, fala vi decki големо%20гушкање fala za sovetite, utre se frlam u soping za vakvo neso голема%20насмевка
бакнежголемо%20гушкање
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 12:29
 
 
Кинеската легенда... објаснува мошне едноставно и уверливо....

зошто вeнчалниот  прстен се носи на четвртиот прст (до малото прсте).....!

Нема да ви се верува крајот.

Палците ги претставуваат родителите.

Показалците се браќата и сестрите.

Средниот прст си ти.

Четвртиот прст е твојот пар (партнер).

Малиот прст се децата.

Сега склопи ги дланките и средните прсти постави ги како што  е прикажано на сликата...

 

1. Обиди се да ги раздвоиш палците (родителите), се раздвојуваат затоа што не треба да живеат со тебе вечно. Повторно спои ги.

2. Обиди се да ги раздвоиш показалците  (браќата, сестрите и пријателите), се отвораат затоа што сите имаат свои животни патишта и заминуваат.

3. Обиди се да ги раздвоиш малите прсти (твоите деца) – се отвораат затоа што децата растат и си заминуваат. Повторно спои ги.

4. Конечно, обиди се да ги раздвоиш прстите наменети за вереничкиот прстен и ќе се изненадиш. Тоа е невозможно. Судбински сте поврзани и затоа венчалниот прстен е носи токму на овој прст....

 
 
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2010 во 14:46
bravo среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 18:58
5-moderan-vjencani-prstenzarucnicko-prstenje-1zarucnicko-prstenje-2zarucnicko-prstenje-4zarucnicko-prstenje-5neobicno-vjencano-prstenje-4neobicno-vjencano-prstenje-3neobicno-vjencano-prstenje-2
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 19:16
А зошо мора прстен?...
-Зошо мора накит воопшто? голема%20насмевкатрепкање


Изменето од Џо - 15.Април.2010 во 19:16
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 15:57
Originally posted by Џо Џо напиша:

А зошо мора прстен?...
-Зошо мора накит воопшто? голема%20насмевкатрепкање
хаха... абе чудно дете си тида

а, зш да не прстен... 


а накит, многу нормално, па и не мора, ама јас си сакам да си носам златни ланци и сл...голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.